Usnutí po kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marketak5
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 02:30
Usnuti po kojení

Zdravím, nemáte nějaké tipy a triky, jak „naučit“ miminko po kojení v noci zase hned spát!? Začínám být zoufalá.. Mám dítě 3m a v noci po nakojeni prostě není unavený a chce si nejlépe hrát. Kojím v sede, světlo téměř nula, nehraji si s ním, mluvím jen omezené, někdy je třeba ho utisit, aby nebudil starší. Po hodině to nevydržím a houpanim ho „násilím“ (myšleno že prostě držím a houpu, chodím) uspavam. Což se tak za půl hodiny podaří.. Přes den spí v kočáru cca 4-5 hodin (jakože Dohromady).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea2012
Nováček 3 příspěvky 25.02.18 02:37

Ahojky, já jsem právě v kočárku musela dcerku uspávat houpáním i v noci po kojení. Pak se to naštěstí odnaučila a spinkala i po kojení.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 03:39

Kdyz nechce usnout, houpu ji v autosedacce, ale nedelam to rada a moc casto, aby si na to nezvykala. Vetsinou staci pustit kolotoc plus nejaky ten sum, ale nemame ji v loznici a spim s ni jinde, prave aby nebudila starsiho s tatou.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 03:49

A zkoušela jsi pevne zavinout s rucickama u tela? Vetsinou je to taky zklidní…ale v tech 3 mes.uz jsem s tim pomalu spis prestavala bo se mi z toho snazila vyvliknout a vztekala se. Frkla bych do postylky, dudlik, zavinout, pustit sum - nemusi vám tam hucet vysavac, staci z youtube na mobilu ;) Mne taky usne po kojeni malokdy hned a byvam s ni vzhuru i hodinu… resp.po prvnim krmeni kolem pulnoci jeste usne dobre a rychle (to zas pak trva usnout mne :mrgreen: ) a pri druhem kolem 4.-5. ji vetsinou uz musim prebalit a trva to dyl, nekdy zas naopak, kolem pulnoci (kdyz spí treba od 7) ma oci jak baterky a k ranu uz je to rychle ;)

LindaPraha
Extra třída :D 12321 příspěvků 25.02.18 04:18

Nevim. Malej je ted nemocny, o to vetsi peklo. Kazdopadne nekdy nakojim a hned odpadne a ted hodinu uspavam :zed: Sum jede porad

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26116 příspěvků 25.02.18 06:06

Podle mě spí hodně přes den. 4 az 5 hodin je moc. Dcera 4,5 měsíce usíná hned po kojení, je jedno, jestli kojim vsedě nebo vleze, ale pres den dá pár dvacetiminutovek a to i v kocarku, po probuzení se dívá kolem sebe.Uz aby bylo teplo a fusak mohl pryč. Starší deti taky tak. Neznám sice pres den souvislejsi spanek a vse delam s ditetem, ale v noci spi, jedno, nekdy dvě kojení, po kterem hned usíná. Já bych se snazila zkrátit to denní spaní, s kocarkem bych zbytečně nejezdila. A kojila bych vleže. Maminky z okolí, kterým mimco spokojene chrupka delší dobu v kocarku, přiznávají, ze v noci žádná sláva.

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 25.02.18 06:22

Syn v kočárku vydrží spát i 4 hodiny a pak si ještě schrupne a v noci spí normálně, když se začne vrtět, hned ho čapnu a přiložím, nemluvím, nesvitím, jen kojím, to pak hned usne, někdy usnem spolu, vrátím ho na místo, má šumícího medvídka a spí.
Hůř mi naopak usíná, když se přes den nevyspí.

A jak si chce 3 mesicni miminko hrat?

marketak5
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 07:46

Děkuji, od zavinuti už upoustime, šíleně řval v zavinovačce. Bílý šum pouštím, ale sám v leže řve ještě víc. Už od porodnice. Napřed byl problém že ho bolelo břicho, což jsme už v vychytali. Kdyby aspoň ležel vedle mě, nevadilo by mít ho v posteli (aspoň do usnuti) ale to taky řve. Starší spí ve svým. Jako nemyslím že ve 3m je to přes den moc, ale asi pro něj jo. Já Teda mám v okolí že i když děti spí přes den v kočáru, tak v noci spí prostě krásně.. No hraje.. Kdybych chrastila tak se bude smat na celé kolo, natahuje ručičky..

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 25.02.18 07:59

Taky jsem to měla se starší dcerou, uspávala jsem ji na ruce i hodiny. A to přes den spala 3×20-30 minut po hodinovém uspávání. Muselo to přejít časem. Mladší v tomhle věku začaly růst zuby, kojila jsem vleže, nedávala odříhnout, abych ji neprobudila, nepřebalovala jsem v noci. Pak jsem ji jen pevně tiskla ručičky na hrudník a někdy to zabralo. Jindy usnula u kojení a někdy pak při houpání na míči. Chce to vydržet, všechno je jen dočasné.

dickys
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 25.02.18 08:26

Podle mě spí přes den moc. Mně dcera spala v tomhle věku ve dne dohromady maximálně 2 hodiny po půlhodinách, což byl vcelku voser, ale v noci po kojení hned vytuhla a spala dál.

Fonty
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 25.02.18 08:27

@marketak5 a co ho vzít do postele a kojit vleže? Já to takhle praktikovala s oběma kluky a vždy spinkali dál jen tedy zůstali už u mě v posteli…

Emka135
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 08:28

@Jana206 Mně chrupká krásně v kočáru. Chodíme i teď do zimy ven. Včera jsme byli odpoledne venku 2 hodiny, spala a pak ještě doma oblečená při otevř. okně, takže celkem skoro 3 hodiny. Pak opět celou noc (od 6 týdnů mi spí celou noc). Podle toho, v kolik se ráno vzbudí-někdy se ještě rovnou tak 2 hoďky dospí, někdy později dopoledne si ještě dáchne tak 2 hoďky-buďto doma nebo když jdem ven tak v kočárku. Ale to denní spaní jak kdy, není to pravidlem. Zato ta prospaná celá noc zatím joo :dance: :srdce: V pondělí má 4 měsíce.

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 25.02.18 08:40

8o V jedné diskuzi jsem si přečetla příspěvek od matky, která se hodně věnovala výzkumu spánku a psala, že to, že má dítě spát málo přes den aby spalo v noci je naprostá pověra, že je to právě naopak, deti, ktere se dost vyspi pres den pak dobre spi v noci, protože spánek plodí další spánek.
A musím říct, že u nás se to maximalne osvědčilo - dokud toho denně moc nenaspala, v noci byla vzhuru po kojení tak 1,5h. Teď prospi denně tak 7h - 8-11, 12-14, 15-17 (podotýkám to mi neusne jen tak, do všech spánků ji musím uhoupat, když vidim, že ziva). V noci nakojim, prebalim, pohoupu a spí, a to si nemyslím, že mám nějakého spáče od přírody, spis jen opravdu dohlížím na to, aby přes den nebyla přetažená :)

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 25.02.18 08:57

@dickys tady ty odpovědi nechápu, jak spí 3m. mimino moc přes den? To mu má zakladatelka násilím držet oči? Spí jak potřebuje, to že vám spí dítě jinak neznamená že děťátko spící 4h spí moc. Zakladatelko, poradím jednu věc, neřešte a smirte se s tím že holt potřebuje uspat. Zase se to změní. První dceru jsem taky pořád řešila a zpětně bych se propleskla. Stresovaná jsem byla já i ona. Druhou dceru? Položím do postýlky lehnu si do postele a dám jí ručku, pustím hudbu. Nechám ležet, pokud neusne, place tak ji holt nosím a nebo mám košík ve kterém ji újezdim a nechám spát do dalšího kojení. Někdy usne hned, někdy to trvá hodinu a půl.

dickys
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 25.02.18 09:12

@kavulenka
Píšu někde, že mu má strčit do očí sirky? :roll: Bože… Jenom nás tu asi povícero konstatovalo, že když spí tolik přes den, dá se čekat, že v noci to nebude taková sláva. Může si nim hrát, když to nepůjde tak to nepůjde, paní je snad svéprávná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama