Už nevím jak dál, jak na osmiměsíční batole

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 22:15

Už nevím jak dál, zkusila jsem hodně

Ahoj, už si nevím rady, vyzkoušela jsem vše.. Jsem dost vynervovaná, nevyspalá a občas v depkách..
Tak občas bouchnu i na 8m syna když mi sahá do pusy nebo dloubá do očí, nebo když piští.. Rázně mu řeknu že se to nedělá a trochu ho plácnu přes ruce.. Je to v pořádku nebo bych to dělat neměla?
A co na časté záchvaty vzteku, někdy z ničeho nic, někdy u kojení nebo přebalování či převlekání u něj? Už také nevím, uklidňování, mluvení, kojení, zabavovaní.. Nic z toho nepomáhá, jen ho nechat se vyvztekat.. Což někdy trvá hodinu 8o, poté usne vyčerpáním.
Nemáte prosím nějaké rdy? 🧐 ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4339
19.1.22 22:19

Nositko nebo satek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 22:20

@VitaminC vyzkoušeno, strašně sebou hází a vzpírá se..

• Citovat
  • Nahlásit
2148
19.1.22 22:21

Hlavně se uklidni a popros o pomoc. Já měla hodně uřvané děti a fakt mi pomohlo to, že si ho manžel vzal a já na chvíli byla bez nich, třeba jet na nakup pro mě bylo vysvobození. Takhle malý dítě bych fakt nemlátila, ani nenechala někde hodinu řvát. On z toho vážně nemá rozum, chce jen mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
19.1.22 22:22

Uplne ti rozumim. Synovi budou za měsíc 2 roky a to co má teď za vztekaci období to je děs :cert: Obaluji nervy čokoládou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 22:36

@Netopýr1 děkuji bohužel v okolí nikoho kdo by mohl pomoct nemám, přítel ho sem tam vezme na procházku na 2hodinky a já stihnu akorát uklidit byt, nebo se pořádně omýt a obarvit si třeba vlasy. Ale děkuji, určitě s tím přes ruce přestanu a budu se snažit více vysvětlovat.. Někdy ani být u mě nechce..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 22:37

@JancaS84 sice mému je synovi 8 měsíců ale děkuji že v tom nejsem sama 🍀 😇

• Citovat
  • Nahlásit
10994
19.1.22 22:58

Zkoušela ses třeba u přebalování vyblbovat? Má něco svého v ruce (jeho kartáček, kousátko, plínku látkovou přes hlavu a dělat kuk, křupku na mlsání, má něco zavěšené nad přebalovákem, co může chytit nohama, kopat do toho? Doporučuji operní zpěv ala matka v koncích, zpěv hlubokým nebo pištivým hlasem, nebo normální zpěv :lol:. Pokud je pištění vzteklé, zkus výrazně šeptat (ano, nevím, jak to lépe popsat). Na plácání začne reagovat plácáním. Když štourá v obličeji, řekni “očička nechej”, ruku chyt a udělej nějakou říkanku s gestikulací (vařila myšička…, hlava, kolena…šel pan doktor do domečku..). Přebalování extra zrychlt a dát ho na zem a hrát si s ním. Když už nemůžeš, prostě položit, lehnout/sednout na dohled, poleze za tebou, aspon bude trenovat. Jsi unavená, proto nevrlá, bude tě kopírovat. Až bude příště někdo vozit, kopyta nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7659
19.1.22 23:00

Měl jsem taky vztekle děti, často pomohlo m dát ruku seshora na hlavu a podívat se mu přímo do očí a broukat. Holku jsem uspaval jedine tak, že jsem ji jezdil prstem po cele, za 15 minut spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 23:02

@tulipán jsi zlato, vyzkouším určitě, děkuji moc ????

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 23:03

@Ram16G tak to je dobrý trik ☺ 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
19921
20.1.22 01:22
@Anonymní píše:
@VitaminC vyzkoušeno, strašně sebou hází a vzpírá se..

Nevzdavej to, propinani v nositku je normalni, kdyz na nej neni zvykly.
Vydrz, chod, uhoupej ho. Zvykne si a bude to super reseni na vsechny krizovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
20.1.22 08:34
@Anonymní píše:
Ahoj, už si nevím rady, vyzkoušela jsem vše.. Jsem dost vynervovaná, nevyspalá a občas v depkách..
Tak občas bouchnu i na 8m syna když mi sahá do pusy nebo dloubá do očí, nebo když piští.. Rázně mu řeknu že se to nedělá a trochu ho plácnu přes ruce.. Je to v pořádku nebo bych to dělat neměla?
A co na časté záchvaty vzteku, někdy z ničeho nic, někdy u kojení nebo přebalování či převlekání u něj? Už také nevím, uklidňování, mluvení, kojení, zabavovaní.. Nic z toho nepomáhá, jen ho nechat se vyvztekat.. Což někdy trvá hodinu 8o, poté usne vyčerpáním.
Nemáte prosím nějaké rdy? 🧐 ☹️

Ahoj,
měl by ti někdo pomoci, ať si od toho pravidelně na chvilku odpočineš, aspoň jendou, dvakrát týdně. Šátek je také dobrý nápad, naše děti v něm byli klidné. Nebo Manduka, pokud by nevyhověl šátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 09:56

@Premek_Orac @Lucie_Sx manducu máme, ale jak píší vůbec tam nechce být.. Vzpírá se, vzteká, štípe mě do krku, tahá za vlasy, mlátí mě..
Maximálně přítel syna jednou, dvakrát do měsíce v sobotu vezme ven na 2 hodiny, když je hezky.. Jinak nikoho nemám.. ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 09:57

Nosila jsem ho od 2 měsíců a pak mi v nositku tohle začal dělat tak jsem to vzdala @Lucie_Sx

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat