uzdička pod jazykem

10.1.07 08:11

uzdička pod jazykem

Ahojky,včera mi p.doktorka řekla,že má prcek krátkou uzdičku pod jazykem a posílá nás na přestřižení. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Jak to probíhá a pod? Díky za všechny odpovědi. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
10.1.07 08:34

Ahoj, můj nejml. syn byl na tento zákrok poslán z logopedie asi ve 4 nebo 5 letech, ale kvůli výslovnosti. Do té doby se čeká, prý se to mladším dětem nedělá (tedy alespoň před těmi 12ti lety), možná je to dnes jinak. Zákrok vypadá takto, po:,–(íš si ho na klín, dr. mu do gázy chytne jazýček, stříkne znecitlivující sprej na místo, které se bude stříhat, střihne a hotovo. Bolelo jej to až po chvíli a krve bylo, jak z prasátka. Tak takto vypadá podstřižení uzdičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.07 08:41

díky moc,už teď z toho mám husí kůži :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.1.07 08:45

Nechápu, absolutně nechápu! Jak tohle může doktorka říct o čtyřměsíčním prckovi? My měli krátkou uzdičku taky a začlo to vadit až při mluvení. Taky jsme měli jít stříhat, ale protože to není bezbolestné a syn se bál a nerozuměl tomu proč by to měl podstoupit, nešli jsme. Uzdička se normálně roztáhnula a nemuseli jsme jít. Je to bolestivé,ale jenom chvilku, krvavý zákrok a podle mne není nezbytný. Některým mimčům vadí krátká uzdička při kojení, takže pokud mimčo prospívá, já bych se tomu bránila a nebo to skonzultovala s jiným lékařem.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
532
10.1.07 08:52

Skoro švagrová měla se synem stejný problém, ale prý přišla na přestřihnutí už dost pozdě, klukovi to vadilo v řeči a stříhali mu to asi ve 4 letech. Takže asi možná na druhou stranu, je lépe, když se to přestřihne dřív, protože pak se jí stalo, že mu to asi v 7 letech šmikly znova. Kluk už je ve druhé třídě a stále neumí r, ř, jezdí na logopedii, kde mu logopedka taky řekla, že ta uzdička měla být přestřižená už dávno.
Takže asi je opravdu lepší, když se přestřihne dřív, kvůli pozdějším problémům

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
10.1.07 09:15

Ahoj,
tak my jsme byli na střihání uzdičky pár dnů před Vánocemi.
Když bylo malé tak 6 týdnů, tak jsme byli na URL dávat na ušničky a tam nám Dr. říkal, že máme v 6 měsících přijít na ten nástřih uzdičky. Hleděla jsem na něho jak z jara, protože jsem to ještě neslyšela tehdá. Hned jsme sbírali informace od různých Dr. a všichni nám říkali, že to máme radši udělat , co nejdříve a že se to dělá dneska do 1 roku a že by mohla být malá problémy s výslovností. Čím je děcko starší, tím je to pro něho horší.
Jak vypadal samotný zákrok, to nevím, protože jsem tam s malou nebyla. Vzala si ji sestřička. Když jsem řekla, že bych tam chtěla být, tak mi bylo řečeno, že si ji musím sama držet, a nesmí se ani hnout. Naše malá je pořádný rarach a nejsu schopna ju udržet bez hnutí ani při odsávání, tak jsem ji svěřila na tu chvíli sestřičce. Sprejem ji že prý znecitlivili jazyček a pak šmikli. Malá brečela jenom tak půl minuty a skoro vůbec ji to nekrvácelo. Po půl hodině už se mohla normálně napít.
Být tebou , tak bych do toho šla co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
10.1.07 10:30

Mamčo,
dovol, abych se k tomu vyjádřila.Jako logopedka jsem šokovaná.A je pravda, že odborníci z oboru logopedie kvůli této kauze už dlouho s pediatry bojují.U takhle malého dítěte není vůbec důvod ho vystavovat takovému traumatu, jako je přetětí uzdičky.Je pravda, že by to mohlo postupem času vadit při správné výslovnosti, ale zá:,–(ou logopedů je snažit co nejvíce uzdičku povolit cvičením jazýčku (vyplazováním, olizováním nosu, lízáním lízátka apod.), ale to samozřejmě až tak kolem 3.roku.A teprve pokud nedojde k nápravě po důkladném cvičení, je nutné nechat uzdičku přetnout.Pokud se můžu přimluvit za tvého drobečka, ušetři ho a vyčkej do pozdějšího věku.Znám ze své praxe i takové případy, kdy byla uzdička nadměrně přirostlá a nemuselo se vůbec cvičit,ani řezat a dítě mluvilo krásně bez problémů…Evropanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
10.1.07 12:54

Ahojky!

Nám stříhala paní doktorka uzdičku asi ve 3 týdnech. Malý sice prospíval pěkně, takže mne nic nenapadlo, ale já měla bradavky pořád dorvané do krve. U tak malého to dělal bez znecitlivění, byla jen kapka krve, a asi minutku plakal, hned jsem mu dala prso a byl klid. A je pravda, že pro mne bylo potom kojení jednoznačně příjemnější.
A taky několika dalším lidem v naší rodině ( včetně mojí maminky) nakonec ten jazyk podstřihovali, takže k t omu asi máme nějakou dispozici. A myslím si, že ve 4 nebo 5 letech je to pro dítě mnohem větší trauma - a taky boj.
Ahojky Petit + Dany 2,5 r,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.1.07 13:15

Pokud by kojení bylo normální, taky bych na to nešla kvůli děcku a jeho bolesti, bála bych se, že to ještě blbě zjizví a ještě se zhorší, asi bych vyčkávala, jestli se to samo nespraví do doby, než začne mluvit a třeba by to řeči ani nevadilo. Nesouhlasím, když se o miminkách mluví jako o někom, kdo ještě nic necítí, tak než začne vnímat, tak je potřeba mu provést všechny uzdičky, obřízky a náušnice. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.07 08:30

Ahojky,chtěla jsem vám jenom napsat,že už to máme za sebou a opravdu to nic nebylo! Asi tři kapky krve a jinak nic.Opravdu to bylo v pohodě.A dokonce se mi zdá,že se Fildovi lépe saje.Tak se mějte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
7.9.11 17:29
Anulka píše:
Ahoj, můj nejml. syn byl na tento zákrok poslán z logopedie asi ve 4 nebo 5 letech, ale kvůli výslovnosti. Do té doby se čeká, prý se to mladším dětem nedělá (tedy alespoň před těmi 12ti lety), možná je to dnes jinak. Zákrok vypadá takto, po:,–(íš si ho na klín, dr. mu do gázy chytne jazýček, stříkne znecitlivující sprej na místo, které se bude stříhat, střihne a hotovo. Bolelo jej to až po chvíli a krve bylo, jak z prasátka. Tak takto vypadá podstřižení uzdičky.

fakt se to nedělá?? taky nás poslala mudra a malý je rok a půl.. :think: :think:
a zní to teda hrozně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
7.9.11 17:31

jj dělá, už to vidíím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
7.9.11 17:33

díky za info…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
7.9.11 20:23

Dceři to dělali,když jí byli necelé 3 měsíce.Primář nejdříve po telefonu říkal,že by to bylo ještě brzy,ale po tom,co jsme ho navštívili,uznal,že je to opravdu nutné.Měla to srostlé hodně.Po chvilce je hotovo,krve sice teklo dost,ale já jí hned v autě nakojila a bylo po pláči i po krvácení.Zahojilo se to moc pěkně.Tak se neboj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vernov
8.8.12 14:10

Máme stejný problém, kojím, ale docela často, a včera jsme byli s pupíčkem v nemocnici a když plakal, tak si primář všiml krátké podjazykové uzdičky, a že by bylo dobré ji přestřihnout, tak se mám v září objednat, ale chtějí mu to dělar v celkové narkóze, máte s tím někdo zkušenosti? Tak malý a už ho chtějí uspat? Mám z toho strach. Nevím proč se to neudělá lokálně nebo jinak…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama