Reklama

Úzká pánev (17) a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 11:01
Uzka panev 17 a porod

Mile maminky, chtela bych se zeptat, jestli ma nejaka z vas take takto uzkou panev (nebo jeste uzsi) a jak Vam dr.planuji porod?

Moje panev ma tyto hodnoty 23-28-31-17

Pri prvnim tehotenstvi jsem byla od zacatku v Podoli, kde me vubec nemerili a nakonec jsem jela rodit, kvuli stop stavu temer v cele Prace (kveten 2008), do Thomayerky.
Tam me take nezmerili a sice jsem se otevrela, mala dorotovala, ale neprosla a tahali ji klestema :-( (zaver:byla na me moc velka-hlavicka 34,5cm, 3420g a 50cm). Apgar mela 6-7-9.
Ted jsem tehotna znovu, v 19.tt a uz ted mam z porodu hrozny nocni mury :cry:
Se svou dr.jsem se o nem jeste nebavila, ale mam v planu pri pristi kontrole :)

Ted mam novou dr., ta me v poradne zmerila a vyskocilo tohle cislo.
Na netu jsem nasla, ze pro porod prumerne velkeho ditete by melo byt na konci 18. Kdyz je to min, ze se planuji cisarske rezy nebo se hlida velikost hlavicky a pripadne se vyvola porod driv.

Uf :lol:

Ja porad doufam, ze mi porod vyvolaji driv (cekame chlapecka, manzel ma 2metry, 120kg, tak se desim macka :-D ), ale rada bych nasla nejakou maminku, ktera by tuto zkusenost mela… Druhy porod po prvnim nepostupujicim prave z duvodu uzkych porodnich cest.
Moc Vam dekuji! :-D

Příspěvek upraven 05.06.11 v 10:35

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

tamichita
Kecalka 351 příspěvků 08.01.11 11:06

Moje panev taky nebyla kompetentni s moji 4kilovou holcickou :D tak sla cisarem ( ale mela jsem teda jeste i jine problemy )… tak nevim, ale kdybys sla na cisare, tak se toho neboj! neni ceho :)Mne doktor rekl, ze i kdybych nemela ty ostatni problemy, tak me nenecha rodit normalne, aby me to nebolelo… hodne stesti!

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 11:24

Moc dekuji za reakci :)
Ja bych radeji rodila prirozene, ale spis mam strach, ze me nechaji do konce, resit to vubec nebudou a pak vidim ty nejvic nekatastrofictejsi scenare :think:
No proste jak blazen :lol:
Ted jsem zaregistrovana na Bulovce, nevite, jak tam resi uzkou panev?
Hrozne nerada bych si tim prosla znovu…

comtessa
Kecalka 165 příspěvků 08.01.11 11:25

Ahojky taky jsem se neroztáhla v pánvy a gynekolog tě přeměřuje po dobu těhotenství..pokud nejsi dost rozšířená vemou ti to císařem a budeš to mít nejlepší miminko příjde na svět bez komplikací a bolestí a ty taky nic neucítíš… můžeš rodit i epidurálně aby jsi ho viděla hned po narození…je to skvělí pocit vímto. :palec: :-D :-D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62918 příspěvků 3 inzeráty 08.01.11 11:28

Mě tedy pánev dr. měřila, ale až těsně před předáním do porodnice, takže někdy v 37tt… ale nevím jak moc se dříve naměřené hodnoty mohou změnit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.11 12:03

Ja mam 18 panev mam 155cm pred otehotnenim jsem mela 42kg a porodila jsem uplne v pohode bez zadnych komplikaci chlapecka s vahou 3275, nemej hlavne strach vsechno dopadne dobre budu drzet palecky :mavam:

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 12:35

18 je udajne jeste ok :-)
Ja mam 17 a dcera prave neprosla, a to mela jen o 150g vic nez tvuj chlapecek. Pry zalezi hlavne na velikosti hlavicky nebo do vahy 3kg… No moc doufam, ze ted to ohlidaji a kdyby videli, ze ma malej hlavicku vetsi, tak me nechaji bud donosit a naplanuji sekci anebo mi to vyvolaji driv… :-)

Kačí.X
Kecalka 158 příspěvků 08.01.11 13:05

Ahoj Bernardynko, já jsem na tom obdobně. Pánev mám 22-25-30-15 a moje Dr. mi to v průkazce ještě zvýraznila zvýrazňovačem, prý aby to v porodnici nepřehlédli…takže mě docela vyděsila - né císařákem, ale spíš tím, jaký můžou mít doktoři přístup :-( Jinak jsem také zaregistrovaná na Bulovku, takže bych také byla moc ráda, pokud tu někdo má zkušenosti přímo z Bulovky :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.11 13:12
Bernardynka píše:
18 je udajne jeste ok :-)
Ja mam 17 a dcera prave neprosla, a to mela jen o 150g vic nez tvuj chlapecek. Pry zalezi hlavne na velikosti hlavicky nebo do vahy 3kg… No moc doufam, ze ted to ohlidaji a kdyby videli, ze ma malej hlavicku vetsi, tak me nechaji bud donosit a naplanuji sekci anebo mi to vyvolaji driv… :-)

Ale jsem od tebe mensi a hubenejsi takle to ber, take jsem se bala ze budu rodit cisarem ale vsechno dobre dopadlo a zbytecne jsem byla cele mesice ve stresu, miminko to citi kdyz maminka je ve stresu. :mavam:

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 13:28

No ono je to prave tak, ze na hubenosti nezalezi. Ze muze byt maminka macek, ale panev bude mit uzkou a naopak hubenour muze mit panev ok, jako ty.
Ja se prave ptala, jestli se tu najde nejaka maminka s panvi 17 ev.mensi, abych vedela, co dalsi porod :-)
Ale dekuji za reakci :-)
Kaci.X, no to jsem rada, ze se ozvala maminka, co ma taky panev pod hranici :-) Kolikaty jsi tyden? Jestli tam pujdes driv nez ja, tak musis poreferovat, jak to dopadlo!!! :-D
Snad se ozve nejaka maminka, ktera jde taky na Bulovku a uz to s ni resi…

Kačí.X
Kecalka 158 příspěvků 08.01.11 13:42

Bernardynko, jsem 17+5. Jeste jsem tedy uvazovala o Brandyse, kde se registrace nedelají, ale kvůli tomu císaři nevím…no jestli nám v březnu odejdou doktoři, tak budeme stejně rodit doma s porodníma bábama :lol:

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 14:05

Jeee, ja taky :lol: Ale nakonec jsem se zaregistrovala tady s tim, ze kdyby byl stop stav, tak pojedem do Brandysa :lol:

Moc dekuji za reakce tech, kterym to opravdu ohlidali a udelali jim cisare.. Ja se sekce bala hlavne z toho duvodu, ze mrnouska neuvidim a taky toho hojeni, ale je pravda, ze to, ze to bude mit to maly bez stresu a buhvi jakych komplikaci, je to nejdulezitejsi!!! Dekuju! :srdce:

Hlavne vim, ze moje dr., i kdyby mi napsala buhvijake doporuceni jak na sekci, tak na vyvolani driv, nic nezmuze. Ze to zalezi az na porodnici, jak se k tomu postavi tam. Asi bude nejdulezitejsi je tam na to dokola upozornovat a snad to bude ok a nesezerou me :lol:
Kazdopadne pak hned napisu, ale to si jeste pockame, nez si me vezmou do poradny tam :lol:

neli23
Extra třída :D 14430 příspěvků 08.01.11 15:49

.

Příspěvek upraven 06.10.15 v 13:21

Kačí.X
Kecalka 158 příspěvků 08.01.11 20:21

Bernardynko, pokud je císařský řez plánovaný, tak bych logicky předpokládala, že se tě stop stav netýká - je to naplánované na konkrétní den, tak by s tebou prostě měli počítat, nehledě na to, že většinou nastupuješ den předem. Mě se spíš jedná o přístup doktorů a následná péče, protože je to moje první, tak bych fakt byla ráda, kdyby se mě a mimču někdo po porodu věnoval - a hlavně to kojení je asi po císaři problém, protože ti ho nepřiloží hned. Teď jsem ještě našla v referencích na Brandýs právě kladnou zkušenost s císařem https://www.emimino.cz/…s-nad-labem/. A kdy máš termín ty?

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 08.01.11 20:58

Me to s tim stop stavem doslo hned potom, co jsem to napsala.. :)
Ten Brandys je opravdu dobra porodnice, uz jsem o ni cetla. Ale ja mam holcicku 2,5roku a mesic jezdeni do poradny do Brandysa je pro me problem (kvuli hlidani).

S panvi 15 te snad ani normalne rodit nechat nemuzou, urcite ti rovnou naplanuji cisare :)

neli23 ted jsem maly koukala do ockovaku a ma tam, ze mela pri narozeni hlavicku 34,5cm. Take jsem cetla o tom, ze kdyz je odhad do 3kg, ze prirozeny porod zkousi. Ale ze UZ muze byt az o 500g jinak.. To je des.
Take jsem mela poporodni komplikace, sesivana jsem byla az vedle konecniku, sedla jsem si po mesici… No, ale nejhorsi byl ten strach, ze se mi narodi mrtvy dite, ze ji ze me nedostanou vcas :cry: Fakt mam z toho jeste dnes takovou uzkost… no lepsi nemyslet. Take jsem uz nikdy dalsi dite nechtela :lol: Leda by to prines cap :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.06.11 v 10:39

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >