V čem spinká miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MisulkaP
Kecalka 171 příspěvků 02.01.19 02:10
V čem spinká miminko?

Holky začínám pomalí nakupovat věci pro naše mimčo a měla bych pár dotazů na zkušenější maminky. Miminko se nám má narodit začátkem května a chtěla bych se zeptat v čem spínka jako jestly v hnizdecku a zavinovačce nebo jen v tom hnizdecku? Nebo jestly už jste kupovali aj povlečení?a kupovali by jste na spínkani overali?nebo v čem by jste ho nechali spinkat? A co do kočárku když půjdeme na vycházku je mi. Jasne že když bude horko tak bude jenom v bodycku a plynecce ale někdo říká že je jim dobře když jsou utahli v té zavinovačce. Já jen abych věděla co tak nakoupit a aby mi nic nechybělo? Začínám z toho všeho být taková vyplasena ikdyz rodim až za necelých 5 měsícu :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10464 příspěvků 02.01.19 02:17

syn je konec května a spal jen v overalu v postýlce

Hanulka2016
Závislačka 3962 příspěvků 13 inzerátů 02.01.19 02:51

Dcera je narozena v listopadu. Hnizdecko mam jen v postylce dole v patre, kterou mam na „odkladani“. Na spani je bez nej. Vice nez zavinovacka se mi osvedcilo zabalit do deky muchlinek od bamboolika, mala je v ni strasne spokojena.
Na sobe bud silny teply overal a nebo pokud mam slabsi tak pod nej body s kratkym rukavkem. U overalu se mi osvedcilo hodne, kdyz maji pretahovaci rukavky, mala mi sundavala rukavicky a mela pak ledove tlapky. Ale v lete to bude 100%trochu jine.
My jsme navic v baraku, je tu chladneji nez v panelaku.

KájaHvězdička
Povídálka 46 příspěvků 02.01.19 05:23

Taky mam termín v květnu, první miminko, nakupovat jsem ještě nezačala, snad to zvládneme. :hug:

VikiRiki
Kecalka 184 příspěvků 02.01.19 05:29

Kup zatim jen to nejnutnejsi. Nam dcerka spavala normalne v overalku nebo bodycku+puncochace nebo ponozky. Pyzamko jsem kupovala az kdyz mela vic jak rok. Ono si to mimco kazdou chvilku ugrcne, ukakne…proste prvni mesice je to jen prevlikacka 8) a u dcerky nejzbytecnejsi investice? Postylka! Tak moc chtela spinkat blizko me, ze byla schpna se ubrecet k zalknuti. Takze nakonec nam byla postylka dobra jen jako odkladiste a prakticky doted spinka u me pritulena.. Syn je zas jiny - ten klidne usnul sam, ale musel byt zavinuty a absolutne bez puncochacu nebo ponozek :-D tim chci rict…neinvestuj moc predem do hnizdecek apod., kazdy mimco je jiny, nevis jaky bude to tvoje :-) kup potrebne minimum a az kdyz zjistis, ze neco chybi, tak to dokup…hlavne zadna panika. Ono se to nezda, ale miminko fakt potrebuje na zacatek jen minimum veci :-) zbytek je jen komercni tlak na budouci maminky aby utratily predem co nejvic, pac z vyplasenych maminek se dobre tahaj penize :oops:

alialiali
Kecalka 256 příspěvků 02.01.19 06:45

@Hanulka2016 ledové ruce a nohy neznačí že je miminku zima! Na ty ruce rukavičky ano, ale aby se neskrabalo nehtama

Slečna Ferka
Extra třída :D 10211 příspěvků 02.01.19 06:48

@MisulkaP Moje dcera žádné hnízdečko neměla: měla kolíbku. Spávala v overalu, ev. v body a overalu. Ona třeba nikdy nikdy nesnesla být „omezovaná“: odkopávala peřinku, zavinovačka nepřicházela v úvahu… a jiným maminkám zase třeba dítě bez zavinky neusne, protože ho budí házení ručičkama.

Já bych doporučila koupit pár overálků (hodí se i na den), mít jednu rychlozavinovačku na sucháč (třeba ne moc tlustou, když květen), a pak se uvidí.

Jak obléct taky bude záviset na tom, jaká bude teplota: jiné to bude, pokud jste v paneláku s 22 stupni a ve vedru s 30, něco jiného v domě, kde je 18, a venku může být v květnu i 10, i 30… Časem se to neučíš rozlišovat.

Jinak na ven se mi děsně osvědčil fusak 2v1 od Emitexu : je to taková deka s dírama na pásy, jedna strana flís, druhá bavlna. Do hlubokého bych si to na jarní určitě pořídila: Kdyby v tom květnu bylo chladněji, frkla bych dítě do toho, pokud ne, tak jen nalehko. A tím, že se ten fusak dá připásat, tak to užiješ i v pozdějším věku, a nesjíždí to (má to i omyvatelnou část na botičky) - prostě je to nafest na sporťáku, a dítě buď sedí na tom, nebo se do toho zapne. U nás jedna z nejlepších investic.

PS: Jinak se taky přimlouvám nenakupovat zbytečně. Jo a miminku je zima, když má studený zátylek, ne když má chladné ruce nebo nohy; spíše hleď na to, aby se nepotilo.

Alyss1
Závislačka 2961 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 07:09

Moje deti byli v overalu porad. V noci pres dem. Az kdyz bylo vedro tak ne. Takze overaly jo.

Hnizdo jsem nemela, ale mela jsem kojici polstar ( vyuzila jsem ho i na spani uz v tehotenstvi) tak jsem delala hnizdo z polstare.

Ruchlozavinovacku na suchac urcite jo.

Spis nakoupit mene a dokipovat dle potreby .

7.straka
Kecalka 335 příspěvků 02.01.19 07:28

Když byli holky úplně malé mimi, dostaly po koupání čisté bodynko, dupky a ponožky. Obě spaly v zavinovačce, ale jsou narozené na začátku roku. Květně bych zabalila aspoň do plíny, většina dětí je v těch prvních týdnech klidnější, když jsou zavinuté. Na léto, máte-li doma teplo, bych zauvažovala o overalu, lépe to větrá. I když předloni bylo horko jako prase a tříměsíční jsem tehdy nechávala spát jen v body s krátkým rukávem a ponožkami, protože se strašně potila a v noci jsem ji pak přikryla slabou dekou. To vychytáš. :mavam:

Coctailgirl
Kecalka 303 příspěvků 02.01.19 07:52

Nas maly je taky na zacatku kvetna… spal v hnizde, overalu a rychlozavinovacce :lol:

ShadowDancer
Kecalka 228 příspěvků 02.01.19 08:06

Mám dceru narozenou ke konci května. Kupovala jsem postýlku, hnízdo. Spala mi v lehčím overalu nebo v bodynku s ponožkama a měla přes sebe lehkou deku z Lindexu. Ale tak to bylo párkrát. Postýlka u nás úplná zbytečnost.
Když jsem malou čekala potřebovala jsem toto a tamto. Ale není to třeba. To miminko toho opravdu tolik nepotřebuje. U dalšího určitě budu mít hnízdo alespoň pro novorozence do postele z bezpečnostních důvodů. A jednoho/dva velké swaddlery od Lodgeru, ty se dají použít i jako osušky nebo podložky do kočárku co odvádí pot. Na oblečení do kočárku neporadím, my kočár nevyužívali. Ten byl u nás další zbytečná investice stejně jako přebalovák.
Každé mimčo je jiné, ale fakt bych dala na ty rady že raději míň a dokoupit podle potřeby.

elen-ka
Extra třída :D 12769 příspěvků 21 inzerátů 02.01.19 08:38

@MisulkaP já mám tedy děti narozené v listopadu a únoru, ale i tak jsem žádné hnízdečko neměla. Starší dítko spalo celkem dlouho v zavinovačce, jen ruce muselo mít volné. Později, a to už bylo teplo, jsem ji jen zavinovačkou přikrývala, nebo dala do spacího pytle. V něm spalo do té doby, než začalo lézt, pak už jí pytel vadil.
Mladší dítko nesneslo zavinuté nohy, takže jsem sice zavinovačku dávala, ale jen přes bříško, nohy nechávala volné.

Na spaní jsem dávala vždy overal, u mladšího body a přes to overal a ponožky (kvůli tomu, že neměl zakryté nohy)

Co se týče povlečení, tak zatím bych ho nekupovala, stačí jen prostěradlo a nepromokavá podložka. Až byly děti starší - spaly by bez zavinovačky a případně bez spacího pytle, tak bych začala přikrývat. Uvidíš jak to dítko bude mít. Já povlečení i peřiny s polštářem měla, dostali jsme ho od prarodičů aniž bych jim o to říkala. Ze začátku jsme měli schované a vytáhla jsem později.

elen-ka
Extra třída :D 12769 příspěvků 21 inzerátů 02.01.19 08:43

Jo a pro mě nej na oblečení byl overal. Byly v něm přes den i přes noc. Body, dupačky, polodupačky a podobné věci jsem užila jen když jsem šla do práce na kukandu a k lékaři. I když dnes bych i k tomu lékaři šla klidně s dítkem v overalu :mrgreen:

Margery
Echt Kelišová 9765 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 09:07

Malá spává v lehátku, předtím v rychlozavino­vačce, ted ho má vystlané dekou. Hnízdo nemá, na to stačí kojící polštář :nevim: starší je květnový a spával jen zakrytý dekou, zavinování nesnesl.

Jinak moje děti nosily body a dupačky, mladší body a leginky s ponožkama. Kvůli nošení jí nedávám moc overaly, ale do kočárku jedině kombinézka nebo overal. Na spaní overal.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 02.01.19 09:10

Malý se narodil na konci června, bylo furt teplo, spal v bodycku, teplakackach, ponožky a rychlozavinka. Když bylo tepleji, tak jsem ho tou zavinovackou jen prikryvala… pak byla vedra, tak byl jen pod dekou. Pyzamka jsem zavedla ve dvou měsících, když už jsem ho v noci přestala 3× prebalovat… overaly jsem nevedla, ale bylo fakt vedro… za mě hnízdo nejlepší vynález, ale to velké a mám mantinely jakoby polštářky. Parádní vec, nedám na to dopustit i teď, má půl roku, necestuje mi po posteli. Když se ochladilo, tak začal spát v pyžamu a spacim pytliku a perinu… takhle už spi poměrně dlouho. A ponožky na rukách, protože je to největší cvrcek, cikada, kobylka atd :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Svědek promluvil o muži, který se pokusil upálit: Muselo to mít souvislost s Palachem

V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil o sebevraždu starší muž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >