V kritických situacích se vždycky rozhoduju špatně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 23.12.18 13:37
V kritických situacích se vždycky rozhoduju špatně

Taky to tak máte?
mě ted například manže přepadl při návštěvě přepadovkou, že má pro nae dárek - obří krabici vína. Já měla na rozmyšlenou asi pět vteřin - byli u nás! A řekla jsem jo. A ted toho lituju. Táta nesmí pít, což mi nedošlo, a mma z toho dárku nadšená moc nebyla. A až zpětně mi došlo, že jsme tenhle dárek mohli klidně skvěle dát jeho rodičům, kteří by si pochutnali. takže ted budu trnout… psala jsem pak našim omluvnou sm, ale tohle mě prostě štve.

Opakují se tyhle scénáře vždy. Vždy, když mám jen několik vteřin na rozmyšlenou, zvolím tu horší možnost. Ale prostě fakt vždy!!

máte to taky tak? Lze to odnaučit? Bylo to už od dětství - chceš hrát divadlo nebo tancovat? ptali se mi na zápisu do družiny. Řekla jsem hrát a pak jsem celou dobu záviděla baletkám sukýnky.

Mám tohle i u zmrzlin.

Co mi brání vybrat si dobře, rozhodnout se dobře?

mě to tak štve, naši otrávení, víno k ničemu, stačilo jen manželovi pošeptat ne nechoď pro to. něco s ím uděláme, ale nedávej jim to.

Hele netuším. Nadělala jsem si taky spoustu problémů s tím, že se mi třeba někdo známý na něco zeptal a já stála před otázkou říct to nebo zapřít? A vždy jsem udělala to, co nadělalo víc škody. Co jsem měla říct, jsem zatajila, co jsem říkat neměla a řekla, to nakonec ublížilo. :nevim:

Když k nám přijedou naši na návštěvu, mě moc záleží na tom, aby byli spokojení. Tak je ta návštěva pro mě vlastně hrozně stresující. Přemýšlím co říct, aby měli radost, co neříct, dělám si s tím hlavu a pak dokonce zjistím, že jsem nevědomky řekla něco, co si třeba i vyložili uplně opačně.

mimochodem když mi dá někdo vybrat jesli šmoulovou nebo jahodovou, tak se taky pěkně orosím.

nevíte, kde se to v človku bere? :nevim: a jak se toho zbavit?

Reakce:
Pimperelle
Kecalka 184 příspěvků 23.12.18 13:50

Znám to, ale pracuji na zlepšení. Jedno velké životní rozhodnutí jsem udělala úplně obráceně, roky mě to mrzelo. Profesně by to bylo něco. Ale asi to tak mělo být, jinak bych za pár let nepoznala mého skvělého manžela, se kterým mám dvě úžasné děti. Takže pokud se v prkotinách nerozhodnu dobře, házím to za hlavu, ona šmoulí i jahodová má něco do sebe a když nejde o život… :)

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 23.12.18 13:56
@Niemeyer píše:
Taky to tak máte?
mě ted například manže přepadl při návštěvě přepadovkou, že má pro nae dárek - obří krabici vína. Já měla na rozmyšlenou asi pět vteřin - byli u nás! A řekla jsem jo. A ted toho lituju. Táta nesmí pít, což mi nedošlo, a mma z toho dárku nadšená moc nebyla. A až zpětně mi došlo, že jsme tenhle dárek mohli klidně skvěle dát jeho rodičům, kteří by si pochutnali. takže ted budu trnout… psala jsem pak našim omluvnou sm, ale tohle mě prostě štve.

Opakují se tyhle scénáře vždy. Vždy, když mám jen několik vteřin na rozmyšlenou, zvolím tu horší možnost. Ale prostě fakt vždy!!

máte to taky tak? Lze to odnaučit? Bylo to už od dětství - chceš hrát divadlo nebo tancovat? ptali se mi na zápisu do družiny. Řekla jsem hrát a pak jsem celou dobu záviděla baletkám sukýnky.

Mám tohle i u zmrzlin.

Co mi brání vybrat si dobře, rozhodnout se dobře?

mě to tak štve, naši otrávení, víno k ničemu, stačilo jen manželovi pošeptat ne nechoď pro to. něco s ím uděláme, ale nedávej jim to.

Hele netuším. Nadělala jsem si taky spoustu problémů s tím, že se mi třeba někdo známý na něco zeptal a já stála před otázkou říct to nebo zapřít? A vždy jsem udělala to, co nadělalo víc škody. Co jsem měla říct, jsem zatajila, co jsem říkat neměla a řekla, to nakonec ublížilo. :nevim:

Když k nám přijedou naši na návštěvu, mě moc záleží na tom, aby byli spokojení. Tak je ta návštěva pro mě vlastně hrozně stresující. Přemýšlím co říct, aby měli radost, co neříct, dělám si s tím hlavu a pak dokonce zjistím, že jsem nevědomky řekla něco, co si třeba i vyložili uplně opačně.

mimochodem když mi dá někdo vybrat jesli šmoulovou nebo jahodovou, tak se taky pěkně orosím.

nevíte, kde se to v človku bere? :nevim: a jak se toho zbavit?

Asi nějaká duševní nemoc…

BaMaK
Závislačka 2950 příspěvků 35 inzerátů 23.12.18 13:59

@Niemeyer v prvé řadě si myslím, že nemáš pravdu už v tom, že se vždycky rozhodneš špatně. Jak můžeš vědět co by to druhé rozhodnuti přineslo. Jen si to namlouvas.pak si myslím, že ne každá situace ti dává jen pár vteřin… Například i s tím manželem by to šlo o 10 vteřin posunout a lépe si situaci rozmyslet. Za třetí myslím, že kdybys řekla tancovat, tak bys pak záviděla herečkam. Ano, dá se to změnit. Mnoha situacím predejit- například manžel by mohl vědět, že ti má rikat/volat předem. Když se rozhodneš, tak bys na tom měla hledat pozitiva a vzniklou situaci si užívat a ne se dusit, že je zase všechno špatně. Pozitivně myslet a dát si na všechno dost času. Už jen takto se vyhnes 90% „rizikových“ situaci. Co takhle se najezit pod stromeček nějakého osobnostní kouče?

Uživatel je onlinedebra.morgan
Kelišová 5283 příspěvků 23.12.18 14:01

@Niemeyer poradim ti jen s těma zmrzlinama, chod na točený a chtej mix těch druhů :palec: :mavam:
jinak ja to tak mam treba u testu, kde mas moznost tipnout odpoved. na 99% tipnu blbe…a pak prisla kamoska, cele to natipovala a za jedna! jezis jak me to stvalo :lol: ale chapu te ;)

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 23.12.18 14:18

Spíš si myslím, že jsi snadno manipulovatelná. Nauč se formulku „Počkej musím si to promyslet“ a dej si na to nějaký čas. Jinak tuhle taktiku (rychle, rychle) používají prodejci nádobí a další.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 23.12.18 14:25

Snažíš se za každou cenu všem okolo zavděčit. Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem ;)

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 23.12.18 14:34

@Niemeyer Musíš se naučit si v té situaci říct, že se nejdřív musíš uklidnit a promyslet to bez tlaku v klidu. U stánku se zmrzlinou prodavačce řekni, že si to musíš promyslet a pusť lidi za tebou. U manžela bych ho upozornila, at tyhle přepadovky nedělá a když ho to příště znova i tak napadne, tak mu řekni moment, musíme to promyslet. Uspěchaná rozhodnutí nejsou dobrá, pokud nepatříš mezi lidi, co se umí rozhodovat i pod tlakem. Což očividně nepatříš. Prostě se příště nadechni, vydechni, v klidu popřemýšlej a až pak se rozhodni.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25535 příspěvků 23.12.18 14:41

Zbytecne veci resis. Smir se s tim, ze nikdo neni dokonaly, nekdy jsou proste rozhodnuti ne idealni.
Ja to mam u jidla, hodne cestujeme, jime po restauracich a ja jsem na to vzdy mela porekadlo. V nadsazce receno " mne vzdy okradlakujou". To znamenalo, ze vzdy mam horsi jidlo nez manzel. Reseni jsem nasla v tom, ze si dam to, co znam, ze je dobre a nebo to same co manzel :mrgreen: A moje skore dobrych kulinarskych zazitku se zlepsilo :mrgreen:

AnastazieB
Echt Kelišová 8477 příspěvků 23.12.18 22:41

Spíš bych řekla, že bys měla posílit své sebevědomí, abys byla jistější a neřešila celý víkend jestli se rodičům u vás líbí a abys něco neřekla. A aby sis stála za svým rozhodnutím a nevymýšlela co by bylo, kdybys zvolila druhou možnost. A abys zvládla věci vypustit, protože přemýšlet nad výběrem zmrzliny jako nad stresující situací, to moc nechápu. Tak si jí nedávej anebo si dej pokaždý tu stejnou, která ti chutná. Moc to řešíš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >