Váha ve 14 letech a hubnutí

2
16.1.21 19:54

Váha, 14 let, hubnutí

Ahoj všichni, chtěla jsem se Vás všech zeptat: je mi 14, měřím cca 178cm a vážím 70kg, ale se svou váhou nejsem spokojená (chtěla bych mít cca 60-65 kg). Je moje váha na můj věk a na moji výšku v pohodě či bych teda měla zhubnout??? 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7852
16.1.21 20:10

Podle růstového grafu jsi na svůj věk vysoká, už menstruuješ?
váha je normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
16.1.21 20:16

Normální váha. Pokud chceš hubnout ještě víc, tak přidej pohyb, hlavně nezačínej s nějakýma dietama. Rozhodíš si akorát metabolismus.
Váha není jediný ukazatel štíhlosti - pokud máš dost svalů, budeš vážit víc než stejně vysoká dívka, která bude třeba proti tobě mírně oplácaná, ale bude vážit stejně, protože má méně svalů, za to více tuku.
Hlavně se moc nepozorovat, tento věk je nebezpečný na rozvoj anorexie nebo bulimie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.21 20:23

Vahu nesleduj (a je naprosto ok, kdyz uz se ptas, stejne jako tech 65, ale taky treba 80), divej se, co jis (jestli je to hodnotna a pestra strava - hlavne dostatek zeleniny, bilkovin, ovoce a prirodnich tuku), jestli nehladovis nebo se neprecpavas, ale jis dostatecne, a divej se, jestli se hybes -sport nebo jina pravidelna fyzicka aktivita. To je nejlepsi cesta, jak se starat o sve telo. Vahu klidne vyhod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3577
16.1.21 20:24
@ma_cy97 píše:
Ahoj všichni, chtěla jsem se Vás všech zeptat: je mi 14, měřím cca 178cm a vážím 70kg, ale se svou váhou nejsem spokojená (chtěla bych mít cca 60-65 kg). Je moje váha na můj věk a na moji výšku v pohodě či bych teda měla zhubnout??? 😐

Ahoj, tvoje váha je v pořádku, já bych na tvém místě nehubla. Já ve 14ti letech prošla anorexií a zkazilo mi to skoro 2 roky života, nemenstruovala jsem, brala jsem hnusné hormony, po kterých mi bylo strašně zle. Opravdu není o co stát, jsi ve věku, kdy jsou v tomhle dívky hodně křehké, tak ať si nepřivodíš nějaké starosti. Držím palce a opravdu váhu máš naprosto ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24766
16.1.21 20:29

Dle mě je k této výšce tato váha v pohodě. Pokud chceš i přesto hubnout, tak jen cvič, ale jídlo nijak neřeš. Jez vyváženě, zeleninu, ovoce, maso, luštěniny a bude to vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
16.1.21 21:10

Ahoj, já si o mé váze dělala satrosti už asi od 11 let, prošla sem si několik let anorexii, ztratila mentruaci a bylo pak těžké to vše nahodit zpět do normalu, takže být tebou tak to v tomto věku moc neřeším ono to za to opravdu nestojí… Spíš je třeba si uvědomit jaký máš jídelníček, jestli je pestrý a dává ti dost živin, bílkovin, ale i vitamínů a jestli celé dny neprosedíš doma, ale jdeš se třeba projít nebo děláš nějaký sport. Váha není všechno, já byla 13let gymnastka měla 170cm a vážila 60kg a to jsem byla opravdu hodně hubená a některé mé kamarádky se stejnou výškou vážily např, 50kg a byly více při těle než já..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
16.1.21 22:07

Přesně jak ti holky radí. Na váhu vůbec nekoukej! Každá máme jiné proporce. Ten kdo se ti zdá silnější než ty a váží stejně nic neznamená. Někdo má užší pás, širší boky, štíhlejší stehna, velká prsa. Na váhu nakoukej. Hlavně se vůbec neměř s ostatními. Nehubni, ale např se spíš vymakej,) Jez zdravě, ale dej si i pauzu a zbašti i prasárnu. Hlavně kotě neblbni. Vím o čem mluvím. Nesrovnávej se s ostatními.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62162
16.1.21 23:43

@ma_cy97 logicky těžko budeš vážit např 50 kg, pokud máš téměř 180 cm.. Váha je naprosto v pohodě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
16.1.21 23:47

Mám takhle spoustu kamarádek, který váží míň jak já, ale mají zadeček a stehna a zase mají malá prsa a hodně úzký pas. Já jsem celkem souměrná, ale mám větší prsa a nemám tak hodně útlý pas (jsem typ komu rostou madla láska a holkám zase zadeček). Takže ač by jeden řekl že jsem štíhlejší, tak holky váží třeba o 4kg míň. Vůbec na váhu nekoukej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3139
17.1.21 17:56

Vůbec nekoketuj se snižováním hmotnosti ani nad hmotností nepřemýšlej, je to nebezpečné a cesta do pekel. Věř mi, v rodině máme dvě holky s anorexií, jedná se z toho celkem dostala, druhá ne a začalo to tím, že se jim zdálo, že váží moc, což byla od začátku blbost. Obě byly hubené jak ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
17.1.21 22:13

Hubnout nemusíš, váhu máš OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.1.21 10:18

Ahoj, děkuju všem za super odpovědi!👌
ale chtěla jsem říct ze hubena fakt nejsem jo, mam široké (velké) stehna, nějaké to břicho, zadek taky celkem velké a široké ramena a takové střední menší prsa. A ano už menstruuji od svých 12let. 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat