Vánoce, vánoční svátky

Anonymní
12.11.20 16:28

Vánoce, vánoční svátky

Ahoj chtěla bych vás poprosit o rady. Jak to udělat o Vánocích, na štědrý den a vánočních svátcích s rodinou? Chceme navštívit všechny, ale nevím jak to vše skloubit dohromady. Chceme navštívit moje prarodiče, moje rodiče s bráchou a ještě mého tátu který bydlí zvlášť. (Všichni v jednom městě). Potom ale přítele rodina bydlí 280 km od našeho bydliště. Tam chceme navštívit opět rodiče a prarodiče. Mate někdo podobnou situaci nebo poradíte jak to vyřešit? Každý rok s tím bojujeme tak jdu pro radu k vám. Dekuji :)

• anonym kvůli rodině a soukromí-dekuji za pochopení
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20248
12.11.20 16:34

A nemuze se udelat nejaka rpdinna sešlost? U nas se scházíme u dedy, prijdou moji rodice, segra a svagr, takze to sfouknu najednou :D pak jede syn k otci, jeho rodicum.. a pak jedem za pritelovo rodinou, ty bydli 600km daleko, takze ty necháváme nakonec a zustanem tam dyl. Ale proste bych si vynahradila treba 2 dny na tvoji rodinu a pak jet k rodine pritele :nevim: u nas se to nehroti, takze je jedno, jestli jedny navstivime 22, druhy 25 a dalsi treba 27 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2192
12.11.20 16:45

Ja jsem rada, ze si letos tyto seslosti odpustime. Na stedry den si po veceri dame se vsemi skype a pak si budem o svatcich volat, ale my na ty seslosti ani tak nejsme. Vidame se dvakrat rocne, Ale nechcem nikoho ohrozit i tak je to z druhe strany a kvuli lidem co si neumi odpustit jeden rok mecheche sedet doma do leta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51672
12.11.20 16:48

Moje rodina je 100 km. Taky je chceme navstvit a stravit u rodicu nekolik dni, jak je kazdy rok zvykem. Sestra je ma mnohem dal. Vzdy se u nasich sejdeme, ze maji vetsi barak. Ale zatim je to velmi daleko. Predem nic neplanujeme. Ted je situace, ze clovek nevi, jak bude zitra nebo za tyden. Natoz resit situaci za 1,5 mesice. Kdyz to pujde, tak se sbalime operativne a pojedeme. Kdyz to nepujde, tak to nepujde. Stejne je letos vse vzhuru nohama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
12.11.20 16:53

A teď jak to udělat, abyste ty starší z rodiny neohrozili případným nakažením tou šíleností. Hmmm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
12.11.20 16:55

Tohle riziko byste asi při velkých rodinných sešlostech měli zvážit. To je asi důležitější, než se fyzicky se všemi vidět. Holt letošní Vánoce nebudou stejné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7819
12.11.20 16:57
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych vás poprosit o rady. Jak to udělat o Vánocích, na štědrý den a vánočních svátcích s rodinou? Chceme navštívit všechny, ale nevím jak to vše skloubit dohromady. Chceme navštívit moje prarodiče, moje rodiče s bráchou a ještě mého tátu který bydlí zvlášť. (Všichni v jednom městě). Potom ale přítele rodina bydlí 280 km od našeho bydliště. Tam chceme navštívit opět rodiče a prarodiče. Mate někdo podobnou situaci nebo poradíte jak to vyřešit? Každý rok s tím bojujeme tak jdu pro radu k vám. Dekuji :)
  • anonym kvůli rodině a soukromí-dekuji za pochopení

Všichni k vám domů a naráz. Jak prostinké :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3709
12.11.20 16:58

Letos bych to na velké srocování rodin hlavně u prarodičů fakt neviděla! jsou mobily, messengery, whatsappy, vím, že to nenahradí přímý kontakt, ale viděla bych se jen s nejbližšími tak nějak spíš krátce v tom městě a vyčkala, až se epidemiologická situace uklidní.. vánoce jsou sice svátky rodiny, ale taky klidu a pohody a cestovat dva dny tam a zpět mne pohodou fakt nenaplňuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
12.11.20 17:03

Nechápu anonym, že chceš vidět na vánoce rodinu jako každý ti přijde intimní? To bude sběr dat na článek vánoce v době covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13843
12.11.20 17:06

My máme Štědrý den pro sebe, 25.12. k nám chodí muj tatka s babičkou a 26.12. moje mamka s přítelem a druhá babička, tchýně bydlí 300km, tam je to pase..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
12.11.20 17:17

A co takto:
1. svátek vánoční: tvoje větev rodiny - sjedete všichni dohromady, zkrátka rodinná sešlost. S tatínkem holt zvlášť pokud s tím má problém.
2. svátek vánoční: manželovo větev, ale stejný způsob - rodinná sešlost.???
Mně přijde šílené, dělat takové „vánoční dostihy“ rychle tam a tam, máte výt v klidu a hlavně spolu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
12.11.20 17:20

Je jasné, že to nejde zvládnout tak, abyste „uspokojili“ všechny a navštívili je v ty sváteční dny.

A teď, v době koróny, bych návštěv ubrala…

Taky ještě nevím, jak to rozlousknout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
12.11.20 17:25

Co takhle udělat videokonferenci? Každý u svého vánočního stolu a můžete si pokecat a nemusíte nikam jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51983
12.11.20 17:29

A oni o takovýhle hromadný navštěvování stojí? Pokud jo, jela bych k jedněm na svátky a ke druhým buď ten víkend před nebo po. Nebo se 14denním rozestupem, pokud se chcete vyhnout přenosu chorob. Ale rozhodně bych se ze dne na den nehonila stovky kilometrů, co by kdo z těch Vánoc měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
12.11.20 17:40

To si snad zvladnete zorganizovat ne? otazka je, jestli chcete byt na stedry den sami a jet az pak a nebo vyrazit treba 23.12., nechapu v cem radit :nevim: my mame obe rodiny skoro 400 kilaku a nikdy nebyl problem si to naplanovat, po dohode s rodinami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat