Váš názor na čtyřletý gympl

38
15.5.21 11:30

Váš názor na čtyřletý gympl

Ahoj, dcera je v osmé třídě a chtěla by jít na střední na čtyřleté gymnázium a pak na vysokou. Opravdu na to má, je chytrá a pořád se učí. Na vysvědčení jí vychází samé jedničky, dvojky dcera nesnáší :lol:
S manželem ji v tom podporujeme. Vím, že je ještě čas, ale už o tom začínáme přemýšlet, přece jenom je to už za rok. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s gymplem, jak moc jsou obtížné příjímačky atd. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9221
15.5.21 11:34

A ten gympl napíšeš? Jelikož je mezi nimi taky velký rozdíl. Pokud chceš nějaký informace, který ti k něčemu mají být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.5.21 11:38
@Cenarius píše:
A ten gympl napíšeš? Jelikož je mezi nimi taky velký rozdíl. Pokud chceš nějaký informace, který ti k něčemu mají být.

Promiň, vím, že by to bylo lepší, ale je to ve městě, ve kterém bydlím a asi nechci aby se tady vědělo odkud přesně jsem. Prostě chci jen tak vaše obecné zkušenosti a jak jste na tom byli s příjímačkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11593
15.5.21 11:43

Tak testy jsou na webu cermatu. Staci zkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19459
15.5.21 11:43

@Lenyyyy Mám syna na gymplu…byla to jediná možnost, je studijní typ…hlásil se loni, přihlášku si dal na dva gymply, na oba se dostal…vybral si ten, kde se mu líbilo víc…byl na obou na " zažij den u nás"…kde byl jeden celý den s prváky na výuce…to mu dost pomohlo si vybrat…byl na tom preferovaném i na přijímačkách nanečisto, to ho skoro zbavilo stresu z přijímaček…navíc si to vyzkoušel…taky dobrá zkušenost…nijak extra se na přijímačky nepřipravoval, jen to, co bylo ve škole…tam měli přípravu…zatím je to v pohodě, i když distančně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
15.5.21 11:52

Přijímačky na gympl už jsou jednotné ne? Tak si najdi testy z loňska a dej je holce udělat. Uvidíte jak na tom je. Jinak můj 4 lety gympl byl skvělý, nijak extra obtížný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 11:53

Vždycky záleží, na koho tam narazí. Já mám gympl jako nejlepší období života, v jiných městech z gymplu utíkají na jiné střední, to nejde obecně říct. Z hlediska vzdělání - výška potom je opravdu nutnost, gympl je „nic“, jestli si není jistá, že výšku ano, to radši ať jde na nějakou ekonomku, stavárnu, pedák nebo zdravku. O přijímačkách to není, ty udělá každý. Je to o tom, kolik do toho pak chce investovat času a úsilí. Jestli má nějakou představu o budoucnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
22338
15.5.21 12:16

Není gympl jako gympl. Rozhodně bych dala přednost státnímu před soukromým. A taky záleží na zaměření. Jestli je dítě víc na přírodní vědy nebo je spíš humanitní typ. Podle toho bych vybírala, šla na den otevřených dveří a podle dojmu podala přihlášky. A taky si můžeš projít webové stránky, ty také dost napoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 12:23
@Lenyyyy píše:
Promiň, vím, že by to bylo lepší, ale je to ve městě, ve kterém bydlím a asi nechci aby se tady vědělo odkud přesně jsem. Prostě chci jen tak vaše obecné zkušenosti a jak jste na tom byli s příjímačkama.

Tak obecne nevim. Ale opravdu se velmi lisi uroven jednotlivych gymplu. Ja delala prijimacky na kvalitni (7lety) gympl v 90. letech :D Na prijimacky jsem se vubec neucila a v testu jsem skoncila mezi prvnimi. Ale protoze brali ohled i na vysvedceni a telocvikar mi dal trojku :zed: prestoze jsem reprezentovala skolu v atletice, tak jsem skoncila pod carou. Nakonec me vzali na odvolani. V zadnem pripade jsem nelitovala sveho rozhodnuti jit na gympl. Myslim, ze me dostatecne pripravil na VS. Az na to, ze ani na gymplu jsem se vubec nemusela ucit (ve smyslu skolniho uciva, jen jsem si doma sama hrala s matikou, fyzikou a chemii). Prechod na VS byl v tomto smeru trochu sok, neumela jsem se ucit :( Narocnost prijimacek podle me odpovidala narocnosti gymplu.

O par let pozdeji jsem doucovala znamou na prijimacky na jiny (8lety) gympl. Kdyz jsem videla, jake jednoduche matematicke priklady neni schopna pochopit, zasla jsem, ze vubec pomysli na studium gymnazia. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz ji prijali. Bohuzel tomu pak odpovidala uroven toho gymnazia.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 12:28

Na čtyřletém gymplu jsem studovala a nyní na tom stejném učím, takže to vidím z obou dvou stran.

Přijímačky šikovné dítě udělá bez problémů (pokud nejde o nějakou vybranou pražskou školu, kde je obrovský nátlak, tam je konkurence velká…), velkou výhodou je, když si je natrénuje předem. To budou, předpokládám, dělat příští rok ve škole, určitě ale doporučuji zkoušet si testy i doma. Také je důležité zkusit si je několikrát ve stejných podmínkách, jaké pak budou naostro - udělat celý test vtahu, v určeném čase. Náš gympl organizuje přijímačky nanečisto (pokud není Covid…), ty jsou mezi uchazeči i rodiči hodně oblíbené a uchazeče to obvykle hodně uklidní a povzbudí zároveň. Pokud je neorganizuje přímo vaše město, určitě najdete nějaké jiné v dojezdové vzdálenosti. Účast na přijímačkách nanečisto není podmíněna tím, že se dcera bude hlásit na stejnou školu.
Fajn jsou samozřejmě i dny otevřených dveří a všechny další akce, které případně škola bude pro zájemce pořádat.

Obtížnost závisí na konkrétní škole a na konkrétních učitelích. V naší škole je v některých předmětech opravdu velký rozdíl v přístupu učitelů. Pokud třída chytne ty „hodnější“ (kteří ale taky naučí dost), bude mít výhodu. Pokud chytne kombinaci přísných, bude to mít těžší. Ale rozhodně si nemyslím, že by chození na gympl znamenalo, že student nebude dělat nic jiného, než učení a přípravu do školy. Já jsem si ty roky užila a vzpomínám na ně jen v dobrém a mí žáci jsou taky úplně normální mladí lidé se všemožnými zájmy. :)

Gympl samozřejmě předpokládá budoucí VŠ a samotná maturita na něm člověka na pracovním trhu nevytrhne. Na druhou stranu - jedna jediná holka z naší třídy tehdy nešla na VŠ. Všichni jí předpovídali špatnou budoucnost, ona ale chytla velmi dobrou práci, která ji baví a kde se už hodně posunula. Takže teď je na tom líp než někteří z nás, co šli na VŠ, navíc o 5 let déle vydělává.

Kdybys měla konkrétní dotazy, ptej se.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 12:45

@Lenyyyy Myslim, že v případě jednickarky není moc o čem polemizovat. Přijímačky udělá bez problémů a jiná SŠ by pro ni byla ztráta času, protože ti nejlepší jdou na gympl. Nenechala bych se odradit recma typu, že s gymplem není nic. V případě, že by z nějakého důvodu nechtěla na VŠ, tak práci sežene jako jakýkoli jiný středoškolák. Moje dcera studovala gympl, na prijimackach byla mezi trema nejlepšíma na dvou školách. Studium zvládla celkem v pohodě, trochu učit se musela, ale dokázala školu skloubit s koníčkem i s brigádou. Teď už je na VŠ, zároveň i pracuje a přestože nemá ještě titul, tak má dobrou práci. Zatímco třeba její kamarádka s obchodní akademií pracuje jako pokladní.

• Citovat
  • Nahlásit
38
15.5.21 12:51
@divine woman píše:
Není gympl jako gympl. Rozhodně bych dala přednost státnímu před soukromým. A taky záleží na zaměření. Jestli je dítě víc na přírodní vědy nebo je spíš humanitní typ. Podle toho bych vybírala, šla na den otevřených dveří a podle dojmu podala přihlášky. A taky si můžeš projít webové stránky, ty také dost napoví.

Obě gymnázia, které máme vybrané jsou státní. Na den otevřených dveří určitě půjdeme, na web. stránky mrknu ;) díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.5.21 12:52
@mag píše:
Tak testy jsou na webu cermatu. Staci zkouset.

Jj určitě vyzkoušíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6268
15.5.21 12:52

Muj pohled- ja osobne ale deti na gympl nedam, s jen gymplem clovek v podstate nema zadnou odbornost a jeho pracovni
moznosti, byt brigadne, jsou omezene. sama gympl mam auz nikdy vice. na vs lidi, co prisli z
prumyslovek, byli na tom mnohem lepe nez my z gymplu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
15.5.21 12:54
@Monchichik píše:
@Lenyyyy Mám syna na gymplu…byla to jediná možnost, je studijní typ…hlásil se loni, přihlášku si dal na dva gymply, na oba se dostal…vybral si ten, kde se mu líbilo víc…byl na obou na " zažij den u nás"…kde byl jeden celý den s prváky na výuce…to mu dost pomohlo si vybrat…byl na tom preferovaném i na přijímačkách nanečisto, to ho skoro zbavilo stresu z přijímaček…navíc si to vyzkoušel…taky dobrá zkušenost…nijak extra se na přijímačky nepřipravoval, jen to, co bylo ve škole…tam měli přípravu…zatím je to v pohodě, i když distančně…

Díky moc, tvůj syn je šikovný. Dcera je fakt šprt a na gympl moc chce, takže si myslím a doufám, že to zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat