Mám jít na zdrávku?

Anonymní
12.5.21 08:59

Mám jít na zdravku?

Dobrý den, je mi 14 a chtěla bych asi na zdravku, teď chodím do 8.třídy. Jenom se chci zeptat jestli vadí když se mi třeba dělá špatně z krve žil atd..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21503
12.5.21 09:03

No to asi celkem vadí, většina sester má krev, nabery atd jako denní chleba :D záleží jak ti to vadí, jestli je to jenom nepříjemné na pohled, tak si zvykneš, jestli z toho omdléváš, tak to nebude ta práva práce pro tebe. Ale jsou horší věci, než někomu nabrat krev, na tohle povolání musí mít člověk žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22787
12.5.21 09:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 14 a chtěla bych asi na zdravku, teď chodím do 8.třídy. Jenom se chci zeptat jestli vadí když se mi třeba dělá špatně z krve žil atd..

no to asi vadí hodně, a jsou horší věci než krev - třeba hnis, vnitřnosti, kožní léze, nádory, výkaly a moč, špína a smrad u některých pacientů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
12.5.21 09:18

A vadí ti když ji berou tobě nebo když koukáš jak berou někomu jinýmu? Jestli to druhé tak to pro tebe není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 09:23

Je a chtela byt sestra, chtela jsem na chiru, bavi me anatomie, vse kilem, na doktorku bych nemela, ale bohuzel, na krev jsem si nezvykla, zdravku jsem ukoncila. Omdlevam pri pohledu na krev, skoda..proste jsem si myslela, ze je to o zvyku, ale nezvykla jsem si. Pri zkousce nabirani krve se mi trasly ruce, jak zajela jehla do zily, jeste ani krev jsem nenabirala a uz temno pred ocima :( bohuzel..ale kdovi jak to budes mit ty..

• Citovat
  • Nahlásit
17474
12.5.21 09:29
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 14 a chtěla bych asi na zdravku, teď chodím do 8.třídy. Jenom se chci zeptat jestli vadí když se mi třeba dělá špatně z krve žil atd..
:mrgreen: Asi jako by ses ptala, zda nevadí, že se ti dělá špatně z výšek když se hlásíš na letušku :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
12.5.21 09:36

@stinga proleženiny, sputum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
12.5.21 09:54
@unuděná píše: :mrgreen: Asi jako by ses ptala, zda nevadí, že se ti dělá špatně z výšek když se hlásíš na letušku :mavam:

To není tak docela pravda. Strach z výšek je v naprosté většině případů jen ve chvíli, kdy má člověk nějakou spojnici se zemí. Takže třeba na rozhledně. Ale ve chvíli, kdy letí třeba balónem, tak už to tak nevnímá. Spíš bych to přirovnala k: Chci být veterinářkou, ale mám silnou alergii na chlupy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17474
12.5.21 09:59
@Čičorečka píše:
To není tak docela pravda. Strach z výšek je v naprosté většině případů jen ve chvíli, kdy má člověk nějakou spojnici se zemí. Takže třeba na rozhledně. Ale ve chvíli, kdy letí třeba balónem, tak už to tak nevnímá. Spíš bych to přirovnala k: Chci být veterinářkou, ale mám silnou alergii na chlupy.

Fakt? Tak to lidé v mém okolí, co mají strach z výšek, nemůžou ani do toho balonu nebo na vyhlídkový let :think: Ale jasně, pointu chápeme :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
12.5.21 10:37

Kdyz mi bylo 14, tak jsem byla v nemocnici navstivit dedu a on rekl sestricce ze mozna ze me taky bude sestricka, ta rekla prosim jenom to nedejte vyberte si neco jineho. No ted po letech jsem rada ze jsem se zdravce vyhla. Mozna bych do zdravotnictvi sla jako laborant, nutricni terapeut, fyzioterapeut apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
12.5.21 10:39
@unuděná píše:
Fakt? Tak to lidé v mém okolí, co mají strach z výšek, nemůžou ani do toho balonu nebo na vyhlídkový let :think: Ale jasně, pointu chápeme :P

Tak asi podle toho, jak silná fobie to je, to je pravda. Já jsem tuhle informaci kdysi zaznamenala a přišlo mi to zajímavý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17474
12.5.21 10:43

@Čičorečka Dává to smysl, mě je taky třeba na vysoké rozhledně lehce šoufl (až tedy od té doby, co máme děti, takže spíš jde o ten pocit, že mi někde propadnou nebo tak) :mrgreen: a letadlo ani padák mi neva :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
12.5.21 10:47
@unuděná píše:
@Čičorečka Dává to smysl, mě je taky třeba na vysoké rozhledně lehce šoufl (až tedy od té doby, co máme děti, takže spíš jde o ten pocit, že mi někde propadnou nebo tak) :mrgreen: a letadlo ani padák mi neva :)

Tak myslím, že strach o smráďata vyvolává fobie na všech frontách :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
12.5.21 16:36

@dreamis Vždyť je to dobrý. Práce jistá, k sehnání všude po republice nebo na světě a za slušný plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
12.5.21 17:09
@Švédka87 píše:
@dreamis Vždyť je to dobrý. Práce jistá, k sehnání všude po republice nebo na světě a za slušný plat.

To určitě jo, ale hodně náročná, to se musí každý rozhodnout sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat