Nejisté stěhování - školka

Anonymní
8.5.21 12:46

Nejisté stěhování - školka

Možná se budeme v létě stěhovat, jenže je to nejisté a závisí to na více faktorech. Ale jde mi o to, co se stane, pokud teď syna přihlásím k zápisu do nové školky a změním mu trvalé bydliště. Když ho do nové školky vezmou, kdy musím potvrdit, že tam nastoupí? Mohu to případně ještě před uahájením školního roku zrušit? Co v současné školce? Dozvědí se to? Nemůže se stát, že nám nevyjde stěhování a já už nebudu moct dát syna do současné školky? Jak to mám řešit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
8.5.21 12:54

Není už trochu pozde? Všude byly přihlášky do středy, někde do patku… no každopádně normálně jsi měla změnit bydliště a přihlásit ho do nové školky. Ve stare nemusíš říkat nic, nebo třeba jen to, že přemýšlíte o stěhování, takže se může stát, že během prázdnin syn v jejich školce uvolní místo. A s ohlašování v nové, to má každá školka jinak. Většinou hned po rozhodnutí o přijetí chtějí vědět, jestli teda dítě nastoupí nebo ne. Ale nic se nestane, když řekneš, že ano, a pak během léta, ze nakonec ne. Uvolní místo někomu jinému. Pokud to není nějaká vesnicka školka, co se pere o každé dítě, tak určitě někomu uděláte radost. My jsme to letos řešili stejne, akorát stěhování máme jiste. Syn už má danou přihlášku v nové školce, má nový TP, ale nadále chodí do staré, kde sice vědí, že s ebudeme stehovat, ale oficiálně jsme ukončení docházky zatím nijak neřešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
8.5.21 12:56
@Midaku píše:
Není už trochu pozde? Všude byly přihlášky do středy, někde do patku… no každopádně normálně jsi měla změnit bydliště a přihlásit ho do nové školky. Ve stare nemusíš říkat nic, nebo třeba jen to, že přemýšlíte o stěhování, takže se může stát, že během prázdnin syn v jejich školce uvolní místo. A s ohlašování v nové, to má každá školka jinak. Většinou hned po rozhodnutí o přijetí chtějí vědět, jestli teda dítě nastoupí nebo ne. Ale nic se nestane, když řekneš, že ano, a pak během léta, ze nakonec ne. Uvolní místo někomu jinému. Pokud to není nějaká vesnicka školka, co se pere o každé dítě, tak určitě někomu uděláte radost. My jsme to letos řešili stejne, akorát stěhování máme jiste. Syn už má danou přihlášku v nové školce, má nový TP, ale nadále chodí do staré, kde sice vědí, že s ebudeme stehovat, ale oficiálně jsme ukončení docházky zatím nijak neřešili.

Pozdě není, u nás je zápis ještě příští týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2621
8.5.21 13:01

No.. řeší se to blbě. Hledám teď něco v Praze, vůbec nevím kdy a co nám tam vyjde. Tím pádem zápisy nestihnu a budu potom jako blbec obvolávat tisíc školek nebo platit soukromou. V té co jsem přihlásila u nás prostě řeknu, že se stěhujeme a uvolňujeme místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
8.5.21 13:07

@zudina aha, tak to jo, myslela jsem, ze je to všude stejne, ale mám info jen o 4 městech (kde to stejne je).

@Petula306 ja jsem pochopila, že zakladatelka vi, kam se (asi) bude stěhovat, čili připadá v úvahu jen jedna školka, nebo třeba dvě v okolí… takže tam klidně může přihlášky dat a čekat jak se to vyvine. Odhlásit přijaté dítě je vždy jednodušší, než shánět místo pro neprijate. Každopádně pokud nevíte vůbec lokalitu případného stěhování, tak se to řeší fakt špatně, to jo. Jedine zkoušet štěstí v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17048
8.5.21 13:15

Přihlášku do nové školky pošli, ale v tp bych nelhala, max bude mit min bodů. mužes zavolat ředitelce a zeptat se na možnosti a pravdepodobnost přijetí. ja tak mluvila s oběma ředitelkama kam syna hlásím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
8.5.21 13:20

Do přihlášky stačí prohlášení, že se budete stěhovat tam a tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.21 13:22

Pozdě není, zápis je i příští týden, což stihnu. Školky mám vybrané 2, do obou je spíš přetlak. Jse mi hlavně o to, aby si to ředitelky nějak neřekly a pak syn neměl případně problém zůstat ve staré, kdyby to nevyšlo. Trvalé bydliště už pak asi nikdo neřeší, pouze u zápisu, že? Že by neměl být problém, když bude mít jiné a zůstane ve staré školce. Že to často rodiče mění účelově jen při zápisech machvíli docela často co. Děkuji, zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
54105
8.5.21 13:29

Stává se to. I proto se během podzimu uvolní několik míst a dojde na děti náhradníky.
U nás ve školce bylo třeba dítě, které se sem mělo stěhovat. Rodiče tady stavili barák. Trošku se jim to protáhlo. Než bylo plánované. Přesto dali rovnou sem dítě do školky. Každý den si zajížděli, dováželi.
My jsme se stěhovali poslední víkend v srpnu. Věděla jsem to tehdy od dubna, že během léta nám firma dostaví a udělá interiér. Takže jsem hned volala původní ředitelce. Zápis jsme stihli. A od září jsem měla dcery v místní školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24189
8.5.21 13:59

Přihlaš ho klidně do dvou školek, stačí 31.8. dát vědět, že nenastoupí, já bych to zas nijak nehrotila - lepší když bude mít místo ve třech školkách, než nikde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 16:50
@debra.morgan píše:
Přihlášku do nové školky pošli, ale v tp bych nelhala, max bude mit min bodů. mužes zavolat ředitelce a zeptat se na možnosti a pravdepodobnost přijetí. ja tak mluvila s oběma ředitelkama kam syna hlásím.

TP změním, to lhát nebudu. Spíš aby to nebyl problém v puvodní školce, kdyby zůstal. Ale tam už to asi nikdo řešit nebude. To jen při zápisu kontrolují, ne?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat