Jakou docházku zvolit do MŠ?

22
5.5.21 08:50

Jakou docházku zvolit do MŠ?

Ahoj,
dnes podáváme přihlášku do mateřské školy a nejsme si jistí, jakou kolonku zaškrtnout při výběru docházky. Celodenní, polodenní nebo omezená.
Jsem na mateřské dovolené s mladší dcerou a starší (3,5r) tam chci dávat ze začátku jen občas třeba na půl den párkrát v týdnu a později dle situace, klidně na celé dny, záleží jak by se tam dceři líbilo.
Jen nevím, zda se to takto dá dělat nebo je to prvotní zaškrtnutí závazné?

Děkuji za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1929
5.5.21 08:53

Mně ředitel naší školky psal, že máj zvolit to „celodenní“ a že detaily pak domluvíme (taky jsem doma s mladším). Že polodenní neznamená to že tam bude půl dne… ale co to teda znamená nevím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18787
5.5.21 08:55

No měnit to jde, když je místo. Často se ti platba za tři dny nebo pět liší o 1000. Určitě bych zaskrtla půl denní, případné přespání se dořeši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31731
5.5.21 08:55
@Niccol24 píše:
Ahoj,
dnes podáváme přihlášku do mateřské školy a nejsme si jistí, jakou kolonku zaškrtnout při výběru docházky. Celodenní, polodenní nebo omezená.
Jsem na mateřské dovolené s mladší dcerou a starší (3,5r) tam chci dávat ze začátku jen občas třeba na půl den párkrát v týdnu a později dle situace, klidně na celé dny, záleží jak by se tam dceři líbilo.
Jen nevím, zda se to takto dá dělat nebo je to prvotní zaškrtnutí závazné?Děkuji za Vaše zkušenosti.

My jsme měli zkraje poloden a pak se to někdy v říjnu nebo listopadu měnilo. Záleží na adaptaci, ta je u každého dítéte jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
5.5.21 08:57

Mne taky bylo řečeno, že vždy napsat celodenní a pak si dítě může chodit, jak chce. Ale když napíšeš půldenní, tak ti ho nejspíš nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
5.5.21 08:57

Taky jsem zaškrtávala celodenní (na doporučení učitelky), ikdyž za celý ten první rok tak kluk nespal ani jednou :lol: Lepší je mít zajištěnou školku celý den, kdyby si náhodou někdy potřebovala malou nechat déle, ikdyž to nemusí vůbec nastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
5.5.21 09:00
@Bubla Bůčková píše:
No měnit to jde, když je místo. Často se ti platba za tři dny nebo pět liší o 1000. Určitě bych zaskrtla půl denní, případné přespání se dořeši.

Tak takhle to je jen v soukromých školkách, ne? Moje děti prošly třemi školami a platilo se pořád stejně, ať chodili 5 dnů nebo vůbec. Částka se jen měnila podle jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29640
5.5.21 09:01
@Midaku píše:
Mne taky bylo řečeno, že vždy napsat celodenní a pak si dítě může chodit, jak chce. Ale když napíšeš půldenní, tak ti ho nejspíš nevezmou.

Jo, takhle mi to řekla říďa, že napsat celodenní, i když bude chodit pořád po o. Že je tím větší šance na přijetí. A taky prý kvůli dotacím na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
5.5.21 09:02

Mne take rekli ze mam zaskrtnout celodenni a ze to je pry v zasade jedno (asi z hlediska plateb). Asi je pak ale rozdil, az bys mela rozhodnuti o prijeti, co v nem bude psano, kdyby jen puldenni dochazka, tak ho tam oficialne nepujde nechat dele, ackoli asi je vse na domluve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31731
5.5.21 09:03
@Terezxx píše:
Taky jsem zaškrtávala celodenní (na doporučení učitelky), ikdyž za celý ten první rok tak kluk nespal ani jednou :lol: Lepší je mít zajištěnou školku celý den, kdyby si náhodou někdy potřebovala malou nechat déle, ikdyž to nemusí vůbec nastat.

A tu školku má přece jistou pořád. Ať tam spí nebo ne? Jiné dítě tam na odpoledne nešoupnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18787
5.5.21 09:05

Jo jasný, to je vlastně ten systém, kdy je ve školce dítě s mámou na RD a chodí tam pětkrát do měsíce a máma tříletého, která už musí do práce má smůlu a platí si 10 tisíc měsíčně. Do státní jasně že zaškrtnout celodenní, budou rádi, že skutečný stav není 25 děti každý den celodenně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3956
5.5.21 09:08

U nás minulý rok za celodenní bylo víc bodů a větší šance se dostat do školky. Jinak běžné bylo, že jsme malýho brali po obědě nebo se stalo, že nešel jeden do školky… A nikdo to neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53786
5.5.21 09:13

Měla jsem celou dobu psanou celodenní docházku, ale vyzvedávala jsem i po obědě, když jsem měla mladší děti doma. Vždycky jsem se děckama domlouvala, jestli chtějí spát ve školce nebo chtějí po obědě domů. Až jsem nastoupila do stejné školky pracovně, kde jsem měla všechny tři děti. Vodila jsem si je na 8h. a vyzvedávala jsem kolem 15-15:30 (po práci).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2078
5.5.21 09:17
@Russet píše:
A tu školku má přece jistou pořád. Ať tam spí nebo ne? Jiné dítě tam na odpoledne nešoupnou.

Tak spíš že můžeš počítat i s odpoledním hlídáním, kdyby se cokoliv stalo a potřebovala si dítě nechat déle. Mně se třeba nestalo a opravdu celý první rok bych se obešla s půldenkou, ale kamarádka musela nečekaně s mladší do nemocnice a starší jí déle nechat nechtěli a nenechali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
5.5.21 09:22
@Russet píše:

Při půldenní docházce mohou… to, že to většinou nedělají, je věcí druhou, ale pokud je přijaté jen na půldenní, tak mohou spaní zcela legálně odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat