Váš názor na starší dominantní učitelku v MŠ

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kolje
Stálice 55 příspěvků 21.10.14 21:16
Váš názor na popsanou učitelku v MŠ

Ahoj Všichni, chtěla bych znát Váš pohled na, to co popíšu. Jedná se o jednu paní učitelku v MŠ. Syn kvůli přestěhování přešel do jiné školky. Ve staré školce měl hodné paní učitelky, kontaktní, maminkovské, celkově spokojenost, co se týkalo učitelek a přístupu.
Chození do nové z počátku bylo v pohodě, těšil se, pak zjistil, že očekávání, která měl, nejsou taková. Školka starší, málo hraček, učitelky nic moc. Zvláště jedna. Je to starší paní, dominantní osoba. Byly i hysteráky, kdy řval, držel se mě za nohy a prosil, že tam nechce, jako by ho tam měli zabít či co v té době měl 5 let. Trvalo to asi týden, kdy už jsem přemýšlela, že tam chodit nebude, abych mu psychicky neublížila. Pak to přešlo, povídali jsme si spolu, co tam dělají a tak a vydedukovala jsem, že problém bude v učitelce. No pak jsem zjistila, že při kreslení mu překreslila obrázek - nakreslil kukuřičné pole a ona mu ho přebarvila na hnědo - byl smutný a nechápal proč, když kukuřičné pole jak ho vidíte v globálu je žluté, ale i kdyby hnědé, proč to překreslila? To samé druhý obrázek, kdy kreslil pohádku o červené řepě - tu řepu nekreslil, že rosté v trávě, samozřejmě, mu řekla, že roste v hlíně a přemalovat…Syn je zdatný malíř a pozorovatel a zklamalo ho to, že to nemohl nakreslit jak chtěl. Jsem cholerik, takže jsem to učitelce vpálila. Nicméně jsem se na ni zaměřila, byla jsem na dnu otevřených dveří - a zaujala mě jedna věc - děcka si hrála na kočky a psy, stavěli domek - učitelka přišla a řekla, že na psy a kočky né, že si mají hrát na mamku a taťku…pak jsem toto zaznamenala, když znovu si chtěli postavit domek a učitelka, ale né pro kočky a psy? A děcka, že né. Toto mě fakt dojalo. Další postřeh, kdy si holčička zapomněla hrníček na bruselení, pak jim do toho nalívají čaj, učitelka: jano, ty nemáš kelímek? děcko hledá v batohu a kroutí hlavou, že nemá, učitelka: ty předpokládáš, že nemáš nebo nevíš? A holce do breku, říkám té holčičice, nebreč, paní učitelka ti dá kelímek to vůbec nevadí. Učitelka říká klukovi: Tebe rodiče nenachystali vložku v botě?( myšleno že nemá připravnou brusli ve vnitř asi pro snadnější obutí). Přišla jsem po obědě a vidím syna, jak sedí sám u salátu, který mu nejede, kouká na mě jedním okem, jde vidět, že nechce…učitelka ať to dojí…a já ať to odnese, když nechce… Mimo jiní se mi nelíbí podávání ruky při příchodu, pravidlo - že malé děcko rozhází hračky, a předškolák tu musí uklidit, protože je tam nějaký správce či co, to má uklidit ten, kdo to rozházel dle mne, už od mala je učit. Takové to, že učitelka řekne a nedej bože, že to je jinak. Jaký máte názor na tuto učitelku?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 21.10.14 21:21

Hysterická, zakomplexovaná, neempatická baba.Co říct jiného :?

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 21.10.14 21:22

Podle mě je to vyšinutej pedant :cert:

SIMONA1234
Kelišová 7278 příspěvků 21.10.14 21:24

No tě prsk…tam bych chtěla být přítomná… 8o

smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 21.10.14 21:25

Dej syna jinam. Na umláceni dětské fantazie všemi dostupnými prostředky má ještě čas.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 21.10.14 21:26

Učitelka ve školce? To mi spíš přijde jak nějaká zamindrákovaná kr.va ve výcvikovém táboře. :zed:

SIMONA1234
Kelišová 7278 příspěvků 21.10.14 21:27

Ježiši…doufám, že to není ta z MOJÍ PROFILOVKY…??? 8o :mrgreen:
Jinak je to čůza…pojem „volná hra“ u dětí jí asi nic moc neříká…a rozvoj fantazie taky ne…je to čůza.

Blanka S
Kelišová 5045 příspěvků 21.10.14 21:27

Tak mně se přístup nelíbí určitě, žádné rady nebudou ;) nebylo by to objektivní já bych

1. promluvila s řiditelkou
  2. jaký názor ní mají jiné matky (rodiče) společně bych to pak řešila, pokud bych neuspěla v řiditelně.
Blanka S
Kelišová 5045 příspěvků 21.10.14 21:29

Pinda to je, ale tím klukovi nepomůžeš, když to taky všechny napíšeme :hug:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 21.10.14 21:29

No řekla bych, že učitelka statečně sráží kreativitu dětí. Nechápu, proč by nemohlo být kukuřičné pole žluté, řepa v trávě a slon klidně růžový. Děti to vidí jinak než dospělí… To co se dneska hodně cení, jiní prostě nechápou a nutí děti začlenit se do davu… nechápu. :nevim:
Uklízení hraček po menších by mi teda vadilo. U nás ve školce si každý uklidí to, s čím si hrál a až potom si může vzít další hračku. A učí to už i maláky. Starší za ně teda nikdy neuklízeli.
Nicméně, brzo už půjde do školy… tak bych to ASI nějak překousla.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 21.10.14 21:30
@Blanka S píše:
Pinda to je, ale tím klukovi nepomůžeš, když to taky všechny napíšeme :hug:
:mrgreen: :lol:
Jana206
Nadpozemská drbna 27047 příspěvků 21.10.14 21:31

Mě popis přijde přehnaný. Nedovedu si představit, která učitelka v MŠ by si dnes takové jednání dovolila - v době, kdy se každá školka předhání, aby nabídla něco „navíc“,čím může zaujmout, v době, kdy se ve školce pracuje podle určitých vzdělávacích plánů a někdy se až přehnaně „lpí“ na právech dítěte, které si může dovolit prakticky cokoliv, učitel to musí strpět(berte s nadsázkou, ale snad chápete, jak to myslím).

Kdybych se s tímto přístupem setkala, stěžovala bych si přes školní inspekci až po zřizovatele školky, myslím ale, že v dnešní době by se tam taková neudržela. Toto odpovídá drilu někdy v 80.letech, ne dnešní době.

A upřímně - nedovedu si představit ani rodiče, kteří se stěhují a dají slepě dítě do školky v novém místě bydliště, aniž by si před tím o školce něco zjistili - reference, spokojenost maminek, jejichž děti tu školku navštěvují..Takové „reference“ by se brzy roznesly, z toho bych strach neměla.

A už vůbec si v dnešní době nedovedu představit učitelku, která musí naplňovat ty vzdělávací plány, vypracovávat nějaké postupy, aby měla čas přemalovávat děcku obrázek. To je utopie, myslím, že v dnešní době jsou rády, že stíhají nacvičovat s předškoláky grafomotoriku správným způsobem a opravovat držení tužky.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33575 příspěvků 21.10.14 21:33

Po dnešní zkušenosti napíšu jedno: Děti občas kecají nebo mylně interpretují skutečnost.

Camael
Hvězda diskuse 40270 příspěvků 21.10.14 21:33

A já to celý četla, protože jsem furt čekala, kdo ji čím popsal. :D

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 21.10.14 21:33

Chování učitelky mi v pořádku nepřipadá, Kreativita dětí by se podle mě takhle direktivně usměrňovat neměla, ale nejsem odborník. Mluvila jsi o tom s dotyčnou učitelkou? Zajímalo by mě, jakýma argumentama tenhle přístup hájí.
Na druhou stranu mi taky nepřipadá vhodné, abys učitelku před dětma „shazovala“ popsaným způsobem (přestože chápu, že okamžitý popud velí se děcka zastat), to by sis s ní měla vyřešit mezi čtyřma očima a ne v přítomnosti dítěte.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >