Vdechla/spolkla bonbon

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  20.04.18 00:47
Vdechla/spolkla bonbon

Ahoj, já se strašně omlouvám ale potřebuji se zeptat. Moje dítě dnes vdechlo/spolknulo bonbon (takový to plácaty lízátko) bylo už menší cca 1,5cm.. A když mi podávali tyčku.. Tak než sem stačila říct ať to vyplivne.. Bylo pozdě.. Dusilo se.. Modralo..takze přes koleno hlavička dolů a placala sem do zad.. Pomáhala mi pak i jedna paní.. Dítě we vyblinkalo ale bonbon nevyšel.. Nebo sem ho neviděla.. Druhá paní co mi pomáhala tak říkala že to je v pořádku že je zdravotní sestra.. Ale teď sem si sedla k pc a čtu same horory.. Když zajdu na rtg uvidí lékař kde ten bonbon je?? Připadám si jak neschopná máma, vždy ten můj mazlík je na tohle opatrný :(… Omlouvám se za anonym a že mluvím o dítěti jako TO ale je tu dost lidí co mě znají a nechci… Však to znáte.. Děkuji moc za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 20.04.18 00:58
@Anonymní píše:
Ahoj, já se strašně omlouvám ale potřebuji se zeptat. Moje dítě dnes vdechlo/spolknulo bonbon (takový to plácaty lízátko) bylo už menší cca 1,5cm.. A když mi podávali tyčku.. Tak než sem stačila říct ať to vyplivne.. Bylo pozdě.. Dusilo se.. Modralo..takze přes koleno hlavička dolů a placala sem do zad.. Pomáhala mi pak i jedna paní.. Dítě we vyblinkalo ale bonbon nevyšel.. Nebo sem ho neviděla.. Druhá paní co mi pomáhala tak říkala že to je v pořádku že je zdravotní sestra.. Ale teď sem si sedla k pc a čtu same horory.. Když zajdu na rtg uvidí lékař kde ten bonbon je?? Připadám si jak neschopná máma, vždy ten můj mazlík je na tohle opatrný :(… Omlouvám se za anonym a že mluvím o dítěti jako TO ale je tu dost lidí co mě znají a nechci… Však to znáte.. Děkuji moc za odpovědi

Já si prostě myslím že tohle se stane každému.. Nevím jak je to s bonbóny.. Ale měl by se rozpustit a mám pocit že doktor stejně na rtg neuvidí.. :nevim: snad ti poradí někdo jiný. A hlavně klid :kytka: :kytka:

Anonymní  20.04.18 01:04
@Nikolkar píše:
Já si prostě myslím že tohle se stane každému.. Nevím jak je to s bonbóny.. Ale měl by se rozpustit a mám pocit že doktor stejně na rtg neuvidí.. :nevim: snad ti poradí někdo jiný. A hlavně klid :kytka: :kytka:

Nikdy se to nestalo, fakt je opatrne.. Vždy si dává pozor a u lízátka úplně.. Jsem z toho vyřízená.. Do toho už druhý den není stolice. Mě fakt šlehne, to bude bezesna noc.

entropy
Ukecaná baba ;) 2430 příspěvků 20.04.18 01:06

Zavolej si na bezplatnou zdravotnickou linku 800 888 155, tam Ti poradí.
 http://www.ceskatelevize.cz/…je-lince-155

Mělo by to jet nonstop.

Příspěvek upraven 20.04.18 v 01:07

Nikolkar
Kecalka 132 příspěvků 20.04.18 01:06
@Anonymní píše:
Nikdy se to nestalo, fakt je opatrne.. Vždy si dává pozor a u lízátka úplně.. Jsem z toho vyřízená.. Do toho už druhý den není stolice. Mě fakt šlehne, to bude bezesna noc.

Neboj se, opravdu to nic nebude. Bonbon se rozpustí a co když sis ani nevšimla že je bonbon venku při placani? :nevim:.. Ale opravdu se neboj, horší by byla sponá, kov nebo náušnice. :srdce:

vertunka
Závislačka 3811 příspěvků 20.04.18 05:04
@Anonymní píše:
Nikdy se to nestalo, fakt je opatrne.. Vždy si dává pozor a u lízátka úplně.. Jsem z toho vyřízená.. Do toho už druhý den není stolice. Mě fakt šlehne, to bude bezesna noc.

Nic se nestane, podle me. Max muzes dneska zabehnout k doktorce. Ale zajimalo by me, proc davas takhle malemu ditku lizatko?? 8o

Fonty
Kecalka 459 příspěvků 20.04.18 06:08
@vertunka píše:
Nic se nestane, podle me. Max muzes dneska zabehnout k doktorce. Ale zajimalo by me, proc davas takhle malemu ditku lizatko?? 8o

A mě by zajímalo kde si vzala o jak malé dítě jde… navíc fakt je to nutný, zase rýpat? Já třeba dávat lízátka nechtěla vůbec no a loni na dětským dnu v synových dvou letech rozdávali lízátka na každým stanovišti :zed: malej z toho odvareny a od tý doby když ho vidi třeba u kasy tak mu ho koupím… blbý je že ho vrazil i ročnímu bráchovi takže i ten si někdy pocuca… neviděla bych v tom takovou tragédii..j

araw
Neúnavná pisatelka 16568 příspěvků 20.04.18 06:11
@vertunka píše:
Nic se nestane, podle me. Max muzes dneska zabehnout k doktorce. Ale zajimalo by me, proc davas takhle malemu ditku lizatko?? 8o

A ty vidíš kolik je tomu dítěti? Ja ne. Zakladatelko klid, lizatko se normalne rozpustí

brumi
Kelišová 6059 příspěvků 20.04.18 07:46

Já bych to nehrotila, lízatko se zcela rozpustí, kdyby bylo někde kde brání dýchání, dusila by se okamžitě i na dále :hug: Navíc pokud blinkala tak se v tom určo ztratilo to maličko co z něj případně ještě zbylo…

vertunka
Závislačka 3811 příspěvků 20.04.18 07:47
@araw píše:
A ty vidíš kolik je tomu dítěti? Ja ne. Zakladatelko klid, lizatko se normalne rozpustí

No tak vidim do jake kategorie je dotaz polozeny :nevim:.

@Fonty no v tomhle pripade to ocividne blbe je, kdyz dite vdechne kus lizatka..

Fonty
Kecalka 459 příspěvků 20.04.18 07:52

@vertunka tak jasný. Mě dítě vdechlo kus meruňky. Vdechnout může cokoli… vhodnost či nevhodnost lízátka bych řešila jinde… navíc myslím že po tomhle zážitku si lízátko rozmyslí

vertunka
Závislačka 3811 příspěvků 20.04.18 07:54
@Fonty píše:
@vertunka tak jasný. Mě dítě vdechlo kus meruňky. Vdechnout může cokoli… vhodnost či nevhodnost lízátka bych řešila jinde… navíc myslím že po tomhle zážitku si lízátko rozmyslí

Ano to mas pravdu, ze ty drobkove muzou opravdu vdechnout cokoliv. Ja jsem se jenom zeptala, proc dala diteti lizatko.

lenina28
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 20.04.18 07:59

@vertunka :zed: 7 :zed: :roll:

Murka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 20.04.18 08:12

Kdyby dítě lízátko vdechlo, tak to poznáš a nebudete relativně v klidu doma. Cizí předmět v dýchacích cestách by se určitě projevil. Pokud ho spolknulo, tak ho s největší pravděpodobností pak vyzvracelo. Pokud je teď dítě v pořádku, už bych to neřešila. :kytka:
Kdysi jsem zažila situaci, kdy se tehdy tříletý kluk začal dusit při jízdě autem. Z ničeho nic. Nepomáhalo nic z toho, co radila operátorka a stopadesátosmičce. Pak klukova otce napadlo, vzít kluka za nohy, otočit hlavou dolů a lehce s ním škubnout. No z krku vypadl gumový bonbon, který si vzal potají z tašky na vedlejším sedadle a když jsme přejížděli koleje, tak mu zaskočil. Dodnes nesnáší gumové bonbony.

Jana206
Nadpozemská drbna 25904 příspěvků 20.04.18 08:15

Lízátko se zcela rozpustí, kdyby bylo někde v dýchacích cestách, dávno to poznáš.

A rýpání jste si fakt mohly odpustit, mě se toto stalo u dcery cca ve 2,5 letech, které tento bonbon podal někdo jiný(už si nepamatuju kdo) jako odměnu, kamarádce nedávno u čerstvě tříleté dcery, když dostala tento bonbon jako odměnu od prodavačky na pokladně, jedné známé před lety taky, tam dokonce k dítěti volali záchranku, protože to z něj nemohli vytřískat.

Tvrdé bonbony a lízátka jsou nebezpečná věc, domů mi to nesmí, i když nejstarší děti mají už 12 a 9 let, máme ještě další malé děti. Ale ani u těch nejstarších nechci, aby je cucali. Může se stát, že jim zaskočí atd. Nejhorší je, že se může něco stát, někdo se může snažit poskytnou první pomoc a když nebude vědět, že děcko mělo tvrdý bonbon, může to být k ničemu. Znám případ chlapce na kole, který cucal bonbon, spadl, vdechl bonbon, nikdo to nevěděl, mysleli si, že je stav způsobený pádem na kole a k vůli tomu zemřel. Starší děti věcí, že si nepřeji, aby cucali kdekoliv bez mého vědomí tvrdé bonbony, maximálně doma, když sedí a za naprostého klidu. A pokud to někdy někdo mým dětem přinese, s klidem vracím.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama