Ve 3 měsících skoro nepřibírá

264
5.6.15 11:25

Ve 3 mesich skoro nepribira

Mame 5 kg a za tyden sme pribrali jen 10 dkg. Dr mi doporucil UM. Jsme z toho nestastna. Mam asi malo mleka. Prsa sem nikdy nemelanalita. A nechci kojit a jeste dokrmovt. Bud jedno nebo druhe. Chci se jeste rozkojit, snazim se. Jim homeopatika, piju caje a meltu a hodne vody. Malej se ale nechce ani moc prisavat. Vetsinou se pricucne hned zase hlavickou uhne a breci. Kdyz mu zacnu davat UM lahví tak se s kojenim uz teprve muzu rozloucit. Jak jinak davat UM. Prvni tyden doma sme krmili pres strikacku, ale ted by tech strikacek byla celkem dost :nevim:
skoda ze nemuzu byt ta matka ktera si jen lehce zmackne prso a lita ji mliko dva metry do vzduchu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5383
5.6.15 11:33

@BersiEn Zavolej domů laktační poradkyni. Kolik měl malý porodní váhu? Ve třech měsících 100 gramů za týden není žádná tragédie. A „málo mléka“ je prostě hloupost. Každá matka má dost mléka pro své dítě. To ale musí efektivně sát. Ne každému se prsa nalívají. Mě taky nikde nic nestříká a mladšího kojím už 2,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14679
5.6.15 11:33

U nás to bylo totéž, snažila jsem se udržet jen kojení co to šlo, ale pak co se začala budit v noci co hodinu, jsem to vydržela týden, Protože mám doma ještě jednu starší, které se musím věnovat přes den. Zavedla jsem UM jen 1 láhev v noci.
Malá spí, přibírá a je spokojá. Jinak po celý den kojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
5.6.15 11:34

@BersiEn Pokud jde o pediatry, tak ti jsou poslední, s kým bych se radila o kojení :roll: 100g za týden sice není žádná hitparáda, ale taky to není tak hrozné, abys hned musela nasazovat UM (nota bene jde jen o jeden blbý týden). Ve třech měsících je klasický spurt, při kterém dítě nemusí až tak přibývat.
Nejdůležitější je hodně miminko přikládat - zkoušej to max. po 2 hodinách, v noci po 3.
A asi bych doporučila pozvat si laktační poradkyni, aby ti zkoukla techniku kojení - jestli malý saje dost efektivně.
Pak ještě - zkus kojit svlečená do půl těla, s malým jen v plínce, zalezlá v posteli, v šeru a co nejvíc v klidu.
Kdyby to moc nešlo, mně se osvědčilo kojit ve stoje a pohupovat se, nebo lehoučce skákat na gym. míči.
Ničeho se neboj, vůbec na tom nejste nějak zle, s kojením můžeš vesele pokračovat dál :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3301
5.6.15 11:35

@BersiEn :mavam: já jsem malýho taky kojila a večer dostával flašku sunaru z dudlíku a kojení bral dál. Problém s tím žádný nebyl… Ale jestli Ti malej nepřibírá, tak Ti asi nic jiného, než umělé mléko nepomůže. asi bych skusila odsávačku, odsávala bych, aby se mi tvořilo více mlíka. Já se takto rozkojila v porodnici. Tak hodně štěstí!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
5.6.15 11:36

Tak pokud chceš kojit, ještě bych to nevzdávala…Jak často kojíš? Může mít spurt a to ty děti neví coby…Já u druhého taky moc nalitá prsa nemá, ale mlíka mám dost, to nemusí souviset. No a od 4 měsíců už můžeš pomalu zkoušet příkrmy…můj mimin má 6 měsíců a včera jsme začali dávat třetí jídlo, večerní kaši, jinak jí oběd a sváču. Ale on teda má 8 kg a je dobrý jedlík…No a když to nepůjde, tak základ má, 3 měsíce kojení jsou super :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
5.6.15 12:59

Melej mi přibíral 80 za týden a dětská říkala, že to sice není moc, že je to na spodní hranici, ale v pohodě, UM mi nedoporučovala. Zkus laktační, ať ti poradí s kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.15 17:33

Mě malá taky přibírala cca 100-150g týdně, je to na spodní hranici, ale tak někdo tam být musí, že :) Jinak taky podle mě záleží při převážení, kdy si ho před tim naposledy kojila a jeslti je třeba vykakaný, to taky udělý hodně. Počkala bych ještě týden a pak ho zvážil. Nejdůležitější je, jestli je malý spokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama