Večerka dětí

7.3.20 16:26

Večerka dětí

Jdu s dotazem na maminky, které mají děti naučené chodit spát v 19-21 hodin. Jak jste to děti naučily? U nás holky 4,5 a 2 roky, starší usíná v pohodě sama, mladší mě potřebuje u sebe a tak 10-20 minut jí to trvá, ale ani jedna neusne před desátou večerní. Mně ani manželovi to nevadí, ale prarodiče se tváří, že je to hrozně špatně, že děti mají v osm spát a já nejsem schopná je to naučit. Obě ještě chodí spát po obědě, ale pokud je spát nenechám, nebo je po chvíli vzbudím, vydrží stejně do té desáté večer, dřív nezaberou, když je uložím, blbnou, hrajou si, ale neusnou. Co mám kamarádky a známé s dětmi, tak těm děti kolem sedmé/osmé usínají samy a bez toho, že by je to musel někdy někdo učit, takže tam jsem se rady též nedočkala. Takže, jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6110
7.3.20 16:27

U nás se tak začalo usínat, až když přestaly spát po o.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
7.3.20 16:29

To nevím vlastně. Proste. Hodily spat pravidelného stejnou dobu. S věkem se to posouvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
7.3.20 16:29

A v kolik vstávají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
7.3.20 16:33
@amalka3455 píše:
Jdu s dotazem na maminky, které mají děti naučené chodit spát v 19-21 hodin. Jak jste to děti naučily? U nás holky 4,5 a 2 roky, starší usíná v pohodě sama, mladší mě potřebuje u sebe a tak 10-20 minut jí to trvá, ale ani jedna neusne před desátou večerní. Mně ani manželovi to nevadí, ale prarodiče se tváří, že je to hrozně špatně, že děti mají v osm spát a já nejsem schopná je to naučit. Obě ještě chodí spát po obědě, ale pokud je spát nenechám, nebo je po chvíli vzbudím, vydrží stejně do té desáté večer, dřív nezaberou, když je uložím, blbnou, hrajou si, ale neusnou. Co mám kamarádky a známé s dětmi, tak těm děti kolem sedmé/osmé usínají samy a bez toho, že by je to musel někdy někdo učit, takže tam jsem se rady též nedočkala. Takže, jak na to?

Bude to tim spánkem po o. Jestli chceš, aby chodily spát dříve, tak jim ho zrus, ale necekej, že to bude hned. Chvíli to trvá. Dej tomu čas. Obzvlášť v létě, když nepůjdou spát po o, ale budou blbnout venku, tak v osm musí být tuhé. Mám syna 4.5 roku a je hodně aktivní. Od dvou let po o nespí. Ale chodí v osm spát. Když je unavený z venku, usne do dvou minut, když jsme celý den doma, trvá mu to i hodinu… :think: snažím se jo dávat malinko později spát, když vidím, že má energie. Třeba v půl deváté, ať se tam hodinu neprevaluje :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
7.3.20 16:34

Zacala jsem hned od prichodu z porodnice. Mel od prvniho dne svuj pokojicek, svoji postel a v osm jsem ho do ni ulozila. Netreba to pak dite ucit, kdyz je na to zvykle hned od narozeni. Ja neuznavam chodit si lehat s ditetem dokud neusne, nebo spolecne spani v jedne posteli, to je bic na rodice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 16:38
@Adelka951 píše:
A v kolik vstávají?

Starší v půl sedmé do školky, mladší v osm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48200
7.3.20 16:44

Mi chodi mezi 21 - 22h. spat. Neresim to vubec.
My se spolu vecer na neco podivame, pak jdeme spat kazdy na sve (zime rezim). Kdyz je letni sezona, tak jsme dlouho venku a mi prijde hrich, abych je zahanela driv domu. Kdyz nic neni v tv, tak 2 ze 3 ctou a treti posloucha nebo si hraji.
Kdyz citi, ze na ne jde spani, tak prijdou dat pusu a rozloucit se dobrovolne, ze jdou chrupat.
Nemusim nikoho uhanet, at jde do postele. Naucili se, ze sami poznaji vlastni miru unavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 16:46

@mamina89 Už nějaké pokusy o zrušení odpoledního spaní proběhly, ale krom toho, že akorát byly protivné, tak to efekt moc nemělo. Mladší mi párkrát v těch osm usnula, v devět byla vzhůru a plná energie do půlnoci… Trochu doufám, že přes to léto by nemusely mít čas přes den spát a víc se venku vyblbnou a pak by i dřív odpadaly, ale obvykle, když v něco doufám, nebo předpokládám, dopadne to přesně naopak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 16:49

@Kelsey Starší si taky umí od malička říct, že je unavená a chce jít spát. Mladší musí být zralá a i tak zatím potřebuje asistenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 16:51

@fotze Já položila novorozeně do postýlky a ono začalo vřískat. U nás to tak nefungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
7.3.20 16:59

@fotze jo jo, silácké řeči někoho, kdo nezažil, aby se mu mimino budilo co půl hodinu a spát samo neexistovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48200
7.3.20 17:00

O vikendu nejmladsi nespi po obede davno, nechce.
Ve skolce usne, protoze je nuti, ze si musi min. lehnout, nez by mohl vstat, tak stihne usnout. Je fakt, ze tohle mu pres tyden posune, kdy vecer usne. Chodi posledni rok do skolky, tak to neresim.
My jsme v praci, takze po obede domu chodit nemuze, aby se tam vyhnul spani po obede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23040
7.3.20 17:05
@amalka3455 píše:
Jdu s dotazem na maminky, které mají děti naučené chodit spát v 19-21 hodin. Jak jste to děti naučily? U nás holky 4,5 a 2 roky, starší usíná v pohodě sama, mladší mě potřebuje u sebe a tak 10-20 minut jí to trvá, ale ani jedna neusne před desátou večerní. Mně ani manželovi to nevadí, ale prarodiče se tváří, že je to hrozně špatně, že děti mají v osm spát a já nejsem schopná je to naučit. Obě ještě chodí spát po obědě, ale pokud je spát nenechám, nebo je po chvíli vzbudím, vydrží stejně do té desáté večer, dřív nezaberou, když je uložím, blbnou, hrajou si, ale neusnou. Co mám kamarádky a známé s dětmi, tak těm děti kolem sedmé/osmé usínají samy a bez toho, že by je to musel někdy někdo učit, takže tam jsem se rady též nedočkala. Takže, jak na to?

Syn tak běžně usíná a řeči ostatních si neberu. Tak ať mi ho v osm denně uspí. Ono se dobře kritizuje. Já jako dítě chodila po Večerníčku, ale byla jsem spáč. On v sedm prostě neusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23040
7.3.20 17:08
@fotze píše:
Zacala jsem hned od prichodu z porodnice. Mel od prvniho dne svuj pokojicek, svoji postel a v osm jsem ho do ni ulozila. Netreba to pak dite ucit, kdyz je na to zvykle hned od narozeni. Ja neuznavam chodit si lehat s ditetem dokud neusne, nebo spolecne spani v jedne posteli, to je bic na rodice

Ale děti nejsou přes kopírák. Já bych miminko po příchodu z porodnice do vlastního pokoje nedala. Spal s námi do 2,5. Když přijdu před sedmou domů, jsem ráda, že ho můžu uspávat a trávit s ním čas. Číst mu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama