Věčně skleslá nálada :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 13:48
Věčně skleskla nálada :(

Dobrý den. Už fakt nevím. Nic mi de facto nechybí, i když by spousta věcí mohla být lepší, ale nic není dokonalé, že?! A přesto mám pořád skleslou náladu, navenek to asi není tak úplně čitelné, ale uvnitř jakoby permanentně „brečím“. Zatím tyto stavy zvládám díky psychické podpoře své mamky, ale ta má svých starostí taky dost a nechci jí pořád plakat na ramínko. Přemýšlela jsem nad tím, že mám možná nižší hladinu serotoninu… Manžel to „zlehčuje“, mám se prý podívat, jak špatně se mají někteří lidi. To já ovšem vím, ale tím se jaksi můj problém sice relativizuje, ale z hlavy nezmizí. A navíc mám podezření, že mou melancholickou povahu zdědila i starší dcera, což je mi mega líto. Zatím normálně funguju, jsem na RD, ale dennodenně se udivuju nad tim, jak někteří lpi na životě, napadá mě, že to tak nemám atd. Už fakt nevím. Na AD s vedlejšími účinky se necítím, vždyť kromě špatné nálady mi nic není. Navíc v civilním životě vykonávam zaměstnání, které se s tímto neslučuje. Znáte to někdo? Co se sebou? :( K.

Reakce:
geileenka
Extra třída :D 12622 příspěvků 02.08.19 14:07

Deprese?
Možná by to chtělo vážně odborníka. Možná to zatím sama zvládáš, ale může se to kdykoliv zhoršit :nevim:.

Freya10
Kecalka 460 příspěvků 02.08.19 14:09

Já tedy nevím, jestli je to ten případ, ale mně se to děje v období, kdy se „na nic netěším“ - jakože nemám danou v nejbližší době žádnou aktivitu/událost apod., na kterou bych se těšila a ty dny prostě jen tak „bezcílně“ plynou…tak už od sebe vím, že je potřeba mít minimálně každé tři dny něco, na co se těším - u mě stačí blbina - třeba „půjdu se odpoledne kouknout do Pepca, jestli nemají nějaký roztomilý hrneček“, nebo „udělám si ten skvělej koláč a pak si k němu dám kafčo a hodinu budu koukat na video“ nebo „uděláme si výlet vlakem“, nebo „půjdeme s kamarádkou a dětmi do lesa“… jakože fakt vlastně běžné věci, ale jakoby ukotvené a časově určené, kdy nastanou ;).
Já těmto náladám propadám, když je vše ve stereotypu a dělá se to pořád stejně a jen to tak teče kolem všechno…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 14:16

@Freya10 Pepco je můj druhý domov. :) Právě krátkodobě pomáhá tebou zmíněné, ale večery a vůbec chvíle samoty jsou past. :( Ale je mi divný ten pocit jakéhosi 24hodinoveho svirani srdce, smutek na duši. :oops: K.

Freya10
Kecalka 460 příspěvků 02.08.19 14:23

Jo tak…tak to bude asi vlastně možná chybění nějakého dlouhodobého, většího cíle…a nebo možná opravdu nějaká lehká deprese…

Já teď začala chodit k psycholožce (z úplně jiného důvodu) a jsem z toho nadšená, že nevím, proč jsem se tam nedokopala dřív. Že to vlastně nakonec o moc větší krok a změna, než objednat se třeba ke kadeřnici, nebyla (prostě jsem se objednala a v termínu tam dorazila), ale účinek u mě vlastně okamžitý. Tak třebas by to stálo za zkoušku - je to prostě „jen“ pokec ;)

Jinak chápu - můj manžel to, kvůli čemu chodím k psycholožce já, také děsně zlehčoval a prej, že místo psycholožky to přece stačí přestat furt řešit…no…po mém nadšeném vyprávění už začíná chápat :lol:

Swift
Závislačka 4352 příspěvků 02.08.19 19:11

Dysthymie je to depresivní forma trvale snížené chuti ke konání, taková podhuštěná pneumatika. Lze s tím žít a fungovat. Jinak asi AD typu inhibice serotoninu.

Váš příspěvek
Reklama