Větší hlavička u 6ti měsíčního

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lacimechka
Povídálka 42 příspěvků 15.01.18 14:22
větší hlavička u 6ti měsíčního

Ahoj holky, dnes jsem byla na kontrole se synem, a dr. nás poslala na neurologii, s tím, že syn má větší hlavičku. obvod má 47 cm. Jinak syn je celý velky, váží 9.6 kg, a měří 72 cm. Má tady někdo podobnou zkušenost? Celkem jsem se vystrašila. Jinak malý je šikovny, od 4,5 měsíce se přetáčí, a už se snaží i plazit. Děkuji…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63567 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 14:29

@lacimechka Jako čistě k věku je to hodně, ale zas k výšce a váze mi to přijde OK, náš měl stejný obvod, akorát tedy tuhle výsšku a váhu měl v roce :mrgreen:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6239 příspěvků 15.01.18 14:29

Dcerka měla 46cm, 9,8kg a 74cm. Doktorka nás neposílala nikam a to je fakt puntičkář, protože jinak jsme běhali od čerta k ďáblu, páč se jí dítě nevešlo do tabulek. Větší hlavičku má pořád. Buď v klidu!

marka123
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 15.01.18 14:31

Divam se do prukazu a dcera mela v 6ti m obvod 43, vazila 7,6 a delka 66…tak velka jak vas maly byla v 10m, obvod 46, delka 71 a vaha 9,4. Takze je cely velky, ale nema podle me spatny pomer, hlava-telo. Doktorka zas strasi, na neuro zajdete at jste v klidu, verim ze to bude v poradku.

Anna85
Kecalka 371 příspěvků 15.01.18 15:07

Syn mel v 6ti měsících 7400g, 71cm a hlavicku 46cm.
Jak píšou holky vyse, tvuj maly mi přijde celkově vetsi, ale souměrně.
Urcite to bude v poradku! ;)

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 15.01.18 15:10

Je celej velkej :mrgreen:. Vyšetření absolvuj, aspoň pak budeš v klidu, že je vše ok, případně jestli je problém, tak se začne brzy řešit :hug:

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 15.01.18 15:11

Taky se divam do prukazu -syn měl 46 cm, 9,7 kg a 71 cm delku. Takže dost podobné udaje jako ty. Dr nás poslala na sono hlavičky po této kontrole. Ale bylo to spíše tím nárustem oproti předešlé kontrole - to se jí nezdálo a syn byl nad 95 percentilem. Sono bylo ok, jen jedna hodnota hraniční (dr to nerešila v tu chvíli) a v 8 mesicích nás po změření (47,5 cm, 10,4 kg a 77cm) opět poslala na sono pro jistotu - a zde uz bylo vse ok a od té doby dobré, ted pri kontrole v roce řekla že už je v normálu (49 cm, 10,96 kg, 81cm). Taky chtěla poslat obvody hlavy v rodině a podle toho taky hned řekla, že to bude nejspíše dědičné :) ale to sono raději stejně chtěla. Uvidíš co ti řeknou, ale vůbec se tím nenervuj!!

Uživatel je onlineeli26
Povídálka 28 příspěvků 15.01.18 15:12

Syn v 6.m 70cm, 9,2 kg a hlavicka 45,5cm. Doktorka nas nikam neposilala.

lacimechka
Povídálka 42 příspěvků 15.01.18 18:11

Holky moc děkuju za vaše odpovědi :-)

Kajka9
Závislačka 3452 příspěvků 15.01.18 18:27

Mě se to zas tak moc nezdá..mala má 4,5m a obvod hlavicky 40cm, 5865g a 64,5cm

lacimechka
Povídálka 42 příspěvků 16.01.18 13:45

@Kajka9 no náš malý je celkově větší…v půl roce má míry, které měl starší syn v 1roce…

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 16.01.18 14:33

V poměru ke své velikosti má hlavičku v pohodě. Docela mi vadí, že ty dnešní tabulky nezohledňují i délku dítěte. Můj syn měl hlavičku 47 cm v 8 měsících, jenže k tomu měřil pouze 66 cm, to byl teprv hlavoun.

lacimechka
Povídálka 42 příspěvků 16.01.18 14:58

@deimoska Ano přesně…tabulky…mám na ně také stejný názor…ale určitě budu klidnější až po vyšetření. No dnes jsem synovi hlavičku přeměřovala…na­měřila jsem 46,4 cm…a to jsem ji fakt přeměřovala několikrát…

Kajka9
Závislačka 3452 příspěvků 16.01.18 17:54

Ja jsem na ty tabulky alergicka..to jsou strašné vymysli… třeba malá nepasla moc komnicky podke tabulek pry tak nas odeslali na cviceni..každé dítě je jiné :)
A nedělají vše stejně to samé s růstem atd

lacimechka
Povídálka 42 příspěvků 16.01.18 18:41

@Kajka9 ano, malého před 2 měsíci také dr poslala na cvičení…taky moc nepasl, tak se jí nelíbilo že je pomalejší. A teď na kontrole mi řekla, že malý je nejak popředu, že by bylo lepší, kdyby byl tak 1 měsíc pozadu :mrgreen: tak fakt nevím co po něm vlastně dr chce :nevim: ale občas nad jejími názory fakt kroutím hlavou :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >