Pěstounská péče a jak na ni, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 18:48
Pěstounská péče jak na ni a zkušenosti

Dobrý den, prosím o zachování anonymity nechceme aby to zatím někdo věděl :) ale uvažujeme o miminku, které by jsme si vzali z pěstounské péče… A chci se zeptat co pro to udělat a má s tím někdo zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 14.01.18 18:53

Nejak nerozumim dotazu, pravne volna miminka od pestounu na prechodnou dobu jdou vetsinou do adopce, nekdy zpet do původní rodiny. Chces být tedy pestounkou na prechodnou dobu? Jestli chceš byt dlouhodobym pestounem pro jedno dítě, tak sance dostat miminko je minimalni. Jinak cesta k cemukoliv takovému začíná sepsanim zadosti na ospod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 18:57

Zajděte si na OSPOD tam vám dají nejpřesnější informace, jinak vás čeká minimálně vyplnění a doložení několika dokumentů jako je příjem, zdravotní stav, výpis z rejstříku trestu a výpis z bankovního registru. Pak návštěva sociální pracovnice doma, pohovor u psychologa i dětmi pokud máte a psychotesty. Několik hodin příprav kde se dozvíte informace jak to celé funguje a co vás může potkat… Záleží taky jestli chcete přechodně nebo dlouhodobé pěstounství…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 18:58

No rádi by jsme miminko na delší dobu, ale jasné, že jsme ochotni dát domov i přechodně pro děti co to potřebují :) nemusí to být jen miminka :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 19:01
@Anonymní píše:
No rádi by jsme miminko na delší dobu, ale jasné, že jsme ochotni dát domov i přechodně pro děti co to potřebují :) nemusí to být jen miminka :)

To byste měli vědět na začátku jestli přechodná nebo dlouhodobá pěstounská péče, je v ní zásadní rozdíl…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 19:04

Tak tam jde hlavně o to jestli by jsme tu možnost měli :/ jinak to asi nemá cenu ani zkoušet :/ proto se ptám zda s tím má někdo zkušenost :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 19:11
@Anonymní píše:
Tak tam jde hlavně o to jestli by jsme tu možnost měli :/ jinak to asi nemá cenu ani zkoušet :/ proto se ptám zda s tím má někdo zkušenost :)

To je těžký říct když si o sobě nic neřekla? Jak jste na tom s dětmi? Jak velké jsou? Jaké máte bydlení? Jaká je motivace vzít si dítě do pěstounské péče? Je to rozhodnutí celé rodiny? Jste připraveni na to, že se dítě bude stýkat s bio rodinou? Je hodně aspektů co to ovlivňuje…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 19:18

Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

lasička1
Echt Kelišová 8068 příspěvků 14.01.18 19:26
@Anonymní píše:
Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

Známá je dětská sestra. Má úžasný vztah k dětem. Chtěla být přechodná pěstounka. Ale neprošla-důvod byl nízký věk dcery, byla ve 3.třídě. Prý je skvělá, ale má si počkat a zkusit to znova za pár let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 19:28
@Anonymní píše:
Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

Pokud máte malé děti tak s přechodným pěstounstvím nepočítejte tam je podmínkou mít odrostlejší děti… Známí měli 11letou dceru a měli problém aby je schválili právě kvůli věku dcery… Jak říkám nejlíp vám šance a celkově co můžete čekat poví právě na OSPODU… Hodně štěstí…

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 14.01.18 20:11
@Anonymní píše:

Přechodná pestounska péče je vyloučena, tam musí být nejmladšímu diteti v rodine minimalne 8 let. U dlouhodobe se doporucuje minimalne tri roky. Motivace shlédnutí nejakeho dokumentu v tv není nejlepší. Myslim, ze neznas zakladni veci a nevis, co je pestounska pece na prechodnou dobu a dlouhodobá. To, ze bude dítě navraceno do biologicke rodiny hrozi i u te dlouhodobe, ale ten nejhlavnejsi rozdil je ve formě, organizaci a financování.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 14.01.18 20:14

Presne tak, zakon uvadi minimalni vek nejmladsiho ditete 8 let, ale v praxi chteji 10 a více let.

flashless
Nováček 2 příspěvky 22.01.18 21:46

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Jsem samoživitelka se synem 16ti letým. Uvažuji o dlouhodobé PP. Zázemí máme, bydlíme ve vlastním rodinném domě. Příjem mám také dobrý. Pracuji ve státní správě. Nevím, jestli i tohle by hodnotili, ale mám vysokoškolské vzdělání v oboru Sociálně pedagogická asistence. Mám hrozně ráda děti a doma už je to takové prázdné. Syn se těší na nový „přírůstek“. Jaká je šance, když bychom měli omezená kritéria jako, většinové etnikum, bez alergie (máme pejska a kočičku), bez handicapu, holčička, věk do 5 let. Je to moc přitažené za vlasy? Prosím, poraďte. Děkuji :)

bosackamb
Kecalka 132 příspěvků 28.01.18 19:04

@flashless Podmínky máte dobré, ale zarazily mě ty alergie. To jako když se u holčičky objeví alergie až později, tak jí půjdete „vrátit“? :think:

flashless
Nováček 2 příspěvky 31.01.18 12:39

Nééé, to samozřejmě ne. Napsala jsem to špatně. Měla jsem na mysli to, že chováme domácí zvířata. Ale asi to tam tedy psát nebudu :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >