Pěstounská péče a jak na ni, zkušenosti

Anonymní
14.1.18 18:48

Pěstounská péče jak na ni a zkušenosti

Dobrý den, prosím o zachování anonymity nechceme aby to zatím někdo věděl :) ale uvažujeme o miminku, které by jsme si vzali z pěstounské péče… A chci se zeptat co pro to udělat a má s tím někdo zkušenost? Děkuji

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44208
14.1.18 18:53

Nejak nerozumim dotazu, pravne volna miminka od pestounu na prechodnou dobu jdou vetsinou do adopce, nekdy zpet do původní rodiny. Chces být tedy pestounkou na prechodnou dobu? Jestli chceš byt dlouhodobym pestounem pro jedno dítě, tak sance dostat miminko je minimalni. Jinak cesta k cemukoliv takovému začíná sepsanim zadosti na ospod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.18 18:57

Zajděte si na OSPOD tam vám dají nejpřesnější informace, jinak vás čeká minimálně vyplnění a doložení několika dokumentů jako je příjem, zdravotní stav, výpis z rejstříku trestu a výpis z bankovního registru. Pak návštěva sociální pracovnice doma, pohovor u psychologa i dětmi pokud máte a psychotesty. Několik hodin příprav kde se dozvíte informace jak to celé funguje a co vás může potkat… Záleží taky jestli chcete přechodně nebo dlouhodobé pěstounství…

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.1.18 18:58

No rádi by jsme miminko na delší dobu, ale jasné, že jsme ochotni dát domov i přechodně pro děti co to potřebují :) nemusí to být jen miminka :)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.1.18 19:01
@Anonymní píše:
No rádi by jsme miminko na delší dobu, ale jasné, že jsme ochotni dát domov i přechodně pro děti co to potřebují :) nemusí to být jen miminka :)

To byste měli vědět na začátku jestli přechodná nebo dlouhodobá pěstounská péče, je v ní zásadní rozdíl…

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.1.18 19:04

Tak tam jde hlavně o to jestli by jsme tu možnost měli :/ jinak to asi nemá cenu ani zkoušet :/ proto se ptám zda s tím má někdo zkušenost :)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.1.18 19:11
@Anonymní píše:
Tak tam jde hlavně o to jestli by jsme tu možnost měli :/ jinak to asi nemá cenu ani zkoušet :/ proto se ptám zda s tím má někdo zkušenost :)

To je těžký říct když si o sobě nic neřekla? Jak jste na tom s dětmi? Jak velké jsou? Jaké máte bydlení? Jaká je motivace vzít si dítě do pěstounské péče? Je to rozhodnutí celé rodiny? Jste připraveni na to, že se dítě bude stýkat s bio rodinou? Je hodně aspektů co to ovlivňuje…

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.1.18 19:18

Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

  • Citovat
  • Upravit
8935
14.1.18 19:26
@Anonymní píše:
Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

Známá je dětská sestra. Má úžasný vztah k dětem. Chtěla být přechodná pěstounka. Ale neprošla-důvod byl nízký věk dcery, byla ve 3.třídě. Prý je skvělá, ale má si počkat a zkusit to znova za pár let.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.18 19:28
@Anonymní píše:
Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

Pokud máte malé děti tak s přechodným pěstounstvím nepočítejte tam je podmínkou mít odrostlejší děti… Známí měli 11letou dceru a měli problém aby je schválili právě kvůli věku dcery… Jak říkám nejlíp vám šance a celkově co můžete čekat poví právě na OSPODU… Hodně štěstí…

  • Citovat
  • Upravit
44208
14.1.18 20:11
@Anonymní píše:
Tak máme tři děti, ale jsou malé :/ máme barák… Manžel a tím souhlasí a motivace? No mě je těch dětí hrozně líto a vždy je v televizi obrecim tak bych jim chtěla pomoct a jo jsme na to připraveni a jsem připravena i na to, že odejde, když to bude jen přechodné… Bude to těžké, ale s tím se do toho jde :)

Přechodná pestounska péče je vyloučena, tam musí být nejmladšímu diteti v rodine minimalne 8 let. U dlouhodobe se doporucuje minimalne tri roky. Motivace shlédnutí nejakeho dokumentu v tv není nejlepší. Myslim, ze neznas zakladni veci a nevis, co je pestounska pece na prechodnou dobu a dlouhodobá. To, ze bude dítě navraceno do biologicke rodiny hrozi i u te dlouhodobe, ale ten nejhlavnejsi rozdil je ve formě, organizaci a financování.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
14.1.18 20:14

Presne tak, zakon uvadi minimalni vek nejmladsiho ditete 8 let, ale v praxi chteji 10 a více let.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
22.1.18 21:46

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Jsem samoživitelka se synem 16ti letým. Uvažuji o dlouhodobé PP. Zázemí máme, bydlíme ve vlastním rodinném domě. Příjem mám také dobrý. Pracuji ve státní správě. Nevím, jestli i tohle by hodnotili, ale mám vysokoškolské vzdělání v oboru Sociálně pedagogická asistence. Mám hrozně ráda děti a doma už je to takové prázdné. Syn se těší na nový „přírůstek“. Jaká je šance, když bychom měli omezená kritéria jako, většinové etnikum, bez alergie (máme pejska a kočičku), bez handicapu, holčička, věk do 5 let. Je to moc přitažené za vlasy? Prosím, poraďte. Děkuji :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
247
28.1.18 19:04

@flashless Podmínky máte dobré, ale zarazily mě ty alergie. To jako když se u holčičky objeví alergie až později, tak jí půjdete „vrátit“? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
31.1.18 12:39

Nééé, to samozřejmě ne. Napsala jsem to špatně. Měla jsem na mysli to, že chováme domácí zvířata. Ale asi to tam tedy psát nebudu :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek