Reklama

Větší nevolnosti při vícečetném těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WojKa
Stálice 63 příspěvků 02.08.18 08:05
Větší nevolnosti při vícečetném těhotenství?

Holky, zajímalo by mě, kdo z vás má zkušenosti s jednočetným i mnohočetnými těhotenstvím (dvojčata, trojčata). Bylo vám v na začátku při vícečetném těhotenství špatně dřív (a víc) než s jedním dítětem? Děkuji.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 08:17

Ahoj, mám 6ti letá dvojčata a začátek byl naprosto šílený, opravdu tak, že mi v životě hůře nebylo, nemohla jsem jíst, pít, ubyvala na váze, skončila na kapackach a srovnalo se to asi ve 20tt. Teď čekáme jedno mimi, už za chvíli a taky mi bylo zle, ale oproti prvnímu relativně v pohodě ;)

Janli
Kelišová 5382 příspěvků 9 inzerátů 02.08.18 08:21

O prvním těhotenství s dvojčaty jsem prakticky nevěděla. U dalších dvou těhotenství s jedním dítětem jsem myslela, že skočím z okna :nevim:

Suzínek
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 02.08.18 08:30

@WojKa Ahoj, se synem mi nebylo nic, s dvojcaty jsem obcas citila zaludek, ale nezvracela jsem taky ani jednou.

WojKa
Stálice 63 příspěvků 02.08.18 08:42

Děkuji. Já dělám spíš jen takový průzkum. Mně bylo šíleně zle i s jedním, i s dvojčaty. S dvojčaty se mě to tedy drželo déle, do nějakého 18tt, u holky to přešlo snad ve 13tt. No, ale taky i přes nevolnosti jsem musela fungovat. V době otěhotnění s dvojčaty měla malá 8 měsíců.
Tak mě zajímalo, jestli je to normální, že čím víc dětí, tím víc nevolností. Možná kvůli hormonům. ????

WojKa
Stálice 63 příspěvků 02.08.18 08:43

@Janli zajímavé, já právě myslela, že čím víc dětí, tím víc hormonů a tím víc nevolností. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 08:51

Čekala jsem dvojčata, jedno pak zamlklo v 11tt. V podstatě od 4tt jsem měla žaludek na vodě a ten stav se prudce zhoršoval až k celodennímu blití od 7tt do cca 13tt. Bylo to mé první těhotenství, takže nemám srovnání, jak by to případně bylo s jedním mimcem. Ale myslím si, že pokud tělo takhke reaguje na ten výkyv hormonů, tak logicky pri vicecetnem těhotenství, kdy jich je vyšší hladina, jsou ty nevolnosti horší.

Anonym Q

WojKa
Stálice 63 příspěvků 02.08.18 09:02
@Anonymní píše: Čekala jsem dvojčata, jedno pak zamlklo v 11tt. V podstatě od 4tt jsem měla žaludek na vodě a ten stav se prudce zhoršoval až k celodennímu blití od 7tt do cca 13tt. Bylo to mé první těhotenství, takže nemám srovnání, jak by to případně bylo s jedním mimcem. Ale myslím si, že pokud tělo takhke reaguje na ten výkyv hormonů, tak logicky pri vicecetnem těhotenství, kdy jich je vyšší hladina, jsou ty nevolnosti horší.Anonym Q

Ano, přesně tak jsem to myslela. :) Ale evidentně to ne vždy je pravidlem.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 02.08.18 09:12

ono nejde o to kolik čekáš dětí, ale jak která ženská „produkuje“ HCG. Někdo ho má nižší celou dobu a pak moc nevolností není a někdo má HCG vysoké od začátku a pak je jim víc špatně.
Ale zase je to tom, že každé tělo se umí s hladinou hormonů vypořádat jinak/rychleji.

Hold je tohle individuální. Ale jinak opravdu obecně, čím vyšší hodnota HCG, tím by „mělo být“ víc špatně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama