vlásky

574
24.5.05 10:13

vlásky

Ahoj,

zajímá mě váš názor na délku vlásků u holčičky. S manželem řešíme dilema kdy máme nechat naší berušce narůst dlouhé vlásky. Za 14 dní jí bude rok, do této doby jsme jí už třikrát stříhali a vlásky má opravdu moc pěkné, ale má nevýhodu po mě, že jsou strašně moc jemné.
1.Co myslíte delší vlásky a nebo krátké budou lepší na jemné vlasy?
2.Od kdy necháváte narůst vašim dítkám dlouhé vlasy vy?

Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
24.5.05 11:16

Veru,

vytrhla jsi mi trn z paty. Už dávno jsem sem chtěla hodit úplně stejný dotaz … :)))

Ptala jsem se své kadeřnice, jestli když dceři nechám odmalinka delší vlásky, tak to nebude mít vliv na jejich pozdější kvalitu a kvantitu. Tvrdila, že prý ne.
Z druhé starny ale zaznívají názory typu oholit, ať má husté vlasy apod.

Nemáme náušničky, tak jsem chtěla mít princeznu alespoň těmi delšími vlásky:)
Tak co myslíte? Třeba je tu mezi vámi i nějaká zkušená kadeřnice a zároveň maminka dlouhovlasé cácorky… Poraďte nám:))

Díky,

Baghira a Eliška )13,5 m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
24.5.05 11:38

Ahoj holky,
nejsem maminka princezny, ale malého lumpa (19m), kterého jsem nedávno nechala z ryze praktických důvodů upravit strojkem :) Adámek má husté vlásky, ale rychle rostou a u kadeřnice nevydrží dlouho sedět, takže tohle bylo prima letní řešení, i když bez pláče se to neobešlo :)
Jinak právě kadeřnice mě ujistila, že oholení hlavičky NEMÁ vliv na hustotu vlasů, spíš jen dáte pryč takové ty miminkovské vlásky a ty co narostou pak, budou silnější.
Moc jsem neporadila, že?
PS: Adámkovi se líbí holčičky s delšími vlásky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
24.5.05 12:02

Ahoj
synoveček (4 roky) měl jako malý jemňoučké blonďaté vlásky samou kudrdlinku. Ségra ho asi v roce a půl ostříhala, bylo léto a teplo…teď má vlasy jak hřebíky, kvalita vlasů je dána spíš geneticky.

Terinka (skoro 14 měsíců) má jemné zatím ne moc dlouhé vlásky, teprve nedávno jí začaly růst. Plánuji že jí je nechám jen ofinku budu zkracovat…no uvidíme podle situace. Taky nemáme naušnice a každý nám říká že máme krásného chlapečka :cry:

Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
24.5.05 12:59

ahoj.
Mojí holčičce je zatím jenom 5 měsíců,takže to zatím neřeším.
Můžu ale přispět osobní zkušeností.
Mě rodiče nikdy nestříhaly,jen asi od tří let mě jednou za 3 měsíce vzali ke kadeřnici na asi centimetrový zástřih a vlasy jsem měla husté a dlouhé pod zadek až do doby než se narodila moje beruška.
Taky si myslím,že je to hodně o genech.
Neteřince jsou 3 roky má jemňounké blond vlásky,taky ještě nebyla stříhaná a má nádherný kudrlinky po ramena.
Jemné vlásky dělají většinou pstýnky :wink:
Jiřka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
24.5.05 13:42

Já jsem ještě nestříhala a tak má Lucy dlouhé dvouleté vlásky. :D Jak já jí je závidím. :lol: Moc jí to sluší a jdou nám už i pěkné copánky. Konce má samou loknu:lol:, ale zbytek je už jen jemně vlnitý. Má vlasy kvalitní a ne ty miminkovsky jemné. Je to opravdu genetické. Tak jí to sluší, že je mi hrozně moc líto stříhat. Náušnice nemá, tak si ji aspoň nikdo neplete s klukem. :P Zatím jsem rozhodnutá nechat je růst kam to půjde. :D Už jen proto, že mě jako dítě furt stříhali nakrátko a já tak chtěla mít dlouhé. Teď si to chci vychutnat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.5.05 08:57

Záleží na údržbe.o))

krátké - pohoda
dlouhé - práce

Sama mám 3 měsíčního kluka který má hlavu jak koleno a až tam něco bude tak to bude krátké, takže to neřeším

Švagrová má dvě děti 2 holčičky - 4letá má vlasy do pasu - no upřímě řečeno…to už se mi zdá moc
1 letá - takový už mikádo -

obě maj strašně moc vlásků už od narození.

U té 4 leté bych je rozhodně o něco zkrátila - protože vlasy do pasu u takovýho špunta ani nevypadaj hezky a musí se furt sponečkovat, přečesávat…

U té 1 roční holčičky bych to jednoznačně zkrouhla, jelikož posledně mi známí který ji měli na klíně říkali, že jí ty vlásky prostě smrdí - v létě se prostě to dítko zpotí, nehledě na to že si hraje na písku prolízá kdejaký kout… a jelikož jich má moc tak je vždycky zpocená… takže umývat umývat a umývat

no je to věc rodičů, třeba čekají až jí ještě povyrostou a budou jí je dávat do culíku, ale myslím že pro tak malý dítko bych volila spíš účes, který zajistí jeho a potažmo i moje pohodlí..

Nic konec moudrostí, jdu přebalovat to svoje koleno, který se už potřetí během 2 hodin pokadilo - vždycky potvor čeká na novou plínku…

Takže vláskům zdar - těm krátkým i těm dlouhým.o))

Markéta a Michal 3 měsíce 7dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
25.5.05 10:57

Ahoj,
mám zase opačný problém :lol: :lol:

Naši holčičce zatím nerostou vlásky vůbec a od porodu je má stále stejné. Vlásky mají tak 2,5cm :(
Ještě že má naušničky, jinak by vypadala jak kluk.
Dr říkala asi v 4m, že miminka, která mají delší vlásky budou mít akorát a mimi, kterým vlásky nerostou je budou mít husté. Tak nevím.

Máte s tím někdo taky zkušenosti? A kdy vlásky začly pořádně růst.. 8O

Miky, kdy vám začly růst vlásky?

Iri+Mery 9,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
25.5.05 12:39

Iri,
moje švagrová měla prý jako dítě krásný vlasy a manžel byl plešounek. No a dneska má manžel krásný hustý vlasy ač pláče, že by byl radši plešoun a místo mytí leštil jelenicí a švagrová má takový čmejří na nic.
Lucy vlasy do roka taky moc nerostly, ale plešatá nebyla nikdy a v roce se růst nějak zrychlil, takže teď je má skoro do půli zad, když je mokré natáhnu. Takže má dva roky nestříhané a pěkné a řekla bych, že i husté.
Nic si z toho nedělej. Ony jí ty vlásky vyrostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama