Vnitřní varixy v malé pánvi

Anonymní
20.6.20 14:03

Vnitřní varixy v malé panvy

Ahoj. Potřebuji se svěřit ze zdravotním problémem. Mám Laidskou mutaci PROTROMBINU HETEROZYGOT. Do toho Na obou nohách 3 stupeň žilni porucha, kombinovaneho typu. Vnitřní varixy v malé panvy. Opravdu šílené bolesti v podbřišku, dr že mám jíst léky na bolest a detralex. Dal nic. Že se to neřeší. Nemáte někdo zkušenosti jaké lékaře navštívit a dál to řešit. Děkuji za veškeré zkušenosti co máte. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

40771
20.6.20 14:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Potřebuji se svěřit ze zdravotním problémem. Mám Laidskou mutaci PROTROMBINU HETEROZYGOT. Do toho Na obou nohách 3 stupeň žilni porucha, kombinovaneho typu. Vnitřní varixy v malé panvy. Opravdu šílené bolesti v podbřišku, dr že mám jíst léky na bolest a detralex. Dal nic. Že se to neřeší. Nemáte někdo zkušenosti jaké lékaře navštívit a dál to řešit. Děkuji za veškeré zkušenosti co máte. :)

Určitě na cévní ambulanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 14:16
@aiwwa píše:
Určitě na cévní ambulanci.

To jsem byla to mám zjištěný ten 3 stupeň, pani říkala že vnitřní ani neví kde se mám obrátit. Že mám prostě hledat. Tak když neví sestra na cevnim tak nevím… jestli chirurgie cevni nebo internista. Obvodní a gynekolog, že se to neřeší. Ale omezuje mě to hodně. Nejde normálně fungovat…Tak zjišťuji kde se da…

• Nahlásit
  • Citovat
40771
20.6.20 14:18
@Anonymní píše:
To jsem byla to mám zjištěný ten 3 stupeň, pani říkala že vnitřní ani neví kde se mám obrátit. Že mám prostě hledat. Tak když neví sestra na cevnim tak nevím… jestli chirurgie cevni nebo internista. Obvodní a gynekolog, že se to neřeší. Ale omezuje mě to hodně. Nejde normálně fungovat…Tak zjišťuji kde se da…

Já bych řekla že na tom cevním by tě měli nasměrovat, nebo se zeptej obvoďáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.7.20 20:27

@aiwwa Dobrý den, koukněte na můj příspěvek, který jsem zadala… syndrom pánevní kongesce. Lze to řešit, ale záleží na přístupu lékařů a hlavně také na tom jak moc se budete drát.. Já už také nemám moc sil, ale stále chci věřit, že mi někdo pomůže. Léky na bolest? Blbost jen tu bolest zastřou, neuleví a dlouhodobé užívání zničí žaludek. Léky na bolest ano, ale jen na přechodnou dobu.., ale tady nás nutí nezájem možná i neschopnost některých lékařů udělat ze sebe,,zeleninu,,. Jedině snad Detralex trochu zabírá ve vyšších dávkách. Nerozumím tomu, vážně!. V dnešní době, kdy dokáží zachránit nemožné.. Pokud chcete vědět více.. zadejte do googlu syndrom pánevní kongesce a vyjede vám spousta informací a odkazů na pracoviště, kde to řeší.. Ale je to na dlouhou trať. Přeji hodně sil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40771
6.7.20 20:29

@Dara 26 to asi nebylo na mě. Nic takového neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.7.20 20:34

@aiwwa, je tak se omlouvám asi jsem se překlikla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40771
6.7.20 20:42
@Dara 26 píše:
@aiwwa, je tak se omlouvám asi jsem se překlikla.

V pohodě. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
8.7.20 13:09

Dobrý den, můžu se zeptat, jak vám na to přišli a jak se to u vás projevovalo. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
8.7.20 13:55

@Galka, Dobrý den, nejdříve mi byla nasazena HA na PMS, 25.3. 2020,do několika dní se začal projevovat močový měchýř ( palčivá bolest) vypadalo to jako zánět močových cest, po několika dnech jsem se nemohla pořádně ani vymočit. Dostavili se bolesti v zádech něco jako ledvinová kolika, ( palčivé bolesti) poté v podbřišku a v bederní části ( tlakové bolesti) postupně jsem měla obrovský tlak v pochvě jako kdyby mi měla vypadnout rodidla… Začalo se to přesouvat i do nohou, tam jsem si myslela, že mám snad trombózu v obou nohách, postupně mě nohy začaly hodně bolet. Od 7.4. jsem jezdila na pohotovost snad každý třetí den, skoro všude mě začali brát jako blázna, který si bolesti vymýšlí, dokonce na chirurgii mi jeden lékař přizval ještě další dva a řekl, že jsou na mě tři a že prý jestli mám nyní větší problém v hlavě nebo v břiše. Brečela jsem jak malá holka a chtěla ukončit život nebo odvézt na psychiatrii ať ze mě udělají,,zeleninu,, Nikdo mi nevěřil, další den 29.4. se na neurologii jedna lékařka smilovala a domluvila CT břicha s kontrastní látkou. Tam mi zjistili reflux v levé ovariální žíle a závěr, že by se mohlo jednatel o syndrom pánevní kongesce. Doporučili na gynekologii ultrazvuk. Tak jsem tam šla a on mě vyhodil, s normálním nálezem. Jedinou stěžejní větu za kterou jsem mu vděčná byla ta, že mi řekl, kdo vám v těchto letech dál antikoncepci, vždyť jste měla varixy už před tím… Hned druhý den 1.5. 2020 jsem antikoncepci vysadila, ale bolesti byli tak hrozné, že mi mamka domluvila v nemocnici u nich vyšetření. Tam zjistili mnohočetné varixy kolem dělohy hodně velké překrvení pánevní oblasti a tromby. Pomoci mi nemohli. Prý do budoucna hysterktomii… Tak jsem začala pátrat po tomto onemocnění. Našla jsem spoustu článků. Pak jsem ještě byla 21.5. na cévním a sonu žil. Tam se potvrdil reflux a varixy. Dál jsem byla na gynekologii k objednání na hysterektomii. Tam, řekli, že to dělat nebudou… 11.6. 2020 jsem našla odkaz objednala se, kde to řeší a podstoupila flebografii. Kde se potvrdil syndrom pánevní kongesce… No a nyní čekám a modlím se, protože termín na embolizaci ještě nemám a nevím jestli mi ho vůbec dají… Nebo budu muset podstoupit hysterktomii, která prý tyto bolesti nevyřeší… Tak to je ve zkratce asi vše…snad vám to pomůže, protože já nenašla nikoho, kdo by tím samým procházel nebo prošel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
8.7.20 17:14

To je mi moc líto, čím si procházíte a teď na tu bolest berete něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
8.7.20 17:44

@Galka už se snažím nebrat nic, ale trvale beru Detralex, ale ten není na bolest je na žíly a cévy. Když je hodně zle a šílím tak algifen… ještě beru antidepresiva to, abych nezešílela. A vy máte nějaké potíže, nebo vás to jen zajímá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
8.7.20 20:19

Zítra jdu na diagnostickou laparoskopii, protože mám potíže s břichem, bolí mně často bok na levo, bedra, žebro a při UZ mi řekli, že mám vidět na pánvi varixy, tak se pídím, zda to nemůže být tím. Potíže mi začaly od dubna z ničeho nic.:pensive:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
8.7.20 20:39

@Galka tak to přeji ať to dopadne lépe než, mně.
Ja byla minulý rok na diagnostické laparoskopii a přišla jsem o vejcovody. No a paní co tam se mnou ležela říkala no a za rok jste zpět… já to měla taky tak, teď už nemám nic… Ale pokud vás bolí bok, může to být reflux L ovariální žíly jako u mě, ale to zjistí na sonu nebo CT. Varixy zjistí laparoskopicky.
Dejte vědět… držím pěsti :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
8.7.20 20:58

A můžu se zeptat ty AD vám nějak pomohly? Jaké berete? Já jsem taky od obvodní dostala, že bolesti mám z nervů, ale já žádné velké nervy neměla, ale už jsem nevěděla kudy kam, tak jsem si řekla, že to zkusím. Beru měsíc citalec 10 a asi jsem si byla schopná s nimi zvyknout na to, že už nejsem tak fit a že něco prostě bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama