Vrácení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
p.jahudka
Nováček 4 příspěvky 26.10.17 13:14
Vrácení ????

Paní si ode mne zakoupila nošený kabátek, míry jsem ji zaslala emailem, kabát mě nyní chce vracet, že ji je malý a vyžaduje peníze nazpět. Jsem povinna ji je vrátit? Než si ho zakoupila, míry ji vyhovovaly a souhlasila. Prosím o radu pokud má někdo zkušenost. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9825 příspěvků 26.10.17 13:19

Ne, nemá nárok. 14tidenní lhůta se vztahuje pouze na podnikatele v oboru.

p.jahudka
Nováček 4 příspěvky 26.10.17 13:25
@Janli píše:
Ne, nemá nárok. 14tidenní lhůta se vztahuje pouze na podnikatele v oboru.

děkuji :kytka:

Uživatel je onlineaiwwa
Nadpozemská drbna 28412 příspěvků 26.10.17 13:25

Já bych jí vyhověla, ale ať ti zaplatí poštovné

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 26.10.17 13:34

Ne..taky se mi to občas stane, protože i když si napíšu o míry, zřejmě každý měří jinak, jeden od ramene, druhý od krku..celkovou délku někdo měří od ramen, jiný třeba i s rolákovou částí ( nákrčníkem apod )..
nikdy jsem ale nevracela zpět, snažila jsem se prodat dále no.. :nevim:
na vrácení nárok nemá, leda bych prodávala nějak na ičo - jako barárek nebo tak, záleží to na tobě. Když nechceš nevracej

mi.anetka
Kecalka 448 příspěvků 26.10.17 13:46

Prostě bych si ho nechala vrátit už jen ze slušnosti, to se holt stane, že míry vyhovují ale pak to nesedne. Kdyby se to stalo Vám a byla to dražší věc, taky byste jistě chtěla zboží vrátit, i když se jedná o bazar.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 26.10.17 13:47

Já bych to vrátila, ale jen částku za kabát bez poštovného, tak to koneckonců mají i ty eshopy

Lendeš
Kelišová 6651 příspěvků 26.10.17 13:54

Taky bych vrátila, pokud to paní požaduje slušně a ihned po doručení věci. Peníze bych zaslala zpět s odečtením poštovného, ale až poté co věc vrátí a bude ve stejném stavu jako byla odeslána.
I když já osobně nevyhovující věc sama nabídnu na netu k prodeji a vrácení bych žádala jen pokud by ta věc nebyla ve stavu, v jakém byla popsána v inzerátu, ale to se mi ještě naštěstí nestalo.

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 26.10.17 13:59

Nárok ofiko nemá, ale já jsem vždycky ze slušnosti v tomto vyhověla, i mně naopak slečna nechala vrátit sáčko, které mně nesedělo. Jedna věc jsou míry, druhá věc střih, někdy to prostě člověk dá na sebe a zjistí, že to prostě není ono, nevypadá to na něm dobře. (pro mě s atyp postavou je to denní chleba) ;)
Nechala bych ji zaplatit poštovné a vyhověla - tolik můj názor.

Příspěvek upraven 26.10.17 v 14:00

p.jahudka
Nováček 4 příspěvky 26.10.17 14:00
@Lendeš píše:
Taky bych vrátila, pokud to paní požaduje slušně a ihned po doručení věci. Peníze bych zaslala zpět s odečtením poštovného, ale až poté co věc vrátí a bude ve stejném stavu jako byla odeslána.
I když já osobně nevyhovující věc sama nabídnu na netu k prodeji a vrácení bych žádala jen pokud by ta věc nebyla ve stavu, v jakém byla popsána v inzerátu, ale to se mi ještě naštěstí nestalo.

No moc slušná není, začala mě vyhrožovat vším možným a obviňovat, že jsem ji zaslala špatné míry. Proto se ptám, zdali se něco podobného někomu stalo. Už moc důvěry v ní nemám.

p.jahudka
Nováček 4 příspěvky 26.10.17 14:01
@Linduš91 píše:
Nárok ofiko nemá, ale já jsem vždycky ze slušnosti v tomto vyhověla, i mně naopak slečna nechala vrátit sáčko, které mně nesedělo. Jedna věc jsou míry, druhá věc střih, někdy to prostě člověk dá na sebe a zjistí, že to prostě není ono, nevypadá to na něm dobře. (pro mě s atyp postavou je to denní chleba) ;)
Nechala bych ji zaplatit poštovné a vyhověla - tolik můj názor.Příspěvek upraven 26.10.17 v 14:00

Jenže to poštovné také zkouší, abych ji zaslala nejdříve peníze na poštovné na její účet a ona následně vrátí kabátek.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 26.10.17 14:03

@p.jahudka TAK četla jste..vracet nemusíte, nehrozí nic.
případně bych ji teda nabídla at ho vrátí, a že peníze dostane až po tom co bude kabát doručený a v jakém bude stavu a bez poštovného..pokud přistoupí na tohle, fajn, pokud i pak bude prskat, přestat komunikovat a je to.. :think:

Uživatel je onlineaiwwa
Nadpozemská drbna 28412 příspěvků 26.10.17 14:03
@p.jahudka píše:
Jenže to poštovné také zkouší, abych ji zaslala nejdříve peníze na poštovné na její účet a ona následně vrátí kabátek.

Tak na to bych nepřistoupila, buď ať to nejdříve vrátí nebo na dobírku.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 26.10.17 14:11
@p.jahudka píše:

ona chce něco vracet, ona musí poslat první..pokud nepřistoupí, tak prostě říct ne, nemáte na vrácení nárok, já teda z dobré vůle vrátím, ale za mých podmínek, když ne, tak sbohem

Lendeš
Kelišová 6651 příspěvků 26.10.17 14:20

@p.jahudka Na poštovné nemá nárok už vůbec. Kdyby vracela eshopu, tak si ho taky zaplatí. Buď bych se na ni úplně vykašlala a nereagovala, když není slušná nebo bych napsala naposledy, že nabízím možnost vrácení peněz bez poštovného po obdržení kabátu, pokud bude ve stejném stavu v jakém byl odeslán. Pokud na to nepřistoupí, už bych nereagovala nijak.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama