Vrácení daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martice32
Nováček 3 příspěvky 17.02.11 10:11
vrácení daní

Dobrý den moc prosím o radu - manžel pracuje v Holandsku, nevíte jestli tady máme nárok na nějaké vrácení peněz? Já jsem nastupovala mateřskou v lednu 2008, včera jsem se od kamarádky dozvěděla že její manžel pracuje v Německu, ona na mateřské s druhým dítětem a ted´jim vrací přes 40 tis. Mě to poněkud hlava nebere jak je to možné když pracuje v jiném státě. Nevíte prosím jak je to s Holandskem, nebo obecně.Jsem na tyhle věci dutohlsv :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Vetinari
Kecalka 167 příspěvků 17.02.11 22:04

Zkus od té kamarádky zjistit kdo jim vrací, co to přesně je a koho o co žádali. Dál - manžel pracuje v Holandsku jak dlouho? Pro českou firmu nebo pro holandskou? Kde má daňovou rezidenturu (bydliště), u nás nebo v Holandsku? Zkus to zjistit a napsat, takhle je to moc obecné.

lekvii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.13 22:11
taxback

Mozne to je

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.15 11:29

Prosím, mohla bych velice poprosit, co to je to vracení daní? Zkoušela jsem to najít, ale neorientuju se. Byla jsem na rodičáku, pak jsem celý říjen pracovala, pak jsem byla listopad na úřadu práce a už teď už zase celý prosinec pracuji a dále v nové práci pracuji. prý si mám požádat o vrácení daní, ale jakých daní? nebyl by někdo tak hodný a nevysvětlil mi, co to je? Děkuji

Markyi
Povídálka 37 příspěvků 09.03.15 14:36

Ahoj potrebovala bych poradit. Pritel pracuje ma mesicne kolem 27 tis cisteho plus v tom uleva dani na syna. Pracuje tam rok a 4 mesice a ted nam zdelili ze vrati jen 675 kc? Jak je to mozne? minule nam vraceli kolem 10 tisic a to byl pritel skoro bez prace furt prace stridal pak dva mesice nic a pak zase nejaja brigada, nejak tomu nerozumim…

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 09.03.15 14:39

@Markyi no protože dostává úlevu na dani na dítě každý měsíc a makal celý rok. To je normální. Když předtim práce střídal a byly měsíce, kdy nepracoval, projevilo se to - ta úleva na dítě.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28865 příspěvků 09.03.15 14:41

@Markyi ano, je to možné… pokud mu slevu na dítě zohlednili v každé výplatě, tak už není co vracet…

Markyi
Povídálka 37 příspěvků 09.03.15 14:41

Aha tak diky

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.03.15 12:49

Ahoj, chci se zeptat zda někdo nevíte, kdy vrací FÚ přeplatky na daních, když jsem podávala přiznání 27. února, mám je čekat teď do konce března nebo spíš až v dubnu?
Loni jsem podávala až ke konci března a 19. dubna jsem měla peníze na účtu, tak začínám být mírně nervozní :oops:

Teratko
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 24.03.15 12:56

FÚ vrací přeplatek do 30 dnů od vyměření a nevyměří dřív než po uplynutí lhůty pro podání přiznání, tj. před 1. 4. - mohla by jsi totiž podat opravné přiznání, tam přeplatek snížit a oni už by měli vyplaceno a problém… Tj. určitě to pošlou v dubnu.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.03.15 13:11

@Teratko Aha, díky moc, já právě věděla že mají těch 30 dní, ale už sem nějak vynechala že až od toho dubna, mylsela sem že je to v měsíci po podání. Díky ještě jednou :palec:

Teratko
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 24.03.15 13:13

Tak tak. Ono dokonce když jim dáš přiznání v lednu, tak jim tam ten přeplatek na osobním účtu nenaběhne včas a ta žádost o vrácení přeplatku propadá a musí se pak žádat znovu. Furt nás honěj, ať to nenecháváme na poslední chvíli, ale být moc aktivní se taky nevyplatí :cert:

@geilens píše:
@Teratko Aha, díky moc, já právě věděla že mají těch 30 dní, ale už sem nějak vynechala že až od toho dubna, mylsela sem že je to v měsíci po podání. Díky ještě jednou :palec:
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.03.15 13:17

@Teratko přesně, schválně sem to honila, ať to stihnu podat v únoru a těšila se, jak budu mít peníze už v březnu a prd :mrgreen: :zed:

cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 03.03.16 20:03

Ahoj všem, nevíte někdo prosím jak je to když se přechází do jiného zaměstnání s daněmi? Když za celý minulý rok 2015 pracoval manžel u firmy A, jestli mu je firma A zpracuje, i když by od 1.4.2016 nastoupil do firmy B? nebo jestli mu firma A vrátí všechny podklady a bude si muset daně zpracovat sám? moc děkuji za rady!!

Tee34
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 03.03.16 20:16

@cecil7 ahoj u přítele v práci daně dělali uz na začátku února. A když celý rok byl v práci A tak by mu měli udělá daně tam.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama