Vrácení dítěte k biologicke matce z pp

20.3.20 23:49

Vrácení dítěte k biologicke matce z pp

.

Příspěvek upraven 21.03.20 v 22:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14037
20.3.20 23:54

@Natatalie nevím, asi by to šlo - bio rodiče se dost protěžují

• ale v prosinci bylo všechno špatné a teď za 3 měsíce! už je všechno vyřešené a růžové?

pořád ti ještě dlouho nebude 18, no nebude to asi jednoduché

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 23:59

Jakou máš šanci nevím, ale v tomto věku bych ještě zabojovala, pro dítě je většinou lepší, když vyrůstá ve své biologické rodině a se svými kořeny, ovšem!! velmi dobře to zvaž, pokud jsi byla schopná ji jednou nechat cizím lidem, mohou přijít další významné krize a opakovat to by bylo vůči dceři otřesné, takže to dobře prosím promysli.. mám kamarádky které otěhotněly velmi mladé, spolužačka ze ZŠ odcházela z bříškem, ale miminka nikomu nedaly, ani je to nenapadlo, takže pokud už víš, že krize takto schopná řešit jsi, fakt to pečlivě zvaž, jestli je ta pravá chvíle.. možná kdybyS jevila trvalý zájem a s dcerou se stýkala ale nechala své rozhodnutí dozrát, bylo by to lepší

Příspěvek upraven 21.03.20 v 00:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 00:05
@stinga píše:
@Natatalie nevím, asi by to šlo - bio rodiče se dost protěžují
  • ale v prosinci bylo všechno špatné a teď za 3 měsíce! už je všechno vyřešené a růžové?

pořád ti ještě dlouho nebude 18, no nebude to asi jednoduché

Nebylo vše špatné, jen to nebylo takové, jak bych pro ni chtěla. Teď už přítel má stálou práci. Jemu 18 již bylo. Budu se všelijak snažit abychom uspěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 00:07
@Čtyřlístek2
@Natatalie píše:
Nebylo vše špatné, jen to nebylo takové, jak bych pro ni chtěla. Teď už přítel má stálou práci. Jemu 18 již bylo. Budu se všelijak snažit abychom uspěli.
@Čtyřlístek2 píše:
Jakou máš šanci nevím, ale v tomto věku bych ještě zabojovala, pro dítě je většinou lepší, když vyrůstá ve své biologické rodině a se svými kořeny, ovšem!! velmi dobře to zvaž, pokud jsi byla schopná ji jednou nechat cizím lidem, mohou přijít další významné krize a opakovat to by bylo vůči dceři otřesné, takže to dobře prosím promysli.. mám kamarádky které otěhotněly velmi mladé, spolužačka ze ZŠ odcházela z bříškem, ale miminka nikomu nedaly, ani je to nenapadlo, takže pokud už víš, že krize takto schopná řešit jsi, fakt to pečlivě zvaž, jestli je ta pravá chvíle.. možná kdybych jevila trvalý zájem a s dcerou se stýkala ale nechala své rozhodnutí dozrát, bylo by to lepší

Nebylo to dobrovolné, všichni mi cpali, jak to pro ni bude skvělé..dívala jsem se na to jako oni.. Ovšem teď vim, ze nechci, aby vyrůstala jinde. A také vim, ze udělám vše proto aby byla šťastná se svou pravou rodinou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3217
21.3.20 00:46

Takže během necelých čtyř měsíců pominuly důvody, pro které jsi ji umístila do pěstounské péče? Během čtyř měsíců jsi dostudovala, partner má stálou práci, máte kde bydlet, máte z čeho dceru živit (víš, kolik stojí umělé mléko?), jak ji přebalit (víš, kolik stojí pleny?), do čeho ji obléct? Během čtyř měsíců se z chlapa, který tě nepodržel v tak zásadní věci, jako je péče o vlastní dítě, stal super tatínek se snahou vás obě zabezpečit a postarat se o vás?

Mysli na to, co je nejlepší pro dceru. Buď s ní v kontaktu co nejvíce, pravidelně za ní docházej, uč se o ni pečovat, zajímej se, posílej materiální podporu, jak jen budeš moct, miluj ji. Dělej všechno pro to, abys mohla říkat, že jsi opravdu v každém smyslu její matka. Ale zpátky do péče si ji vezmi až tehdy, až budeš opravdu připravená. Už jednou jsi ji dala neuváženě pryč (na tlak okolí to nesváděj, to rozhodnutí bylo na tobě: raději bych šla do nejhoršího azyláku a roznášela letáky s dítětem v kočárku, než abych se vzdala vlastního dítěte), po čtyřech měsících se sotva mohlo něco tak zásadně změnit, sotva jsi mohla opravdu dospět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3838
21.3.20 00:56

Já si myslím že pěstounská péče je od toho, když má dítě šanci dostat se do vlastní rodiny. Jestli je dítěti pár měsíců tak je to super. Začněte to řešit :hearts:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
21.3.20 07:14

Tak předpokládám že dítě je v docasne pp, takze tam se předpokládá jeho návrat do původní rodiny. Ovsem o tom, zda jste připraveni bude rozhodovat soud a nikoliv ty, takze zde by bylo vhodne zjistit moznost zplnoletneni svatbou s přítelem, byt v tesnem kontaktu s docasnym pestounem a pak sance urcite je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
21.3.20 08:01

Taky bych jeste pockala. Ted pritel praci ma, co kdyz ji za mesic zase ztrati a opusti te? Ted po epidemii korony to bude s praci vselijake. Zase to nebude takove jak sis pro dceru predstavovala a pak ji zase odlozis?
Hodne lidi to nema idealni a tak, jak by si pro deti predstavovali. Maly byt, dite nema svuj pokojicek, malo penez, matky samozivitelky a presto deti neodkladaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5465
21.3.20 08:32
@Natatalie píše:
@Čtyřlístek2Nebylo to dobrovolné, všichni mi cpali, jak to pro ni bude skvělé..dívala jsem se na to jako oni.. Ovšem teď vim, ze nechci, aby vyrůstala jinde. A také vim, ze udělám vše proto aby byla šťastná se svou pravou rodinou

To děťátko bude zvyklé na novou pěstounskou maminku, vytrhnout ji jen tak z rodiny by bylo pro to dítě zlé. Pokud bys byla schopná se o ni starat a není to jen momentální nápad, že je pěkné mít doma panenku, protože to jsou starosti, tak s ní budeš muset nejprve navázat kvalitní vztah, není to almara, na to mysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5465
21.3.20 08:34
@Leviatan píše:
Já si myslím že pěstounská péče je od toho, když má dítě šanci dostat se do vlastní rodiny. Jestli je dítěti pár měsíců tak je to super. Začněte to řešit :hearts:️

Vždycky to tak není, já mám dvě děti bez šance na návrat do biologické rodiny. Těm rodičům bych je ani nedala, i kdyby mě měli snad za to pověsit, jedna rodina je otřesnější než druhá, u obou by hrozilo, že by dítě zabili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 09:32
@j.a.n.i1 píše:
Tak předpokládám že dítě je v docasne pp, takze tam se předpokládá jeho návrat do původní rodiny. Ovsem o tom, zda jste připraveni bude rozhodovat soud a nikoliv ty, takze zde by bylo vhodne zjistit moznost zplnoletneni svatbou s přítelem, byt v tesnem kontaktu s docasnym pestounem a pak sance urcite je.

S pestounskou matkou se snažím komunikovat, jen ona nereaguje. Ignoruje mne a vše co napisu si jen přečte a dal nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27136
21.3.20 09:37

Vzhledem k tomu, že dítě nešlo do adopce, ale do přechodné pěstounské péče, zda se mi, ze se s sanací původní rodiny pocitalo :think:

Já bych to řešila s OSPOD.

Myslím, že šance jsou obstojne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3600
21.3.20 09:39
@Natatalie píše:
S pestounskou matkou se snažím komunikovat, jen ona nereaguje. Ignoruje mne a vše co napisu si jen přečte a dal nic.

Už jsi za dítětem byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17624
21.3.20 09:43
@Natatalie píše:
S pestounskou matkou se snažím komunikovat, jen ona nereaguje. Ignoruje mne a vše co napisu si jen přečte a dal nic.

Prostě napiš, tehdy a tehdy chci kontakt s dítětem, at to máš i pro soud. Případně kontaktuj OSPOD, at ti s kontaktem pomohou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama