Epilepsie u miminka ( petit mal- absence)

Anonymní
20.3.20 12:04

Epilepsie u miminka ( petit mal- absence)

Ahoj holky,
Mam dotaz ohledně své 2 měsíční holcicky. Vypozorovala jsem u ní stavy, z kterých mám dost strach a napadlo mě, že to může být příznak epilepsie ( petit mal - absence). Tzn. Že v klidu, nehybně lezi a kouká, jak když je nepřítomná, někdy na mě reaguje, někdy vůbec. Trvá to pár sekund. Samozřejmě budu zadat vyšetření EEG, ale chci se zeptat, jestli máte zkušenost s tím samým a epilepsii nemáte? Děkuju moc za vaše odpovědi :mavam: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18864
20.3.20 12:50

Tak mě to děti dělali a epilepsie mě ani nenapadla jsou malý mozek nevyvinutý, nenapadlo mě nad tím takhle přemýšlet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 12:57

Malej měl taky takové stavy a pak jeste mě strašily ty reflexy a cukání, třepání hlavou se strany na stranu a trhave pohyby. Cukání bradickou… Vše vymyzi, není třeba se strachovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 13:03

@MistyAura @ka2ka no, já jsem hrozný plasan, co se týče dcerky. Ale ta skoro až apatie mě fakt desi.
Psala jsem pár kámoška a ty to vůbec od dětí neznají, tak to můj strach ještě umocnilo, že :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29497
20.3.20 13:12

Tak nahodilé epilepticke paroxismy jsou popsány i u dětí, které nakonec epilepsii neměly. To chceš dítě v tomto věku dávat pod narkozou na EEG? K tomu musí být sakra vážný důvod. Mozek je nezraly, nevyvinutý. Dle mě je to normální. U svých dětí to taky znám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.20 13:17

@Jana206 četla jsem nějaké případy maminek ( taky můj problémy že hodně čtu :( tyhle blbosti. ) A pod narkózou miminko neměly. Jinak to samozřejmě není můj cíl. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29497
20.3.20 13:21

@Gabčík1 Minimálně aglosedace nebo jak se to jmenuje musí být. Treba na kardiologii se používá nosní sprej na oblbnuti, aby udelali utz a ekg v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama