Vrácení zboží

1719
30.12.06 11:10

vrácení zboží

Ahoj, máme takový problém - minulou sobotu jsme zakoupili výrobek (konkrétně DVD přehrávač) u obchodníka v jeho stálé prodejně. Bylo nám sděleno, že máme deset dnů na vyzkoušení. Rouměli jsme pod tím to, že pokud nám nebude vyhovovat, tak ho můžeme vrátit..No nicméně když jsme zjistili, že nám opravdu uživatelsky nevyhovuje (jinak vadu k reklamaci nemá) a šli jsme ho v té lhůtě 10ti dnů vrátit, tak nám řekli, že to nejde. Že jediná možnost je vyměnit ho za výrobek ve stejné ceně nebo dražší (ale žádný takový jsme na prodejně nenašli, jen dražší a to se nám zas nechce dávat..) . A že v zákoně nic takového o vrácení není. Že lhůta vrácení do 14dnů se vztahuje pouze na obchody uzavřené prostřednictvím internetu a podobně. Přitom možnost vrácení zboží bez udání důvodu ve lhůtě 14 nebo dokonce 30dní spousta obchodů a obchodníků nabízí. Ale v zákoně (občanský zákoník ,hlava pátá - spotřebitelské smlouvy) - to opravdu jasně není. Nicméně my si myslím, že právo na odstoupení do smlouvy bychom mít měli…
Prosím, jestli o tom někdo víte víc, ozvěte se. JInak se bojím, že nám zůstane doma krám, se kterým nejsme spokojeni a je akorát k vzteku (a taky stál dost peněz). Jinak bysme se přece jen možná dohodli na výměně zboží za jiné - ale musíme to stihnout do 10dnů - tzn. už máme jen 2dny..

děkuji moc za odpověď

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3649
30.12.06 11:47

Ahojky Klaris :lol:
Asi tě moc nepotěším, ale myslím, že pokud nemá zboží vadu, tak skutečně je podle zákona nelze vrátit.
Vrácení nebo výměna zboží bez vady je benevolence obchodníka - může a nemusí tuto možnost nabízet.
Je teda fakt, že když vás ujistil, že je tam lhůta na vyzkoušení, měl by to dodržet, jenže není asi žádný způsob, jak to prokázat… navíc by ses o to musela soudit, což za to, řekla bych, nestojí. Takže tak.
Taky někteří prodavači lhůtou na vyzkoušení myslí to, že až po ní potvrzují záruční list, jako že tím myslí jen vyzkoušení, že výrobek fakt funguje.
Nejlíp asi využít té možnosti výměny, třeba by vám mohl objednat jiný typ nebo by se něco z prodejny hodilo někomu, koho znáte a s kým se domluvíte?
Hodně štěstí při vyjednávání.
Chris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.06 12:45

ahoj Klaris-zrovna nedávno byl přímo o tomto v tv nějaký pořad,kde opravdu říkal právník,že lhůta vrácení zboží koupenéhojinde než na netuje jen a pouze dobrá vůle obchodníka,le povinnost ze zákona nemá, takže vám asi nezbude nic jiného,než si vybrat něco jiného :?

• Citovat
  • Upravit
614
30.12.06 13:15

Ahoj,
bohužel myslím, že právo je na straně prodejce! :(
To, že ti prodejce řekl, že máš 10 dnů na vyzkoušení, znamená, že výrobek přineseš domů a strčíš do elektriky a zjistíš, jestli funguje! A těch 10 (někde i 30) dnů máš na to, aby sis došla zpět do prodejny nechat potvrdit záruční list!!! V žádném případě se nejedná o vrácení zboží, protože se ti přestalo líbit!!! Jde v podstatě o „pohodlnost“ prodejce, který tak nemá povinnost ti zboží předvádět na krámě!!!
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
20.8.12 22:25

Výprdej v Tescu a vrácení zboží

Ahoj, v Tescu se mi stalo, že jsem koupila ve slevě soupravu tričko+kraťasy, ale špatně jsem dhadla velikost. Šla jsem to tedy po týdnu vrátit, ale bylo mi řečeno, e t již elze, jelikož se jedná o slevněné zboží byla jsem „donucena“ najít jiný adekvátní kousek oblečení nebo obuvi, v ceně trička +kraťasů. Bohužel byl je již téměř po výprodejích. Po dlouhém hledání jsem našla 2× tepláky, které samozřejmě převýšili cenu soupravy kraťasů a trika. Nakonec cenový rozdíl neřešili a na info řekli ať si oboje tepláky vezmu a jdu. Stála jsem tam " tele" a nechápavě koukala. Rozdíl cca 30 kč mi zůstal k dobru, i když jsem původně tvrdě trvala na vrácní peněz ve lhůtě do 14ti dnů. Ještě mi bylo řečeno, že záruka 2 roky se na zlevněné zboží nevzahuje. Takže až si tam budete chtít koupit třeba ve slevě bundu nebo kabát za cca 1000 Kč, tak až se rozpárá, tak čau a nemáte nárok na reklamaci??? Jsem z tho nějaká zmatená, co si to Tesco již dovoluje a tak jsem mu fandila…:(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
20.8.12 22:57

Do 14 dnů můžeš vrátit pouze zboží zakoupené na internetu, na běžné prodejny se to nevztahuje. že to nekde umožnují je pouze ochota prodávajícího. Jiná věc je reklamace, což rozhodně není špatně koupená velikost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
20.8.12 23:05

V Globusu berou věci zpět do 30-ti dní, bez komentářů a v Tescu mi to tehdy prodavačka tvrdila, že nen problém. Má špatná zkušenost v Tescu. A co ta 2-letá záruka ze zákona, ta na zlevněné zboží již není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
20.8.12 23:12

Tak 2-letá zaruka by být měla i na zlevněné zboží( jen se to myslím netýká vyloženě nějaké vady, kvůli které by to bylo ve slevě), ale to se tě v tomhle případě netýkalo ne?
A jak jsem psala, to vracení zboží je jen plus obchodníka, a ikdyž to před tím někde tvrdili, tak si tím jen kazí pověst, ale ze zákona to neni. Ale aby to nevznělo, že chci obhajovat tesco. Mě je celkem jedno co je to za obchod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
20.8.12 23:19

Né bylo mi doslova ž´řečeno, že až se mi oboje tepláky třeba rozpářou, tak na záruku nemám nárok, protože jsou ve slevě, a protože je to v jejich reklamačním řádě. Takže Tesco jako u ťamanů, co se týče záruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vaculovakacka
20.8.12 23:26

Taky nemám dobré zkušenosti s tescem, chtěla jsem vrátit boty, taky velikost a poslali mě do háje, když jsem na ně vytáhla to co si pamatuju ze školy, kdy jsme měli obchodní právo tak ženská cukla, někam zavolala a vrátila mi peníze… jinak nám tloukli do hlavy že jakékoliv řádně zakoupené zboží je možno bez udání důvodu do 14 dnů vrátit… a není to nijak stará informace, maturovala jsem letos v květnu, pokud se od té doby nezměnil zákon… a taky říkali, že když chtějí zboží vyměnit pouze za zboží tak je to jenom taktika aby nepřišli o tržbu, bránit se, stěžovat si a hotovo!!! nejlépe rozkřičet se po obchodě jací jsou to podvodníci a oni pohnou zadkem, aby ti ty peníze vrátili… s tou zárukou neporadím, nepamatuji si :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
945
20.8.12 23:32
@Ivana_xxx píše:
Né bylo mi doslova ž´řečeno, že až se mi oboje tepláky třeba rozpářou, tak na záruku nemám nárok, protože jsou ve slevě, a protože je to v jejich reklamačním řádě. Takže Tesco jako u ťamanů, co se týče záruky.
Hmm tak to je divné, to si myslím, že by neměli, ale co s tím, že :nevim:
@Vaculovakacka píše:
Taky nemám dobré zkušenosti s tescem, chtěla jsem vrátit boty, taky velikost a poslali mě do háje, když jsem na ně vytáhla to co si pamatuju ze školy, kdy jsme měli obchodní právo tak ženská cukla, někam zavolala a vrátila mi peníze… jinak nám tloukli do hlavy že jakékoliv řádně zakoupené zboží je možno bez udání důvodu do 14 dnů vrátit… a není to nijak stará informace, maturovala jsem letos v květnu, pokud se od té doby nezměnil zákon… a taky říkali, že když chtějí zboží vyměnit pouze za zboží tak je to jenom taktika aby nepřišli o tržbu, bránit se, stěžovat si a hotovo!!! nejlépe rozkřičet se po obchodě jací jsou to podvodníci a oni pohnou zadkem, aby ti ty peníze vrátili… s tou zárukou neporadím, nepamatuji si :mavam:

Bez udání důvodu do 14 dnů můžeš opravdo vrátit pouze zboží koupené na internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nemamnick
21.8.12 03:57

Záruka tři roky se na zboží vztahuje se zákona vždy, i když je ve slevě. tu záruku by ti měly poskytnout i obchody s vietnamci - ale musíš mít paragon a od něj potvrzený a podepsaný… jinak většinou blbě kecaj a nechtěj nic slyšet.
takže tak…

• Nahlásit
  • Citovat
89
3.8.18 22:01

Ahoj holky, ve středu jsem koupila kufr od vietnamců … Dnes ( v pátek) jsem ho otevřela, abych ho nechala vyvětrat a chtěla jsem ho vytřít vlhčeným ubrouskem… Začal hrozně pouštět barvu a začaly se smívat nápisy, které uvnitř byly … Po důkladném prohlédnutí jsem zjistila, že je asi na třech místech odřený ..... :nevim: a teď nevím …Má cenu zkoušet řešit reklamaci????? Co myslíte???? Stál 600,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 20:47

.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie