Vrchní kalhotky na látkové pleny

Anonymni
11.9.08 14:29

Vrchní kalhotky na látkové pleny

Ahoj maminky,
můžete mi napsat vaše zkušenosti se svrchními klahotkami na plenky vy, co používáte klasické čtvercové látkové pleny?
My kupujeme v obchodě s dětským zbožím svrchní kalhotky (asi 70 Kč), které jsou z venku látkové, uprostřed je nepropustná „fólie“ a na ní je vevnitř ještě taková síťka, aby dítě nebylo přímo na igelitu. Náš problém je v tom, že když teď už je malá hodně aktivní a běhá, tak jí v nich normálně složená plenka do obdélníku vůbec nedrží, pokud nemá bodyčko, zapnuté mezi nohama a punčošky. Když ji nechám jen v tričku nebo šatech, tak se plenka vždycky tak nějak sesune dolů, takže to má celé zmuchlané mezi nohama, málem až u kolen. Také se nám hrozně brzy proděraví „igelit“, co je kolem nožiček, a pak to samozřejmě protéká.
Jaké svrchní kalhotky používáte? A jak jste s nima spokejené?
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2682
11.9.08 15:25

Tyhle kalhotky jsem viděla a jsou dost nepraktický (padají, igelit atd..). Podívej se na nějaké od Popoliny, Imse Vimse, Tot bots. Cenově přijatelné jsou např. kalhotky Baby Lucy nebo Popo wrap. Podívej se na ně na netu. Např: http://www.latkovky.cz/…oducts_id/48
http://www.latkovky.cz/…ducts_id/298
http://www.latkovky.cz/…ducts_id/496
http://www.slune.eu/index.php?…
tyhle jsou bezva, sice dražší ale vydrží velmi dlouho:
http://www.latkovky.cz/…ducts_id/419

případně se zeptej co bys konkrétně chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
11.9.08 16:05

ahojky, do svrchnaku bych ti doporucila zainvestovat a koupit kvalitnejsi. na prvni ditko jsem mela ty jak popisujes (gemini, fialka…) - a to se proste neda srovnat. krome tech, co pise eliza, jsou jeste vyborne svrchnaky od thirsties , dle me dokonce nejlepsi. a vzhledem k tomu, jak jsou v posledni dobe prodavane (vel. M se ted temer neda sehnat, vyrobce nestiha) nebude to jen muj nazor. jsou to tyhle: http://www.mamaja.cz/…hni-kalhotky .
nahore vepredu maji zevnitr takovy zahyb, kam zastrcis konec plinky, kdyz davas ctverce narovno, aby se plinka nehybala.
jinak jsem vyzkousela Imse vimse soft, IV organic, Haipa Daipa (vsechny maji svoje vyhody i nevyhody - treba IV organic provlhaji), Bambino Mio a Popowrap (posledni dvoje mi nevyhovovaly vubec - mj. kvuli skrabavym suchym zipum).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
11.9.08 22:05
adelina77 píše:
krome tech, co pise eliza, jsou jeste vyborne svrchnaky od thirsties , dle me dokonce nejlepsi. a vzhledem k tomu, jak jsou v posledni dobe prodavane (vel. M se ted temer neda sehnat, vyrobce nestiha) nebude to jen muj nazor. jsou to tyhle: http://www.mamaja.cz/…hni-kalhotky.

Kalhotky thirsties jsou opravdu velmi příjemné a udrží i čč, ale i ony začnou časem provlhat stejně jako Imse Vimse organic :(. Ale potíráním lanolínem se to dá vyřešit.

Výběr svrchní kalhotek je teď opravdu veliký, takže každý si může vybrat podle svého vkusu. Určitě se do nich vyplatí investovat, jak píše adelina, je to opravdu nebe a dudy!
Já osobně mám z PUL (nepropustných) kalhotek ráda kalhotky Imse Vimse organic i fox, naštěstí mi fungují jak mají a neprovlhávají. Jsou příjemné na omak, nešustivé, nikde netlačí, přitom jsou prodyšné a zaručeně se ti nebude trhat ta vnitřní vrstva jako v případě těch, co máš. Ale to se ti už nestane se žádnými co se k nám teď dováží a prodávají se na e-shopech s látkovými plínkami :wink:.
Dobré držáky, i střihově jsou kalhotky od Tots Bots, navíc mají kvalitní sucháče, co dlouho vydží (u IV kalhotek si občas maminky stěžují, že jim přestanou suché zipy lepit).
Pokud bys vázala čč na draka, tak bych ti doporučila i vlněné svrchní kalhotky, ty jsou pro dítko to nejlepší, neboť jsou nejvíce prodyšné. Ale čč na rovno neudrží.

Ještě ti zkopíruju srovnání různých PUL kalhotek od jedné maminky z diskuze na BC.

//PUL SVRCHNÍ

Swaddlebees tušší,hutnější, výborný střih, nešustivé,kapsa na rovné pleny. Krásné barvičky, držáky.

Thristies měkoučké, nešustivé, výborný střih. Občas se nahoře trochu shrnou, a tudy provlhají. Kapsa na rovné pleny

Imse Vimse výborný střih, Fox brutálně provlhají, ale jsou překrásné. Organic také vlhnou. Soft drží.. všemu pomůže zatřít švy lanolinem. Ale udělá to hnědé fleky Smutný pocitově nejkrásnější, střihově výborné.

Bummies tužší, výborný střih, kapsa na rovné pleny. Držáky, nádherné barvy…

Baby Lucy tuhé, šustivé..časem se operou do přijatelna. Pouze bílé / a zbytky limitovanch/ barevné snad budou časem. Pohodlný střih. Laciné, zadrží i stoletou vodu.

Bambino Mio vykrojené, nemají kapsu, šustivější.

Haipa Daipa velmi pohodlný střih, lemy z flízu, patentkové, tužší.

Minki - dobrý střih i na hubené děti, nejlepší držáky, bohatý výběr barev a vzorů.

Jam Tots plyšáky.. nádherné barvy a sametový plyšový povrch. Nižší střih, spíše na originál Snap-In plenku. Dříve provlhají, skvělé na totální chlubírnu.//

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
12.9.08 08:14

ahoj

taky pridavam svou zkusenost. Ja pouzivam na klasicke ctvercove pleny kalhotky od Bambino Mio a jsem mnohovelmi spokojena. O susteni nemuze byt vubec rec a ac si nektere maminky stezuji na skrabani suchych zipu, tak to u nas taky nejak neprobehlo…takze max spokojenost…zadne jine jsem tudiz nemela duvod zkouset, az ted kdy ty nejvetsi velikosti zacly notne provlhavat, vzhedem k dlouhodobemu uzivan, jsem uz na ten dojezd (odplinkovavame se na noc) koupila levnou variantu Baby Lucy a zaplakala jsem…nevim jestli to bylo nevhodnou velikosti , ale devcatko, pokud se v noci pocuralo, tak bylo mokre vse, jen ne kalhotky…takze to asi protekalo bokem. Mozna kdyby mela o cislo mensi, tak by se to nestalo…no tot ma zkusenost…tak at dobre vyberes… M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
12.9.08 10:01

U těch kalhotek je právě problém, že každému dítku sedí jiné kalhotky. Někdo potřebuje užší lemy na nožičky, někdo zase širší, nějaké miminko má větší bříško. Např. u Bambino mio bych tipovala že bude střihem více padnout holčičkám. U nás byl vždycky problém s krátkými úchyty na břiše - ohýbaly a škrábaly. Jinak mám BM ráda, dobře drží plenku a neprotékají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.9.08 22:08

Ahoj holky,
díky Vám moc za rady a odkazy.
Všechno jsem to pečlivě zhlédla a když už jsem si chtěla objednat, tak jsem zjistila, že zrovna ty, co bych chtěla nemají. No co už, zkusím se mrknout později.
Měla bych ještě dotaz ke kalhotkách bez „nohaviček“, např. Haipa Daipa či Bummis. Neprotékají právě kolem nožiček? Měli jsme jedny podobného střihu z obchodu, ale kolem nožek to bez těch „nohaviček“ netěsnilo a protékalo.
Také mám trochu strach z těch suchých zipů, na které je většina kalhotek. Mě se moc neosvědčily, škrábaly do břicha a nikdy dlouho nevydržely, brzy se opotřebovaly. Naše malá čurá o stošest, takže odepínám a zapínám kalhotky v jenom kuse.
Ahojte
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
2682
13.9.08 22:48

Pavlo, není sucháč jako sucháč. Používám hlavně se sucháči a jsou mezi nimi velké rozdíly. Tře Imse mají krásný střih, výborně se regulují, ale sucháč brzy odchází. Třeba bummis drží skvěle pořád. Doporučuje se prát zapnuté. Já zase němám moc ráda patentky, protože nejdou dobře regulovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
14.9.08 17:15

Pavli nemusíš se bát, svrchní kalhotky jak píšeš bez nohaviček :) bokem neprotečou.
Ad sucháče - co vím, tak krom Bambino Mio jsem se nesetkala s tím, že by sucháče děťátko škrábaly, jejich trvanlivost je věc jiná - kvalitní sucháče má na kalhotkách i Tots Bots (vydrží opravdu dlouho), u IV si na odcházení zipu stěžovalo více maminek, mě zatím lepí dobře.
Já osobně mám ráda obojí typ kalhotek - na SZ proto, že se líp regulují, na patentky proto, že si je dítko samo nerozepne tak snadno jako na SZ a navíc nehrozí eventuální přetáčení sucháče a poškrábání bříška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2769
15.9.08 12:32

Pavlo sucháče u kvalitních kalhotek opravdu vydrží dlouho. Taky jsem první 3/4 roky měla Geminy a pod. a s těmi novými se to nedá srovnat. Patentkové nemám žádné, takže nemám zkušenost.

U IV organic mi sice sucháče lepí, ale lehce se vytáhla ta měkká část sucháče a navíc provlhávají, nicméně střih na čč mají asi nejlepší.

BM moc v lásce nemám, ač mám holčičku, tak se jí sucháče otáčely a škrábaly na bříšku, takže u nás neprošly.

BL jsou sice umělejší, ale levné a drží.

Bummies mám koupené na prcka, myslím, že nezklamou, to že nemají nohavičky myslím vadit nebude, střihově jsou úplně jinde než levné z hyper, super. Zatím jsem neviděla nějakou negativní reakci.

Kamarádka teď testuje kalhotky Swadlebees taky bez nohaviček na novouškovi a je moc spokojená.

A pak u nás vedou vlňáčky na noc a spaní (vlastně vedly, dítko už je bez plen).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.08 13:09

Tak díky moc holky ještě jednou, asi to fakt bude i u těch suchých zipů o kvalitě a ceně.
Až budou mít dostupnou naši velikost u těch kalhotek, které jsem si obhlédla, tak je objednám a uvidím.
Mějte se pěkně a ať vám děti dělají radost.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
356
22.9.08 20:48

Ahoj já mám tři druhy…tots bots-hvězdičky, imse vimse-farma, popoliny Wrap bych ti nedoporučila-u nich právě škrábe ten suchý zip. Imse Vimse jsou bezvadný, jsou sice dražší, ale vydrží dlouho. Hodně záleží jaký máš mimčo-jetli je cvalík, nebo hubeňour :P . Já mám cvalíka a na něj jsou Imse Vimse super, na hubeňourka jsou lepší tots bots.
Tak snad se ti podaří vybrat. Zkus mrknou na www.tutina.cz
Mají tam velký výběr 8) . Koupit je můžeš jinde, ale tady maj asi největší sortiment velikostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.11.08 14:36

Ahojte holky,
tak jsem nakonec zakoupila jedny Thirsties a jedny Haipa Daipa.
Haipa je v pohodě, proteče jen výjimečně při velkém čurání. Thirsties se nám ale vůbec neosvědčily. Suchý zip se na bříšku obrací dovnitř a škrábe, pro nás jsou málo vykrojené kolem nožiček, celkově nám zkrátka nesedí a navíc protékají mnohem víc než Haipa. V obou kalhotkách se nám plenka bez bodyčka zapnutého mezi nohama také sune dolů, jako u těch obyčejných Gemini.
Celkově musím říct, že jsem za ty peníze očekávala víc. Ale aspoň mám zkušenost a jsem zas trochu chytřejší. :) .
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
2682
20.11.08 19:17

Já jsem nedávno kupovala kamarádce popoliny (popowrap) a byla spokojená oproti Gemini. Každopádně bych řekla, že to bude pro prdelku zdravější, v Gemini je myslím igelit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.09 19:58

Ahoj, nám vyhovovaly nejvíc kalhotky Thirsties, Imse Vimse soft škrábaly na bříšku. Teď používáme buď pleny all in one nebo vlňáčky na noc. Taky existují jednovelikostní PUL kalhotky, jsou určené od narození po nočník - např. Wonder Wraps za super cenu (nemusíte kupovat tři velikosti).. např. http://www.spokojenykojenec.cz/Svrchnacky.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama