Všechno do pusy

10410
10.7.05 18:47

všechno do pusy

Ahoj holky,
chci se zeptat v jakém asi věku přestane mimi dávat všechno co najde 8O do pusinky? Známá říkala, že ve dvou letech, ale mě se to zdá docela pozdě… :?
Silvie+Anetka skoro 11 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

354
10.7.05 18:52

Ahoj Silvie,
Tvůj dotaz mě rozesmál, myslím, že podobně zoufalá jsem byla taky :D Obávám se, že je to taky dost individuální, ale tohle „orální poznávání světa“ určitě skončí mezi 14 - 18 měsícem. Můj syn přestal všechno ochutnávat loni v létě, zhruba kolem těch 15 měsíců, ale některé děti to přestane bavit už okolo jednoho roku, takže vydrž!

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
10.7.05 20:58

Ahoj Silvie,
tvůj dotaz mně dostal. Vůbec mně nenapadlo, že náš „mopík“ už jednou nebude mopíkem. Prostě už jsem si zvykla, že byť by byl v bytě jeden drobek, určitě ho najde a sní. Kdyby to mělo do pár měsíců přestat, byla by to paráda. Na druhou stranu pak mně čeká větší práce s úklidem :-) .

Mopíkům zdar,
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
11.7.05 08:35

Všechno do pusy

Mě jste uklidnili, že to vůbec přestane. Naše roční holčička strká do pusy absolutně vše. Už je to někdy neuhlídatelné. Prostě jen chodí a sbírá a sbírá.
Takže jo, ještě tak 6m? No, snad to vydržím. :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
11.7.05 08:38

Ahojky,
nas mladej prestal sbirat drobecky, kdyz zacal chodit :) To uz nemel cas koukat na zem, takze ho to nejak prestalo bavit :wink:
A ted strka do pusy jen veci, o kterych si mysli, ze jsou k jidlu…
Ale musim rict, ze jsem to jeho drobeckovy obdobi mela docela rada - aspon me to donutilo casto vytirat a vysavat, takze jsme meli porad supercistou podlahu!
Hezky den!
Eliska a Kuba (15,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
11.7.05 09:20

Asi vás moc nepotěším :D ! Náš malej přestal strkat věci do pusy asi ve věku, kdy začal chodit. Ovšem teď je mu 2 a 3/4 roku a neustále má něco narvaný v puse!!!! A slintá jako ďas… Nevím, jestli mu rostou nějaké stoličky, moc mě nenechá tam nakukovat. Sousedka má klučinu tříletého a prý podobně „šílí“, začal si taky asi před měsícem rvát vše znovu do pusy. Teď je to o to horší, že už mají k dispozici třeba malé kostičky nebo tak a když ho vidím s kostičkou Lega v puse, tak jsem na mrtvici :(. Populární jsou taky zátky od jakéhokoli pití, krabičky od hraček apod.
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
11.7.05 13:02

Mně nějaký ten drobeček nerozhází :) , horší je Anetčino pojídání televizních programů, hlíny z kytek, popřípadě kytek samotných, psího ocasu apod. 8O :lol: Ale těch pár měsíců ještě samo vydržím… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
11.7.05 14:34

No právě, mě taky nevadí, že má v puse hračky, leporela…ale to, že jí z pusinky vytahuju papríry (naposled se jí podařilo sníst opůl obrázku od zubařky), venku si strká hlínu, kamínky…to si myslím, že až taková legrace už není:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
11.7.05 16:27

ahoj

:P Ahojky, našemu malému je 8 měsíců, zatím jen sedí a ještě ani neleze ale do pusinky dá snad cokoli. Hračky, plyšáky, provázky, ale ze všeho nejraději má papíry, obaly od kašiček atd. Už jsem je musela všechny schovat, protože i ten sebemenší papírek najde a hurá s ním do pusinky a pak se jen sehnu pro jinou hračku a už mi to papá.Už mě i vystrašil, že se dusí, protože maličký kousek spapal a naštěstí vyblinkal a to ho pořádně hlídám, ale neuhlídala..... takže se určitě máme ještě na co těšit až bude běhat že? Mějte se krásně pa pa.

Janča a Tomášek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.05 19:31

ahoj holky, docela mě těší, že v tom nejedem jen my :D Při poslední kontrole u dětské jsem musela nechat vyměnit očkovací průkaz - půlka byla snědená.......malá jí na co přijde - papír , kamínky, hlínu, dokonce okusuje nábytek...... prostě cokoli a bohužel ne vždy se mi daří včas zasáhnout. Doufám, že to v tom roce a půl vážně přejde :)
Ahoj,
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.6.13 17:20

9 měsíců strká MNĚ věci do pusy

Chci se zeptat maminek, mimčo mi začalo strkat věci do pusy.
Příklad jí křupky, a jednu mi strčí do pusy. Pije z lahvičky džus vedle mně v leže, a strčí mi ji do pusy, stylem jednou ty jednou já a kouká co já na to.

Teď si strkala hračku do pusy, a vyndala ji a strčila ji tam mně.

Je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
409
28.6.13 17:33

Jo tak nad tím se taky pozastavuju, kdy to přestane. Přemýšlím, kdy vzít synka 9M poprvé na pískoviště… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
28.6.13 17:48

Syn to delal jen obcas a po case to preslo.
Na pisku byl pevne v 9m, ale v puse musel mit dudel, jinak se cpal piskem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
28.6.13 18:00
@Anonymní píše:
Chci se zeptat maminek, mimčo mi začalo strkat věci do pusy.
Příklad jí křupky, a jednu mi strčí do pusy. Pije z lahvičky džus vedle mně v leže, a strčí mi ji do pusy, stylem jednou ty jednou já a kouká co já na to.

Teď si strkala hračku do pusy, a vyndala ji a strčila ji tam mně.

Je to normální?

ano, je to normální. Naše malá to dělala a dělá dosud (15 měsíců). Jakmile má nějaké jídlo, hned všem nabízí, nejen mě a příteli ale i babičkám, dědečkům, tetám, dokonce když sedí v kočáře a jde proti nám někdo cizí, natahuje ruku s jídlem i na ně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama