Vši, jak ochránit sebe i domácnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1770
18.11.19 07:02

Vši, jak ochránit sebe i domácnost

Ahoj, přinesli jsme si ze školky vši :,(
Vše jsem vyprala, vyluxovala, sebe se pokusila odvšivit šamponem z lékárny a pak i olejem s octem. Snad něco z toho zabere. Syn se dnes vrátí od babičky a musím se pustit i do něj. To bude horor, nesnáší mytí hlavy.
Máte někdo zkušenost s použitím spreje místo šamponu?
A jak jste po úklidu ošetřili ještě domácnost? Nastříkat něco například na gauč? Ale co?
Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41972
18.11.19 07:22
@nini77 píše:
Ahoj, přinesli jsme si ze školky vši :,(
Vše jsem vyprala, vyluxovala, sebe se pokusila odvšivit šamponem z lékárny a pak i olejem s octem. Snad něco z toho zabere. Syn se dnes vrátí od babičky a musím se pustit i do něj. To bude horor, nesnáší mytí hlavy.
Máte někdo zkušenost s použitím spreje místo šamponu?
A jak jste po úklidu ošetřili ještě domácnost? Nastříkat něco například na gauč? Ale co?
Díky moc

Vyprala bych lůžkoviny na 60, čepice aspoň na 40 a nechat venku nejmíň 3 dny viset. Kluka bych ostříhala. Vši se zabydlují na delších vlasech. Gauč bych teda jen vyluxovala, i postel, a vyprala přehoz, pokud máte. Vlasy si nech vyčesat a po týdnu zopakuj mytí šamponem. Jde o to, aby ses co nejvíc zbavila hnid, ty se líhnou navzdory šamponu. Nebo zkus žehličku na vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3473
18.11.19 07:26
@Russet píše:
Vyprala bych lůžkoviny na 60, čepice aspoň na 40 a nechat venku nejmíň 3 dny viset. Kluka bych ostříhala. Vši se zabydlují na delších vlasech. Gauč bych teda jen vyluxovala, i postel, a vyprala přehoz, pokud máte. Vlasy si nech vyčesat a po týdnu zopakuj mytí šamponem. Jde o to, aby ses co nejvíc zbavila hnid, ty se líhnou navzdory šamponu. Nebo zkus žehličku na vlasy.

Kluka ostříhat :lol: :lol: :lol: :lol: ty jsi dobrodinec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
18.11.19 07:30

Vše, co může přijít do styku s hlavou vyprat a vydezinfikovat, sama sobě vlasy umýt nějakým antivšiváckým šamponem, pročesat jemným hřebenem, projet důkladně žehličkou nebo se doporučuje nabarvit :nevim: kluka pročesat jemným hřebenem, umýt hlavu šamponem a taky projet žehličkou nebo ostříhat na krátko, ještě se kdysi doporučoval nějaký sprej na psy, difussil myslím? ale nevím, jestli se ještě vyrábí a je pořád takhle funkční..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41972
18.11.19 07:32
@mofiz píše:
Kluka ostříhat :lol: :lol: :lol: :lol: ty jsi dobrodinec

V případě vší jsem fakt nekompromisní. Naštěstí je vlastňátko ze školky zatím nedoneslo, ale vlasy mu pravidelně přistřihuju (není vylepaný na mukla). Ale fakt lituju sestru, když musí s dlouhých a hustých blonďatých vlasů dceři toto dostávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4402
18.11.19 07:40

Obarveni nebo vyzehleni vlasu fakt pomaha. My zkouseli vsechny mozne pripravky na lidi i na psy a nakonec se jako nejjednodussi a nejrychlejsi reseni ukazalo vlasy proste obarvit. A byl klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16075
18.11.19 07:47

Já mám doma elektrický hřeben na vši a je to mnohem lepší než veškerá chemie.
Jo a nezapomeň vyprat plyšáky, pokud je má dítě v posteli. Na gauč jsem používala sanytol proti roztočům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25073
18.11.19 07:58

Plyšáky z postele na týden do mrazáku v igelitovém sáčku.
Prevence do školy učesat cop, mám holku, nakapat tea tree oil a levanduli a zalakovat lakem na vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1319
18.11.19 08:11

@Ernais nám tedy ani barva ani žehlička nepomohly. Pomohl až Paranit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4156
18.11.19 08:26

Tak předně bych začala dítětem. Odvšivila bych přípravkem z lékárny. Většinou to je na principu spreje nebo vodičky nebo oleje, co se dá na vlasy a nechá působit a následně se umyje speciálním šamponem. Potom je třeba vyčesat vlasy a vybrat co nejvíce hnid.
Tuto proceduru je třeba opakovat alespoň 2× za týden, abys zlikvidovala nově vylíhnuté vši. Hnidy je ideální vybírat každý den. Po tom, co máš pocit, že jsi vši zlikvidovala je třeba ještě tak měsíc co týden odvšivení zopakovat, kdyby náhodou něco přežilo. Nebo zvolit definitivní řešení a kluka vyholit mašinkou na krátko. Údajně na vlasech kratších než 1 cm nejsou vši schopny přežít.
No a jinak deratizace bytu třeba není. Vyprala bych čepice, šály, povlečení, plyšáky z postele do mrazáku… Ale to stačí, ono vši nejsou schopny dlouho přežít bez zdroje potravy.
Ostatní členy rodiny preventivně odvšivila přípravkem z lékárny a začala dávat tea tree. A nenosit rozpuštěné vlasy, ale pěkně zapletené, na ty se hůře chytají. Existuje i preventivní sprej od paranitu, ale mně slepoval vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
18.11.19 08:28

Ja vsi i hnidy vybiram a pak umyju paranitem. Prezehluju kazdy den polstar, prosteradlo, pyzamo. Ves neni schopna se po 18 hodinach prisat, tak pokud mate erarni luzkoviny, tak je mente ob den.
Jinak ve skolce, aspon v te nasi, to byl marny boj. Vsi jsme meli treba 5* do roka. Nekteri rodice totiz nepripusti, ze by jejich ditko mohlo chytit vsi a tak je ani nekontroluji nebo hodi oko. To je ale malo. :zed: Je potreba tomu venovat cas.
Tak hodne zdaru. ;)
Jo, a preventivne kapnout ditku za usi teatree olejicek, sobe vlastne taky. Je to specificky parfem, ale furt lepsi nez mit vsi. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
18.11.19 08:33

Ahoj, vešky jsme chytili minulý rok. Syn a já od něj. Koupila jsem v Dr. Maxovi roztok. Pošlu fotku. Vmasírovali do vlasů. Synovi jsem vybrala vajíčka z vlasů a nechala ostříhat. Mě dělali 3 lidi vlasy dva dny. Mám hřivu. Po roztoku jsem si udělala babský zábal. Olej, alpa, ocet, tea tree oil. Kamoška mi Obarvila vlasy. A pak pramen po pramenu zehlila a vyndavala vajíčka. Jako ještě měsíc po mě sváděla hlava asi vsugerace. Doma jsem vše prala na vyšší stupně a vše umyla dezinfekcí. To jde jako nemusí. Ale já mám ráda čisto a pro můj klid. Mě by v zivote nenapadlo, když mě tenkrat svěděla hlava, že mám dvě vešky. Říkala jsem si asi blbý šampión. Hm to jo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
18.11.19 08:35

Jo, muzete i do šampiónů kapnout jako prevenci tea trea oil. 2-3 kapičky. Ja koupila detem sprej preventivni do vlasů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
18.11.19 08:39

Vši potřebují hostitele, bez něj přežívají jen krátce. Takže základ je ošetřit hlavy všem v rodině (hlavně pečlivě vyčesat a vytahat všechny hnidy) a hlavně zopakovat to po týdnu. Vyprat čepice a povlečení. Vydrhnout hřebeny.
Na vyčesávání se nám velmi osvědčil všiváček Nit Free (nechci dávat přímo link, ale Google najde). Z přípravků ty olejové, co fungujou na fyzikální principu (vši zadusí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25054
18.11.19 11:56

Nám pomohl paranit rapid, přinesli to kluci ze školy na krátkých vlasech. Takze i na krátké vlasy jdou. A jinak jsem jen vyprala peřiny a čepice a takové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat