Vstaváme v pět ráno - jak naučit mimčo spát déle?

282
8.8.13 05:17

Vstavame v pět ráno..

Dobre ráno.. Mám 14ti měsíční holčičku a vstavame v pět ráno..i dřív..:-( je to vyčerpávající. Je pravda někdy vstanem i déle no nejdyl v půl šestý.. Nevím jak ji naučit spát déle. Večer jsem ji zkoušela dat tam déle, ale ranní výsledek byl stejný :-O
Nevím možná je problém, ze přes den spí furt 2krát denně, ale nemyslím, ze vydrží už jen jednou.
Večerní uspavani je také delší třeba i hodku, ale to nejdyl. Děkuju za rady..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2363
8.8.13 05:36

@kudrnka89 s uspavanim poradim udelat nejaky ritual. Moje mala vi, ze se zatahnou zaluzie, ja nebo manzel poprejeme dobrou noc, dostane pusu a zapneme ji takovy svetylko. To ji cca minutu sviti a hraje a odejdeme. Prvni den to bylo nejhorsi, to brecela pul hodiny, druhy den 15 minut, pak kolem 5 a ted uz vi, ze je osm hodin, a je cas spinkat. Uz ani nebreci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16077
8.8.13 05:38

@kudrnka89 je to kousek od kousku..každé dítě je jiné..jedno spáč je…další není..podle mě to neovlivníš..mě první dítě od roka nespalo..druhémmu je rok a 4 měsíce a dá si spánek klidne 3 za den, spí celou noc a vstává kolem sedmé.. usíná v osm večer.. za jak dlouho jí dáváš spát? Když vstane v pet…lehni si s ní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
8.8.13 05:50

@lucky.girl a co to má společnýho s problémem zakladatelky? :mrgreen:

@kudrnka89 máme to samé, vstává před šestou a to se můžu snažit jakkoliv a může jít spát v osm i v deset, prostě před šestou ranní je vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
8.8.13 06:01

@dani24687 na konci sveho dotazu se zminuje, ze ma problem s uspavanim, ze nekdy uspava i hodinu. Jen jsem napsala svou zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
8.8.13 06:29

Taky jsme jeden čas vstavali v 5. ráno, u nás to naštěstí bylo jen období asi 2-3 měsíců, pak si to posunul a vstává v 6 Ráno;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
8.8.13 06:33

@kudrnka89 v kolik ji dáváš spát?
@lucky.girl :roll: :roll: :roll: to je rada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
8.8.13 06:36

Když se dá dítě spát mezi 18,30-19,30 spí daleko déle, než přetažené, které jde později. Je to pravdy. Malej šel asi v 18.00 a spal do půl 8.A včera kol půl 10 a v šest je jak rybička :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
8.8.13 06:39

@Jůlinka T. A co by to asi melo byt???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7026
8.8.13 06:41

Ahoj, syn má rok a půl a taky vstává v pět. teĎ mě trošku utěšilo, že je nás víc :mrgreen: když byl menší klidně se probudil i před 4. musím říct, že v těch pět ráno mám chuť ho přivrtat k postýlce :mrgreen: ale jak tu padlo, jdi si s ní lehnout. já to tak dělám taky. co je u něj dobrý tak spí jednou denně, ale klidně i tři hodiny. tak že něco málo pofackuju a okamžitě jdu k němu. trochu to pomůže, abych vydržela do večera. a taky mám zkušenost, že čím dýl jde spát tak tím dřív vstává. tak že honím do postele mezi půl osmou až osmou. musíme doufat, že se snad jednoho krásného dne vyspíme :hug: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
8.8.13 06:44

Já se obávám, že ovlivnit se to moc nedá, abys jí ten spánek ještě nezhoršila nějak…mohlo by se to spravit, jak se začne později rozednívat, u nás to tak je, že v zimě se chrní dlouho a v létě brzké vstávačky.
No a nebo vydržet, ono ji to časné vstávání pustí nejpozději, až bude muset vstávat do školy, to pak jsou najednou všechny děti spáči :-D :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
8.8.13 06:45

@lucky.girl nikdy nepochopim matky, co dokazi sve vlastni deti poslouchat brecet pul hodiny. a to ani nevim jak stare dite to bylo. ale co muzu udelat? vubec nic.
@kudrnka89 jeste napis v kolik vecer ji davas spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
8.8.13 06:58

@kudrnka89
Noční spánek obvykle netrvá déle než 10 hodin. Pokud tedy dáváš mimčo spát v sedm, logicky se budí v pět a déle spát nebude. Měli jsme to samé, v létě v půl páté, v zimě v půl šesté. Takže se těš na zimu, pospíš si :mrgreen:
Vynechání denního spánku nejspíš bude mít za následek dřívější večerní usnutí - dřívější vstávání :lol: Jakékoliv vynechání či zkrácení spánku vždycky celkový čas spánku zkrátí. Takže - já jsem nedělala radši nic a trpělivě snášela. Kolem dvou let se to začalo posunovat a dneska už vydrží i do sedmi :D (ve 4 letech). Škoda, že nás zas budí mladší. Pomáhá hodně zatemnit, ale to bychom se tu udusili 8)
Můžeš zkusit, co tu někdo jednou radil, a to každý den nebo dva posunovat spánek o 5 minut a za měsíc by to měla být hodina - ale fakt nevím, víš jak je to, když je někdo navyklý vstávat. Možná by to zabralo po delší době. Kdyžtak dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
8.8.13 07:17

@kudrnka89 A když spí 2× denně, kolik je to dohromady času? Možná by pomohlo přes den budit po kratším spánku, třeba jen přes den dohání to, co v noci nenaspí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
8.8.13 07:23

Zkus jí dát opravdu déle spát. Když jí uspáváš hodinu, to je podle mě známka, že ještě spát nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama