Výbavička pro miminko

Anonymní
28.12.18 21:41

Vybavicka pri miminko

Na kolik vas vyslo přibližně vybavení pro miminko? Kocarek, vybavicka, atd atd…a jste zastánce spis bazarku? Popripade jaky mate názor na AliExpress co se tyče plysacku, nebes, mantinelu atd ( ne dudlicky a veci do pusinky nebo pleny )

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19597
28.12.18 21:46

Na Ali bych pro miminko nekupovala, nevíš co je to za materiál nebo čím je to plněné. Na ceně záleží jestli chceš vše nové, značkové nebo ti stačí bazarové (ono pro ty miminka to je jako nové i na bazaru). Já měla novou postýlku s matrací, kočárek od známého za 2000kc, oblečení buď bazarek nebo z výprodeje a za celou výbavu jsem dala tak 12 000kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
28.12.18 21:48

Dohromady asi 10tis :) nejlevnější kočárek, oblečení Pepco, Lidl, Tesco..postýlku mám ještě po mě, pak už jen přebal. podložka, nějaká kosmetika, léky a plenky :mavam:
jo a na Ali bych nekupovala asi nic, krom nějakých dekorací do pokoje třeba, nic co přijde do přímého kontaktu s miminkem :think: nikdy nevíš z čeho je to vyrobené a napuštěné :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
28.12.18 21:55

Ahojda, za mě taky Ali ne a výbavička bazárková. Něco dostaneš k narození, tak bude mít mimčo i nové věci. A za mě nekupovat některé věci, které budou možná potřeba…třeba odsávačku MM, kojící polštář…např.já to vůbec nepotřebovala a v případě potřeby se to dá rychle koupit. Cenu nepovím, my měli spoustu věcí poděděných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
28.12.18 21:57

Kocar 1500,–, postylka taky. Latkove pleny na prebalovani 2000,– ( pak jsem prodala za pulku). Obleceni pujcene od kamaradky, jinak jsem kupovala par novych kousku v CA a Tescu, Lidlu. Na druhe budu kupovat jen na bazarcich. Z Ali jsem si v zivote nekoupila nic a pro dite by me to vubec ani nenapadlo. Plysaci jsou lapace prachu, to syn vubec nemel, do postylky miminka to ani nepatri. Mantinel a zavinku jsem kupovala z nejake chranene dilny. Cesky material a ceska prace. Nemuzu si uplne dovolit kupovat jen certifikovane materialy, ale aspon se snazim nevystavovat miminko nejakym sajrajtum, ktere k nam cestuji pres pul sveta, jsou napustene proti hlodavcum buhvicim a ktere vznikaji za podivnych podminek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
28.12.18 21:58

Kočárek hluboký a pak sporťák 19tis., postýlka + vybavení jakože mantinel, spací pytlíky, matrace atd. 6000,–, věci na koupání (podložky do vany, vanička) s přebalovákem 3000,–, autosedačka 4000, nábytek do pokojíčku 10 000,–, kosmetika, hygiena, léky cca 2000,–, oblečení 5000,–, pár hraček a hrací deka 2000,–, elektronika (monitor dechu, chůvičky) 5000, „nezbytně nutné věci“ Šumicí medvěd a podobný blbosti třeba 4000,– na zbytek už si nevzpomínám :roll: jestli počítám dobře, tak cca 60tis, šlo by to určitě i levněji, ale i dráž.
A za mě radši bazárek než ali… Tam se nakupovat bojím :mrgreen: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
28.12.18 22:07

Bazar v pohodě, Ali určitě pro mimi nee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1997
28.12.18 22:11

Ahoj. Já ještě nemám vše koupené. Postýlku a ložní beru z IKEA, oblečení jsem koupila od jiné maminky. Včera se mi podařilo sehnat super sedačku do auta od Besafe jen za tisícovku. Kočárek - v plánu mám koupit z druhé ruky hluboký a potom zvlášť nový sporťák (kombinaci nechci). Co se týče Ali - hromada věcí, třeba látky kupují v ČR z Číny a u nás si nechají udělat atest nezávadnosti. Také jezdím s kamionem a věř, že většina „kvalitních“ plastů je ze stejného čínského granulátu. Já se toho nebojím. Největší investice byla do látkových plen - komplet sada necelých 10 tisíc. Co vůbec nekupuju - dudlíky, vaničku, odsávačku, monitor, chůvičky…pak teda zbývá kosmetika - chci z DM od Alverde, teploměr, nůžky na nehty, jedno balení jednorázových plen…co se týče kojení - zatím neřeším (co kdybych neměla mléko?). Snažím se nízkorozpočtově ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
28.12.18 22:12

Na Ali určitě nee, ani plyšáky, ani nic jiného. Bojím se těch materiálu. Já tam objednávám pro nás tak obaly na mobily, tvrzené skla… a letos jsem měla ozdoby na stromek.Ale pro mimi určitě nic.
Jinak já měla vše bazarové, hluboký kočárek levnějí, byl na půl roku a pak jsme raději investovala do sportáku, i když taky bazarového ale dražšího. Přece jen byl u nás potom dýl.Oblečení taky kupují bazarové jak sekáče, tak emimino, mimibazar, modrý koník, brumla… Nekupovala jsem nic moc zbytečně… noo asi nějaké sukýnky, ale žádné přebalováky (stejně jsem přebalovala na gauči), ani nebesa nad postýlku… Do teď nakupují hodně z bazárku, skoro všechno oblečení. Krom botu, ty vždy nové a kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
28.12.18 22:13

Asi 15 000 Kč. Já na Ali nakupovat neumím, ale přítel tam koupil plyšového slona a bodycko tatova holčička s celenkou. Sice ji to je dobre, až teď v 6 měsících. Ale krásný obleček 100% bavlna a slon také krásný. Nechtěla jsem mu kazit radost, taky jsem to viděla skeptický a překvapilo mě to jak jsou ty věci pekne. Jinak ještě vlastně máme nálepky na zeď. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8739
28.12.18 22:15

Určitě bych se nebála bazarku. Ale Aliexpres, wish apod. ne. Já prodavala hodně věcí jako nových. Pro první těhotenství jsem vše kupovala nové a v co nejlepší kvalitě. Celá výbava mě vyšla cca 80 tis. Teď čekáme tretatko, dost věcí mám, dost věcí už neporidim, protože jsou to skutečně zbytečnosti. Takže už to takový ranec určitě nebude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8408
28.12.18 22:29
@Anonymní píše:
Na kolik vas vyslo přibližně vybavení pro miminko? Kocarek, vybavicka, atd atd…a jste zastánce spis bazarku? Popripade jaky mate názor na AliExpress co se tyče plysacku, nebes, mantinelu atd ( ne dudlicky a veci do pusinky nebo pleny )

Všechno, co má miminko v dosahu, je „do pusinky“ ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51376
28.12.18 22:30

Záleží. Kočár můžeš mít suprčuprdyzajnovej za 30 litrů i více nebo bazarovej za pětikilo.
Na první dítko mě stála výbava dost, na druhý (přestože jednu opět „od nuly“) výrazně méně. Jednak už přesně vím, co chci a co se mi osvědčilo, druhak spoustu věcí dostávám nebo za pár korun kupuju po dětech známých. Bazaru se na většinu věcí nevyhýbám, stejně je to na pár týdnů/měsíců (a podobnou dobu to užívalo dítko předtím), přitom za zlomek ceny. Nepotřebuju naprostou většinu životně nutný kosmetiky nebo lékárny (pak jsem stejně vyhazovala prošlé). Takže největší položku u mě činí výbava látkových plen, kde jsem se rozšoupla a nešetřila, beztak to mám nejpozději do roka zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
28.12.18 22:31

Kupovali jsme nove, postylku, kocarek, monitor dechu, komodu. Miminkovske oblecky byly od pribuzenstva. Hodne zalezi co mate za predstavy, tusim ze vybava vysla na cca 20tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9298
28.12.18 22:35

My jsme kupovali nový kočár za 15 000,jinak jsem vše pořizovala na bazaru a nebo když jsem narazila na výprodej. Dělám to tak doteď, když má něco nového, tak buď z velké slevové akce a nebo proto, že to dostane. Ze všeho rychle roste a spoustu toho zničí. Jediné nové kupuji boty, podzimní jsme nové dostali a zimní jsme sehnali za 500Kč Richter, které normálně stojí 3*tolik. Měli ve výprodeji zrovna prckovu velikost, protože byly vystavené ve výloze a malinko šislé, což jde vidět, jen když je rozepnu. A na těch jeho pár kroků venku jsou ideální. :nevim: Na druhou stranu investuji raději do pořádné a bezpečné autosedačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama