Vybrali by jste si k porodu Dulu?

155
30.4.20 21:18

Vybrali by jste si k porodu Dulu ?

Ahoj. Mate prosím s dulou zkusenost? Vybraly by jste si ji k porodu? Prosím, neuvadejte konkrétní osoby :-). Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12266
30.4.20 21:25

Ne, ale chápu, proč ji některé chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
30.4.20 21:28

@Simonea Ja jsem u porodu dulu mela a byla jsem moc rada. Manzel k porodu nechtel, protoze nema rad nemocnice (dela se mu spatne a lekarskeho prostredi). Ale bylo to super. Zacaly kontrakce v noci jsem ji zavolala, jestli uz, dala mi instrukce (ktere jsem samozrejme mela, ale online je to lepsi). Pak jsme se potkaly v porodnici. Prijela trochu pozdeji, protoze jsem nebyla otevrena, ale jakmila slysela, ze si nejsem jista, jestli je vse ok, hned tam byla (muz byl se mnou na zacatku). Behem porodu asitentka neni non-stop pritomna, dula byla. Mela jsem moznost probrat, co si mysli o dalsim postupu. Pomahala mi ve sprse (tam by ani chlap nemohl), vymyslela ruzne ulevovaci triky atd. Mela s sebou brcko, aby se mi lepe pilo :) Nebyla to zadna „alternativni“ osoba, rekla jsem, ze chci proste normalni porod, ale mit jistotu, ze se neco nezanedba. Nakonec jsem porod nezvladla (moc velke dite), ale pak jeste prisla, probraly jsme, jake to bylo, poradila s kojenim (zjistila, ze mi zacina zanet a vcas se to vyresilo) Priste bych ji volala zas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 21:29

Vždycky jsem si myslela, že ne (spíš soukromou porodní asistentku), ale po porodu jsem na to změnila názor - po nějakých 25 hodinách kontrakcí jsem fakt hodně potřebovala psychickou podporu a přišlo mi, že muž (i když byl jinak skvělý a snažil se) mi ji tak úplně poskytnout nedokázal.

• Nahlásit
  • Citovat
1264
30.4.20 21:37

Ano, měla jsem dulu a jsem za to ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
30.4.20 21:38

Dulu jsem měla a bylo to super. Příště bych ji vzala zase! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8009
30.4.20 21:43

Neměla a nechtěla bych. Přijde mi to jako placená empatie. Sama dělám ve zdravotnictví a i když mi empatie nechybí, pořád je to pro mě jen práce. A v tomhle případě se mi to příčí. Na druhou stranu chápu, že to někdo má jinak a cítí se jistější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6040
30.4.20 21:59

@Aduš8 Souhlas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
30.4.20 22:04

@Aduš8 Dula není tak úplně kvůli empatii, ale kvůli tomu, že se v prostředí orientuje a je tam jen pro mě. Pro mě bylo fakt hodně důležité, že se o mě někdo postaral, dal mi ponožky, když jsem měla studené nohy, pomohl se otočit do správné polohy. Porodní asistentka byla u více porodů a já bych sama neměla odhad, kdy ji zavolat a kdy ne (nerada zbytečně obtěžuju). To všechno jsem nechala na dule, o nic jsem se nestarala, jen o svůj stav, který ona sledovala a komunikovala se mnou. Emoční podpora je sice důležitá, ale důležitý je i pocit jistoty, že to někdo s vámi má trochu pod kontrolou. Vybrala bych si dulu i v případě, že by muž i porodu mohl být (nebál se). Když se porod nepovedl podle mých představ, tak mi dula zpětně vylíčila, co se semlelo a pomohla mi se smířit se sekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
30.4.20 22:14

Hoooodně jsem zvažovala, hlavně protože jsem se nechala rozhodit tím, že jsem si údajně vybrala špatnou porodnici a že bych tam rozhodne chodit rodit neměla.
Naštěstí jsem to začala řešit až na poslední chvíli, ještě ke všemu jsem měla termín v létě, takže duly neměly vůbec čas/místo. Porodila jsem třicet minut po příjezdu do porodnice, kdybych měla zaplatit dule x tisíc a pak dítě vyprdnout na svět na dvě zatlaceni, tak by mě to fakt hodně bolelo :mrgreen: ale jasne, na takovýhle průběh porodu se nejde spoléhat.

Závěr je takový, že kdybych tenkrát nějakou sehnala, tak bych ji asi zaplatila, protože jsem nechtěla mít u porodu muze a ani on tam být nechtěl a jsem si jistá, že by mi stejně žádnou odbornou pomoc a podporu neposkytl (doma si šel lehnout, já kontrakce po pěti minutách a říká: pojď si taky lehnout, ať mas sílu :lol: ), tak to je akorát na kulku. Naštěstí se to sešlo tak, jak nejlíp mohlo. K dalšímu porodu (pokud kdy bude), budu spis lépe zvažovat porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8009
30.4.20 22:30

@Petra Star je to hodně o povaze a smýšlení člověka, já prostě plně důvěřuji zdravotnickému personálu a myslím si, že ví, co a proč dělají. Prostě si neumím představit, proč bych měla platit cizímu člověku za to, aby u mě byl při narození mých dětí. Problém s císařem jsem neměla vůbec, ale oba dva byly plánované, první ze zdravotních důvodů, druhý také, ale i tak bych si o něj řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
30.4.20 22:36

Neznám nikoho z okolí, kdo by využití služeb duly litoval, takže do budoucna s ní počítám skoro jistě.
Ale já se přiznám, že obecně moc nemusím ani zdravotnické prostředí, ani zdravotnický personál, takže je to pro mě taková bezpečnější alternativa porodu mimo porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11680
30.4.20 22:39

Neměla a nechtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.20 00:33

Já jsem měla soukromou porodní asistenku. Doporučily mi ji nezávisle na sobě tři duly. Před porodem vše ok. Nicméně po porodu bych ji nejraději kopala do zadku přes celý Neratovice :poblion: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
1.5.20 03:21

@Simonea Neměla jsem a nechyběla mi. Nejsem ten typ, který by někoho takového u porodu potřeboval a ocenil. U všech porodů jsem měla partnera a bohatě mi to stačilo, hlavně u posledního porodu jsem si to užila, protože už se nám moc často nestane, že bychom byli spolu sami. Dula by nám dělala akorát lampu. S personálem v porodnici jsem neměla sebemenší problém, vše jsem si vykomunikovala v klidu sama, byli moc milí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama