Vyčištění svatebních šatů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelcaZ
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 09.02.19 12:24
Vyčištění svatebních šatů

Dobrý den,

Chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám svatební šaty z bavlněné krajky. Po svatbě jsem měla pouze ucouraný spodní lem od prachu. Dala jsem je do čistírny, stálo mě to 400Kč a když jsem si je vyzvedávala, tak mi řekli, že to nešlo úplně vyčistit, že byly moc znečištěné a že je to bavlněná krajka. Jako jsou čistší, ale pořád je ten spodní lem zašedlý. Chtěla bych je „poslat dál“, proto potřebuji, aby byly dokonale čisté. Myslíte, že mám zkusit to ještě nejak vyčistit doma? Třeba glycerinové mýdlo, Vanish…anebo co já vím co všechno existuje :D. Nebo myslíte, že když to nevyčistili v čistírně, tak to nemá cenu ani zkoušet? Můžete mi případně doporučit a poradit jak to vyčistit?

Moc Vám všem děkuji :)

Reakce:
Stevia
Závislačka 3673 příspěvků 09.02.19 12:56

Pracovala jsem několik let v půjčovně svatebních šatů.
Velmi drahé a luxusní. Šaty jsme po převzetí namocily do vany,nechaly odmočit, hlavně ten spodní let pak kousek po kousku vydrbat mýdlem lanzou,celé šaty otočit na ruby a na 30 do pračky.
Když je máš z čistírny namočila bych jen ten spodek a vydrbat poctivě.

Janli
Kelišová 7247 příspěvků 09.02.19 14:05

Někde na vnitřním švu zkus co s tím udělá savo. Bělím s tím dětský oblečení a odstraní to skoro všechno.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >