Výměna baterky v mobilu

28
22.4.21 00:37

Výměna baterky v mobilu

Ahoj,

umírá mi baterka v mobilu (Samsung), vůbec už nevydrží :,( Má cenu jí měnit?? Nebo mám rovnou koupit nový mobil?

Přítel se nabídl, že mi to vymění, ale že to není úplně bez rizika. Tak jsem říkala, že to teda nevím, vyhodit peníze za novou baterku a mobil stejně v čudu. Pak mě začal uklidňovat, že na 90% to bude v poho, ale může se stát že tam bude nějaká kosmetická vada nebo že kdyby měl fakt smůlu, tak při nahřívání toho lepidla zničí tu elektroniku.

Našla jsem na netu firmu co to mění za tři stovky plus asi cena baterky, nevím jestli sem můžu dávat odkaz, aby se to nebralo jako reklama.

Tak nevím, máte s tím nějaké zkušenosti?? Já jsem s tím mobilem jinak spokojená, dělá hezké fotky a jinak na Facebook, WhatsApp atd to stačí. Takže bych byla určitě pro výměnu, ale jestli jen vyhodím tisícovku nebo kolik za baterku a stejně to nebude fungovat nebo bude vypadat jak přejetý buldozérem, tak to radši koupím rovnou nový telefon :D Zlatý časy, kdy na 3310 stačilo vycvaknout kryt :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
622
22.4.21 05:38

Pokud s tím partner nemá zkušenosti, rozhodně bych se do toho nestourala.. Najdi servis mobilních telefonů a zavolej. Určitě ti po telefonu poradí a řeknou přibližnou cenu.. Záleží také v jaké hodnotě je tvůj telefon :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14613
22.4.21 06:59

@stepi28 Vzdycky pocitej s tim, ze nova baterka ani tak nema vydrz jako ta puvodni. I kdyz je to original stejne znacky.
Nepises, jak je mobil stary. Jestli 3+, pak uz bych uvazovala spise nad vymenou celeho mobilu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
22.4.21 07:10

Ja jsem asi malo spala…ctu vymena partnerky v mobilu a rikam si sakra jak to asi mysli? :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14824
22.4.21 07:50

U mobilu staršího jak dva roky nemá oprava cenu. Kor pokud byla pořizovací cena pod 10 tisíc, což podle popisu uživatelky asi byla. Za chvilku se tam začne sypat něco dalšího. Mobil je pro mě spotřební zboží. Jakmile to začne stávkovat, pořizujeme nový. Většinou to vychází na dva a půl až tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14300
22.4.21 07:50

Raději bych připlatila za servis :nevim: Ale záleží zda se vyplatí měnit baterku, jestli nebude lepší si koupit nový mobil. Ale to musíš vědět ty ;)
Mě by se to třeba vyplatilo, protože nový mobil by mě stál víc rozhodně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
22.4.21 07:51

Kupte si powerbanku s dvojnásobnou kapacitou baterky v mobilu, a můžete přes den klidně nabíjet v kabelce nebo batohu, powerbanky s nepříliš velkou kapacitou nejsou rozměrově velké ani těžké a určitě vyjdou levněji než výměna baterie nebo nový telefon. A výhoda je, že až telefon odejde, tak vám baterka navíc zůstane k dalšímu použití.

Pokud máte telefon delší dobu, tak ještě může s vydrží baterie pomoct telefon uvést do továrního nastavení (předtím hlavně provést zálohu dat) a nechat proběhnout aktualizace, nedávno jsem to dělala u svého telefonu a vydrží tak o dvě hodiny déle. Ale ne vždycky to zabere, závisí na důvodu, proč se baterie rychle vybíjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
22.4.21 08:22

Tak já dám asi teda šanci tomu servisu. Když se jim to povede vyměnit, mobil mi ještě třeba rok v pohodě vydrží nebo ho můžu mít jako náhradní atd. Když ne, koupím nový rovnou.

Fakt s ním nic není, ani mi pořádně neupadl za celou dobu :lol: Levný úplně nebyl a pořád má i na dnešní dobu docela slušné parametry. Přijde mi líto ho prostě vyhodit… :zed:

Děkuju za rady :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
22.4.21 08:57

Tak ono ani servis není spása. I oni to můžou pokakat a nebylo by to poprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
22.4.21 10:56
@cecetka píše:
@stepi28 Vzdycky pocitej s tim, ze nova baterka ani tak nema vydrz jako ta puvodni. I kdyz je to original stejne znacky.
Nepises, jak je mobil stary. Jestli 3+, pak uz bych uvazovala spise nad vymenou celeho mobilu :think:

„Vzdycky pocitej s tim, ze nova baterka ani tak nema vydrz jako ta puvodni“ - absolutní blábol. Pokud se koupí baterka s odpovídajícími parametry, tak vydrží jako ta původní. Není žádný důvod, aby nevydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1559
22.4.21 19:17

Proboha! Kam se poděla úplně obyčejná manuální zručnost? Co je to za volovinu kupovat nový telefon kvůli baterce? Jak s tím souvisí stáří telefonu? Dokud vyhovuje a funguje, není potřeba kupovat jiný. Baterka se dá vyměnit u každého. V Číně se dá koupit baterka i sada nástrojů na demontáž za hubičku a na internetu jsou instruktážní videa, takže to musí zvládnout kdejaké klepeto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14613
22.4.21 19:41
@neznamnick píše:
„Vzdycky pocitej s tim, ze nova baterka ani tak nema vydrz jako ta puvodni“ - absolutní blábol. Pokud se koupí baterka s odpovídajícími parametry, tak vydrží jako ta původní. Není žádný důvod, aby nevydržela.

Logicky duvod neni, ale praxe je jina :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat