Výměna zboží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 14:47
Výměna zboží

Ahoj holky :) nikdy jsem se s tím ještě nesetkala, proto se chci zeptat tady. Kupovala jsem pásek pro sestru v New Yorker, akorát ji je malý a chtěla bych ho vrátit/vyměnit. Byl kupován 29.8, což je dneska 15tý den, ale do New Yorker jedu až zítra, což bude 16 dní po zakoupení, na účtence je však výměna zboží do 14 dnů. Vymění mi to? Samozřejmě pásek je s vysačkou a účtenku mám :)

Reakce:
smajlik345
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 13.09.19 15:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky :) nikdy jsem se s tím ještě nesetkala, proto se chci zeptat tady. Kupovala jsem pásek pro sestru v New Yorker, akorát ji je malý a chtěla bych ho vrátit/vyměnit. Byl kupován 29.8, což je dneska 15tý den, ale do New Yorker jedu až zítra, což bude 16 dní po zakoupení, na účtence je však výměna zboží do 14 dnů. Vymění mi to? Samozřejmě pásek je s vysačkou a účtenku mám :)

14 denní lhuta se stejně na tebe nevztahuje, protože to je lhůta jen při zakoupení zboží přes internet, ne při koupí v kameném obchodě.
Jinak zaleží na tom na jakou prodavačku natrefíš, jestli bude ochotná, ale její povinnost to není od tebe vzít ani do 14 dnů

nozu
Extra třída :D 12795 příspěvků 13.09.19 15:10

Bude záležet na ochotě personálu. Vyměnit by to nemuseli, protože jsi propásla lhůtu. I ta je jejich nadstandardní službou nad rámec zákona.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 13.09.19 15:14

@smajlik345 Pokud prodejce deklaruje, že umožňuje výměnu zboží, tak je to pak jeho povinnost, i když to nabízí nad rámec zákona. Ale tady už tu lhůtu stejně propásla.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 13.09.19 15:20

@Lendeš jenže to že je to napsané na paragonu neznamená že se to vztahuje i k proddeji v obchodě.
Když tisknou stejné paragony ke zboží jak při koupí v obchodě tak i při koupí přes internet. Tak je pak jasné že když ty přijdou domu zboží zakoupené přes internet, tak na paragonu musí být uvedená vyměna do 14 dní. a pak je tedy uvedená i na paragoně při zakoupení v obchodě i když v obchodě to neplatí.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 13.09.19 15:32

@smajlik345 Pokud se to nevztahuje na zboží v kamenné prodejně, tak to na té účtence nemá mít uvedeno nebo má mít jasně napsáno, že to platí jen pro zboží zakoupené přes internet.

lucynka25
Extra třída :D 10306 příspěvků 13.09.19 16:04
@nozu píše:
Bude záležet na ochotě personálu. Vyměnit by to nemuseli, protože jsi propásla lhůtu. I ta je jejich nadstandardní službou nad rámec zákona.

Presne tak.
Vyzkousej a uvidis.. ;) Rekni, ze chces jen kus za kus a snad vyhoví.

Denny97
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 13.09.19 16:31

Dělala jsem taky dlouho v obchodě…
My měli taky 14 dni od zakoupení… když už byl 15.den tak nám to vedení nedovolilo vyměnit..
Ale na internetu platí zas jiné zákony… tam bývají lhůty delší kvůli odeslání

Kosopemi
Kecalka 299 příspěvků 13.09.19 16:35
@smajlik345 píše:
@Lendeš jenže to že je to napsané na paragonu neznamená že se to vztahuje i k proddeji v obchodě.
Když tisknou stejné paragony ke zboží jak při koupí v obchodě tak i při koupí přes internet. Tak je pak jasné že když ty přijdou domu zboží zakoupené přes internet, tak na paragonu musí být uvedená vyměna do 14 dní. a pak je tedy uvedená i na paragoně při zakoupení v obchodě i když v obchodě to neplatí.

To, ze je to tam napsane, znamena, ze se k tomu prodejce zavazuje. Muselo by tam byt jasne dodano, ze se to vztahuje pouze na zbozi zakoupene na internetu. Treba v Baumaxu maji na uctence uvedeno 7 dni na vymenu a plati to.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15597 příspěvků 13.09.19 16:38
@Kosopemi píše:
To, ze je to tam napsane, znamena, ze se k tomu prodejce zavazuje. Muselo by tam byt jasne dodano, ze se to vztahuje pouze na zbozi zakoupene na internetu. Treba v Baumaxu maji na uctence uvedeno 7 dni na vymenu a plati to.

Tak stejně je to jedno, když mějí psáno 14 dní a bude to 16.

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 20465 příspěvků 13.09.19 16:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky :) nikdy jsem se s tím ještě nesetkala, proto se chci zeptat tady. Kupovala jsem pásek pro sestru v New Yorker, akorát ji je malý a chtěla bych ho vrátit/vyměnit. Byl kupován 29.8, což je dneska 15tý den, ale do New Yorker jedu až zítra, což bude 16 dní po zakoupení, na účtence je však výměna zboží do 14 dnů. Vymění mi to? Samozřejmě pásek je s vysačkou a účtenku mám :)

Záleží na podmínkách toho obchodu, jestli tam slečny prodavačky musí dodržovat tu jejich lhůtu, tak nevymění.
Opravdu to záleží na nich…

Kosopemi
Kecalka 299 příspěvků 13.09.19 16:42
@vokishka píše:
Tak stejně je to jedno, když mějí psáno 14 dní a bude to 16.

S tim souhlasim. Reagovala jsem pouze na tu uctenku a to, ze by „co je psano“ nemelo platit.

kačka39
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 13.09.19 16:58

Vyměnit kus za kus v jiné veikosti by mohli, ale peníze Ti nevrátí určitě. Při výměně se nedává nová účtenka, teda pokud není na ní uvedená velikost.

Váš příspěvek
Reklama