Vymýšlení před spaním

22.6.15 22:07

vymýšlení před spaním

Prosím o radu: jsou to asi 4 dny, co si dcera (5let) před spaním začala vymýšlet, že chce čůrat. Přijde za 5 minut, že chce znovu a pak znovu a znovu. Došlo to tak daleko, že po mě chtěla na noc plínku! To jsem ale odmítla, tak jsem jí dala do pokojíčku nočník, tak občas jde na záchod a občas na nočník (ráno jsme se koukali a byla tam toho teda fakt trocha, sotva pokryla dno). Dneska s ní byl manžel u paní doktorky, a ta potvrdila, že je v pořádku, prý to asi bude něco psychického. Dcera už více jak rok a půl usíná sama ve své postýlce a ve svém pokojíčku, občas přišla za námi do obýváku, když nemohla usnout a vymýšlela, že chce hladit zádíčka nebo si k ní máme na chvíli lehnout atd. ale nikdy nechodila s tím, že chce tak často čůrat.
Máme ještě 11 měsíční miminko a je pravda, že ho občas napodobuje (vezme mu dudlík, chodí po čtyřech), tak nás napadlo, jestli tu plínu nechce kvůli tomu, že jí má brácha. Jinak už nevím. Nachlazená se nám taky nezdá, nesmrká, nekašle a jak jsem psala, podle vyšetření moče je v pořádku, zánět nemá.
Co by to tedy mohlo být? Setkala jste se některá taky s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.6.15 22:21

Něco podobného dělala moje dcera, když měla cca 6 let. Za večer šla několikrát čůrat - někdy i 5× po 5-10 minutách. Přes den problém nebyl. Výjimkou bylo, když jsme měli někam jet autem. To nastoupila do auta a hned musela ještě jít čůrat i když byla před odjezdem doma.
Prostě to bylo čistě psychické. Pomohlo si toho prostě nevšímat. Trvalo to asi 3 měsíce a pak byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
22.6.15 22:37

Nas triletak to dela taky, ale nejenom s curanim, proste si vymysli cokoliv, aby oddalil spani ;)
Mladsim sourozencem to byt podle me muze, nehrotila bych to. Pokud se jenom vycura a jinak dobry, nic ji neboli atd. Plinku bych ji asi nevracela, nevim jak zoufala situace uz to pro vas je :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47192
22.6.15 22:47

V kolik chodí spavat?
Nam toto dělala nejstarší, mladší decka skoro 4 a 2r. chodí přes školní rok v tydnu spát ve 20h. a velká teď skoro 7r.taky loni zacla dělat vymluvy, divadlo taky. Pomohlo ji o hodinu posunout vecerku, smí mi u sebe v pokoji tv. Nebo si chvilku před spanim půjčuje můj mob. A pak dojdu vypinam v čas kdy jsme se domluvily.
Ona už je velká oproti sourozencům a mi to prostě přijde, že ta hodinka navíc je její chvilky bez nich na kterou se těší.
Takže ji tohle umoznuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 23:03

Plínu už jí vracet nechci, to si myslím vymyslela jen kvůli bráchovi. Přes den je taky klid, jak psala Vicky, takže zkusím na to čůrání nereagovat a uvidíme. Ještě než usla, tak jsem jí slíbila překvápko (to na ní někdy zabere), když do neděle vyléčíme to její čůrání :-). Tak pak písnu, jestli jsem jí uplatila nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48472
23.6.15 00:20

U nas tohle dela triletacka, ta ma teda vedle postylky nocnik, na ktery pres den chodi zcela sama, ale pred usnutim me prijde osobne vytahnout z libovolne cinnosti, co delam, aby me nejprve o tom curani informovala, pak si tam sedla, pak me zavolala kvuli utreni zadecku… po patem curani skripu zubama, po desatem rvu. Moc ma taky v poradku, pres den je uplne v pohode, jen to vymysleni pred spanim. Ale nekdy teda curani nahrazuje tim, ze si pro me prijde, jak ji mam prikryt, do minuty zas vyleze… Pritom sama umi usnout v pohode, ale co zas zacala ve skolce spat po obede, tak je vecer nejaka malo unavena a zkousi na nas ledasco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.15 05:41

Prostě nechce ještě spát, tak vymýšlí. Dcera to dělala taky, teď už zkouší spíš to, že má hlad, kterej nevydrží a strašně moc musí jíst, i když večeřela. Čůrání přešlo samo, prostě ji nech, nevšímej si toho, ať si dojde, když potřebuje a ono ji to časem přestane bavit. Plínu určitě nevracet. Zkusila bych to prostě přestat řešit, nemluvit o tom, když nebude mít obecenstvo, tak ji to přejde. Případně o chvíli posunout večerku, možná není dost unavená, event. dát možnost si v posteli ještě chvíli před usnutím hrát. Dcera si může v pokojíčku číst nebo koukat na pohádku do nějaké dané hodiny, pak se zhasíná a spí bez protestů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
23.6.15 06:20

@katulka78 Syn 3 roky, dcera 14m. Syn žvatlá., ječí a hýká, chce chovat jako že je mimiminko a pláče, bere dudlíky a ukazuje se mi že je miminko. Když byla dcera na kašovité stravě, x krát jsem mu musela dát aspoˇ%n ochutnat. Je to podle mě přirozené, že napodobuje mladšího a mladší zase staršího. Já mu to dovolím, ale vždy mu ukazujum, že je to jen hra a legrace a mám ho radši jako šikovného bráchu co už kde co umí než ukňoiurané miminko. To s tím chozením na záchod vás podle mě děsí uplně zbytečně a s tímhle to nesouvisí. Oni jsou strašně chytrý a ví, že čůrat je pustíte vždy, takže se courají na wc, tam si pohrajou, povídají si, pak je naženete zpět no a nůďo v posteli, tak pochodije za 5 minut zas. Nedělala bych z toho nějaký problém, žádný podle mě není. Dát poctivě vyčůrat, dát nočník, říst že když bude chcít, má jít tam a že po uložení do postýlky se necourá, protože nožičky potřebujou taky odpočívat a ne furt běhat na záchod a nazdar :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
23.6.15 07:17
@kittylittle píše:
Prostě nechce ještě spát, tak vymýšlí. Dcera to dělala taky, teď už zkouší spíš to, že má hlad, kterej nevydrží a strašně moc musí jíst, i když večeřela. Čůrání přešlo samo, prostě ji nech, nevšímej si toho, ať si dojde, když potřebuje a ono ji to časem přestane bavit. Plínu určitě nevracet. Zkusila bych to prostě přestat řešit, nemluvit o tom, když nebude mít obecenstvo, tak ji to přejde. Případně o chvíli posunout večerku, možná není dost unavená, event. dát možnost si v posteli ještě chvíli před usnutím hrát. Dcera si může v pokojíčku číst nebo koukat na pohádku do nějaké dané hodiny, pak se zhasíná a spí bez protestů.

Mame to stejny. Dceri jsou ctyri a kdyz ji dam spat, tak za chvili prijde, ze musi curat (cura pred spanim), nebo ze ma hlad (vecerela pred spanim), pak prijde znovu, ze chce jinou hracku, nez kterou si na noc vybrala, nebo ze ji neco rusi… Je to nekdy docela vopruz, protoze to rozkouskuje vecer, ale nevim moc co by se s tim dalo delat. Parkrat ji ulozim, domluvim ji a pak uz usne.

• Citovat
  • Upravit
5383
23.6.15 07:29

Samozřejmě to může být vymýšlení si, ale já se spíš přikláním k tomu, že to dělá nevědomky a že je to psychické. Občas na to totiž trpím taky, teď už teda výjimečně, ale dřív to bylo častější. Nevím, čím to je, někdy to bylo jen tím, že jsem nemohla usnout, někdy z přetažení, obava z něčeho, co má být druhý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
23.6.15 08:15

Nemusí to ani dělat schválně, může být jen přetažená, a nebo se nechce spát a vymýšlí bejkárny. Nebo stačí i malé prochlazení - pak mají pocit, že se chce více čůrat.
Starší mi to teď začal taky dělat (také 5 let) - „chci čůrat, mám hlad, mám žízeň, hledám hračku, nemám plenu (na žmoulání v ruce - super zlozvyk :roll: ), jdu si převléct pyžamo - chci to s autem, nudím se…“
Prostě dělá vše, aby nemusel chrápat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 22:12

Dneska jsem brala malou po obědě ze školky (tudíž nespala) a šla večer celkem v pohodě. Čůrat sice byla, ale vyhrocené jako předtím to nebylo. To psychické nás s manželem napadlo, že by mohlo být taky, protože jsem asi před týdnem mluvila o tom, že příští rok půjde do školy její kamarád ze školky, kterého má ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama