Vypadávání vlasů, pomůže kolagen?

1
8.6.21 13:41

Vypadávání vlasů, pomůže kolagen?

Už je to více než rok jako bojuji s nadměrným vypadáváním vlasů, vidím je všude, na podlaze, v umyvadle a je to extrém. Je pravda že to může být nedostatkem kolagenu v těle? Zkoušeli jste někdo ho doplňovat nějakými doplňky? Z reklamy mě zaujala značka purerituals. cz Co vy na to? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
141
8.6.21 13:59

Asi bych nešla do něčeho za takovou cenu a bez recenzí (žádné jsem nenašla).

Taky by mě odradila tekutá forma.

Já nejsem odborník na kolageny, ale.. Žádná studie, která by dokazovala, že mají kolageny účinek, neexistuje. Tělo si vytváří kolagen samo, pokud má dostatek vitaminu C, ten je fakt důležitý.

Každopádně jsem se rozhodla ho užívat. Přesvědčily mě zkušenosti druhých.

Beru Collalloc. Vybrala jsem si ho, protože má spoustu kladných recenzí a cena je taky fajn. Užívám teď druhé balení + vitamín C + Biosil.

Kadeřnice, ke které chodím několik let, mi bez nějakého mého popudu řekla, že mi hodně rostou nové vlasy.

Ale jestli je to zásluhou hlavně kolagenu nebo Biosilu nebo tou kombinací :nevim:

V Dr. Max měli na Collalloc akci 2+1 zdarma, mám nakoupeno tak, abych užívala kolagen půl roku (2 měsíce mám za sebou). Je to takový můj experiment.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 14:01

Jinak přírodní kolagen - masové vývary. A taky zařadit dýňová semínka.

V říjnu budu jako Locika. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
8.6.21 14:07

Mám Collavio, po zhruba dvou měsících můžu říct:

• po prvním týdnu používání lepší pleť. Všimla jsem si, že jsem nějak vynechala krémování a pudrování, jsem ucházející i bez toho. Pleť vypadá nacucanější.
  • po měsíci lepší nehty, z lámavých trosek mám teď problém to ustřihnout, jak nehty na nohách.
  • vlasy mám tragický, takže to posoudím až časem, ale ty odrosty vypadají hustší a odrůstající vlasy vypadají pevnější. Na zbytek vlasů to extra vliv nemá, menší lámání apod… se projeví asi až na tom, co vyroste z kvalitního základu.

Dám si pauzu přes léto a půjdu do toho asi znovu, jen nevím, jestli stejnou značku (ta jahodová chuť už mi leze krkem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4192
8.6.21 14:08
@NiKina píše:
Mám Collavio, po zhruba dvou měsících můžu říct:
  • po prvním týdnu používání lepší pleť. Všimla jsem si, že jsem nějak vynechala krémování a pudrování, jsem ucházející i bez toho. Pleť vypadá nacucanější.
  • po měsíci lepší nehty, z lámavých trosek mám teď problém to ustřihnout, jak nehty na nohách.
  • vlasy mám tragický, takže to posoudím až časem, ale ty odrosty vypadají hustší a odrůstající vlasy vypadají pevnější. Na zbytek vlasů to extra vliv nemá, menší lámání apod… se projeví asi až na tom, co vyroste z kvalitního základu.
Dám si pauzu přes léto a půjdu do toho asi znovu, jen nevím, jestli stejnou značku (ta jahodová chuť už mi leze krkem).

a jak se ptáš. Ano, vypadávají vlasy méně. Citelně.
Teď jsem tedy zas prožila stres, tak vypadávají víc, ale obecně to na padání vliv fakt mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.6.21 14:20

Ahoj,

Na vlasy a nehty mi skvěle zabíral Biotin. Kupovala jsem u Dr. Maxe a na nehtech poznám po týdnu a na vlasech déle. Ale kvůli vlasům ho bere i mamka se známou a nemůžou si ho vynachválit a skoro nic nestojí.

Edit adminem: smazán odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16886
8.6.21 14:27

Ne, kolagen s vlasy nemá nic společného.

A pokud to trvá rok a tedy to zjevně není následek po porodu (to se do pár měsíců srovná samo), tak především mazej k lékaři a zjisti co je příčinou. Může to být ledasčím, včetně závažných zdravotních problémů.

ale jeslti jsi pitomec, co zkouší prodat debilní výživový doplněk tak @admin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 14:39
@Ou píše:
Ne, kolagen s vlasy nemá nic společného.
A pokud to trvá rok a tedy to zjevně není následek po porodu (to se do pár měsíců srovná samo), tak především mazej k lékaři a zjisti co je příčinou. Může to být ledasčím, včetně závažných zdravotních problémů.ale jeslti jsi pitomec, co zkouší prodat debilní výživový doplněk tak @admin

Jaktože ne? Fakt se ptám upřímně. Všude se píše, že na vlasy kolagen ano, i když primárně na pokožku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14518
8.6.21 14:51

@Ou děkuji za upozornění, nemyslím si ale, že se jedná o reklamu :).

Přeji krásný den,

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16886
8.6.21 14:52

@Wendy.C94 protože vlas je tvořený kreatinem, ne kolagenem.

ono obecně všechny ty kolagenové doplňky jsou bez prokazatelného účinku nacokoliv. Ale dobře se to prodává a je to laciná surovina, na kteoru se narvat spousta placebo plus přirážek.

Prokazatelé účinky kolagenu? Nic moc a v nemoc průkazných výzkumech.

https://examine.com/…ii-collagen/

Na vlasy jako takové je potřeba kompenzovat stres, a dobře jíst (včetně dostatku bílkovin), z doplńků křemík zinek, selen, a klasika jako b-komplex, C vitamín. Nejspíš funguje methionin a dostatek omega 3 nenasycených mastných kyslein.

Plus teda chceš zdravou pokožku hlavy, ale tam je klíčovější čím si hlavu myješ a jak ji sušíš. (bez SLS, na závěr kyselit, masky a kondicionéry jen do délek a foukat, ale vlažně a od kořínků ke konečkům)

Ale - to neřeší něco, kdy zakladatelka snad má nějaký závěžný problém, protože vlasy nemají ženám před přechodem dlouhodboě vypadávat a je potřeba udělat rozbory krve, endokrinní panel a dašlí vyšetření, aby se objevila příčina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 14:59
@Ou píše:
@Wendy.C94 protože vlas je tvořený kreatinem, ne kolagenem.

ono obecně všechny ty kolagenové doplňky jsou bez prokazatelného účinku nacokoliv. Ale dobře se to prodává a je to laciná surovina, na kteoru se narvat spousta placebo plus přirážek.

Prokazatelé účinky kolagenu? Nic moc a v nemoc průkazných výzkumech.

https://examine.com/…ii-collagen/

Na vlasy jako takové je potřeba kompenzovat stres, a dobře jíst (včetně dostatku bílkovin), z doplńků křemík zinek, selen, a klasika jako b-komplex, C vitamín. Nejspíš funguje methionin a dostatek omega 3 nenasycených mastných kyslein.

Plus teda chceš zdravou pokožku hlavy, ale tam je klíčovější čím si hlavu myješ a jak ji sušíš. (bez SLS, na závěr kyselit, masky a kondicionéry jen do délek a foukat, ale vlažně a od kořínků ke konečkům)

Ale - to neřeší něco, kdy zakladatelka snad má nějaký závěžný problém, protože vlasy nemají ženám před přechodem dlouhodboě vypadávat a je potřeba udělat rozbory krve, endokrinní panel a dašlí vyšetření, aby se objevila příčina.

Aha, děkuji. Mně se vlasy fakt zlepšily, ale neříkám že je to tím kolagenem. Změnila jsem právě i šampony - jsou bez SLS, stravu taky.

Ale na pleť dobrý, ne? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.6.21 15:00

Klidně to ale může být i hormonální důsledek těhotenství. Mě na to moje kadeřnice upozornila, že kdyby mi po porodu padaly víc, ať se hned neděsím, že se to stává. Mně se taky vlasy v těhotenství zhoršily a jsem zvědavá, co bude až se prcek narodí. Ale to je další věc, čím vlasy ošetřuješ. Používám zásadně věci bez sulfátů, silikonů a mám menší problémy s pokožkou hlavy, logicky potom jsou i vlasy silnější a lepší. Kolagen mi na vlasy nikdy nezabíral. Co se týká keratinu, ten asi myslí Ou, tak to taky není dobrý přehánět, ono totiž záleží na tom jaký to je keratin. Ale to už je opravdu na odborníky, to zase takový znalec nejsem. Na vlasy mi vždy zabral ten biotin. Tak si zkus najít něco o tom.

Příspěvek upraven 08.06.21 v 15:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8748
8.6.21 15:12

Master Herb od Tiande. Ale nejdříve bych hledala příčinu u lékaře, jestli hormony, nebo co se děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16886
8.6.21 15:28

@Wendy.C94 no daleko podstatnější je životospráva a péče o pleť, než kolagen. Tak jako tak bíkoviny ti trávicí systém rozloží na aminokyseliny, dřív než je pustí z trávicího traktu a pak si to poskládá jak potřebuje.

Takže je celkem jedno, jestli si dáš vajíčko navíc a nebo dvě lžíce kolagenu. Ve vajíčku máš k tomu ještě nějaké omega 3, vitamíny a selena trochu zinku :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241
8.6.21 15:31

S tim kolagenem.. jsem se vykaslala na nejaky doplnky stravy a proste si koupila klasickou zelatinu v prasku a tu jen necham nabobnat ve sklenici vody a pak vypiju. Neni to sice nic uplne chutnyho, ale docela to funguje, hlavne na moje kolena.

@Ou
imho kolagen tam ma co jsem pochopila tu funkci, ze vyzivuje pokozku hlavy a diky tomu i rychleji rostou novy vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat