Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Ahojte holky, mozna to bude znit divne, ale nemuzu se nikde docist jak to vlastne je
. Mam na mysli, jestli se mi vyplati koupit kocarek trojkombinaci s autosedackou. Ta autosedacka je nejak dulezita ke kocarku? Vyuziju ji pozdeji do auta az bude mimco vetsi a bude sedet? Nebo mam koupit autosedacku zvlast, az ji budu potrebovat? Ja se v tom vubec neorientuju.
Urcite chci hlubokou verzi a sportak a vajicko..to je zaklad nebo? Poradte prosim
Diky
Trojkombinace obsahuje právě hluboký, sporták a vajíčko. To vajíčko lze v tomto případě přes adaptéry usadit na kočárek a nebo využít do auta.
@BaLuci zalezi na znacce kocarku. Nektere autosedacky jsou kvalitni a jine ne. Za me je lepsi koupit dvojkombinaci a autosedacku vybrat zvlast a kvalitni. Na kocar se daji pak koupit adaptery a tu autosedacku na ne posadit
Tu autosedačku (vajíčko) potřebuješ na převozy autem již od narození samozřejmě, ale určitě je lepší koupit kvalitní atestovanou a adaptery
Jak píšou holky, když koupíš i vajíčko, tak je pak můžeš naklapnout na kočárek. Já využívala, hlavně u druhé a třetí. Kdy jsem se starším dítětem někam prostě musela, miminko ve vajíčku spalo, zabubané, zahřáté a já jen naklapla a jela. Akorát pozor, některé polské kočárky mají ty vajíčka hodně malé. My měli Dorjan. Kočár kvalitativně nic moc, autosedačka těžko soudit, naštěstí jsme neměli možnost ověřit, ale vajíčko veliké. Vozila jsem tam děti lehce přes rok. Znovu bych asi koupila ale nějakou lepší značku. Tehdy jsem neměla tolik informací. Ale plus minus spokojenost a odvozil 3 děti.
Dekuji moc, ja jsem prave vsude hledala co a jak. Prvni dite, takze jsem uplne mimo
jeste jednou vam dekuji
Ja koupila autosedačku zvlášť a na kočárek jsme ji ani jednou nedali, nelíbí se mi jak tam ty děti jakoze sedi myslim ze je lepší hluboká korbicka a autosedačka jen v autě při převozu
@BaLuci určitě bych koupila autosedačku (= vajíčko) zvlášť, ty co bývají v trojkombinaci ke kočárku nejsou příliš kvalitní co do bezpečnosti a většinou bývají i malé. Doporučuji vybrat vajíčko podle výsledků testů (např. ADAC, DTest), kde nejčastěji vítězí Cybex, Romer, Maxi Cosi (možná i další, ale na tyto jsem narážela nejvíce). Jsou bezpečné, otestované na nezávadné materiály a i poměrně prostorné. A u drtivé většiny kočárků včetně těch polských není problém dokoupit adaptéry, aby se i tato vajíčka dala nacvaknout na podvozek kočárku.
Měla jsem polskou dvoukombinaci, na to adaptéry a vajíčko Maxi Cosi. Hodně jsem to využila na cestu autem do města, nacvakla jsem vajíčko a lítala po úřadech, do nemocnice na kyčle a pod. Vajíčko na nošení je těžké. Ale měla jsem horší upínání vajíčka do adaptérů, pěkně mě to štvalo.
My jsme meli trojkombinaci kočár, autosedacka byla polohovaci.
Nechtěla bych kočár bez možnosti nacvaknout sedačku na kocar.
My využívali často.
Mam cam dinamico trojkombinaci. Na kratke nebo spis nutne vylety jsem pouzivala. Je supr, ze nacvaknes a jedes. Ale ja vyuzivala max do hodiny, doktori, rychli nakup. Jinak jsem v aute vozila hlubokou korbu, aby dcera mela pohodli.
Urcite koupim tedy zvlast, zdravi a bezpecnost prcka jsou pro me na prvnim miste.
Jeste se zeptam, mam kupovat ke kocarku destnik, rukavnik a tady tyto doplnky nebo je to jen zbytecna vymozenost navic?
@BaLuci Rukávník pro sebe na zimu užiješ určitě. Slunečník záleží, jakou boudu bude mít korbička a sporťák.
@BaLuci rukávník určitě. Začaly se objevovat, až když jsem s dětmi s kočárky končila a fakt jsem rukávníky záviděla. Místo slunečnku zvaž spíš sluneční clonu. Je efektivnější. Kamarádky si stěžovaly, že se se slunečníkem musí pořád manipulovat a natáčet ho podle toho, jak se hlo sluníčko při procházce. Sluneční clona je buď ve formě prodloužení stříšky a nebo je to kus látky, kterou uchytíš na boudičce a na druhé straně přivážeš k madu. Stejnou službu ti ale splní i obyčejná plína natažená přes boudičku.