Výpověď v práci při rodičovské dovolené

121
16.1.20 23:09

Výpověď v práci při rodičovské dovolené

Chci se zeptat jak se dává výpověď v práci jsem na rodičovské dovolené a do stávající práce se už nechci vrátit tak kdy podat výpověď ještě na rodičovské dovolené nebo až skončí rodičovská a jak se výpověď podává nikdy jsem výpověď nedala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2906
17.1.20 03:12

Musite dat vypoved tak, aby vam 2mesicni vypovedni doba skoncila pred nastupem do prace. Spis napiste presne datum, kdy mate nastoupit a lidi vam napisou do kdy tu vypoved podat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
17.1.20 06:01
@Cenarius píše:
Musite dat vypoved tak, aby vam 2mesicni vypovedni doba skoncila pred nastupem do prace. Spis napiste presne datum, kdy mate nastoupit a lidi vam napisou do kdy tu vypoved podat.

To je dle mě blbost. Buď se se zaměstnavatelem dohodne a ukončí prac. poměr dohodou, nebo ne, v tom případě musí odpracovat 2 měsíce, jako běžnou výpovědní lhůtu. Aspoň si to myslím.
Oni během RD taky nemohou dát výpověď, tak to dle mě funguje opačně na stejném principu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
17.1.20 06:05

@Mičule zaměstnanec může dát výpověď i během rodičovské dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
17.1.20 07:06

Jo může dát i během rodičovské dovolené. Kluk měl 31.7. tři roky, já bych měla nastupovat od 1.8., tak jsem podávala někdy v květnu výpověď k tomu 31.7. A bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1974
17.1.20 07:17

Musíš ji dát nez by ses měla vrátit tak aby ti stihla ubehnout 2 měsíční výpovědní doba, která běží prvním dnem nasledujiciho mesice po podání výpovědi. Můžeš ji doručit osobně a nebo poslat poštou ideálně s dodejkou aby si měla jistotu že ji zaměstnavatel převzal včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
17.1.20 08:18

Aha. Tak to jsou dobré zprávy. Čeká mě za půl roku návrat do práce a ještě nevím, zda se vracet zpět. Já bych se pravděpodobně na odchodu dohodla. Ale i tak je to dobré vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
17.1.20 09:17

Takže mám rodicak do 3let věku dítěte ale jak nám přidaly tak jsem prodloužila do října 2020 a do téhle práce se vrátit nechci takže já tu výpověď mám podat kdy těsně 2 měsíce před koncem rodicaku nebo během rodicaku a musím dávat zaměstnavateli že prodlužuji a že po 3 letech nenastoupim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7535
17.1.20 09:20

@terbucha Rodičovský příspěvek s tím nesouvisí, podstatné je dokdy máš nahlášenou rodičovskou dovolenou v práci, ta je max. do 3 let dítěte. A výpověď musíš dát tak, aby výpovědní doba uplynula před koncem RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
17.1.20 10:36

Aha takže už teď a nemůžu říct že prodlužuji v práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 10:38
@terbucha píše:
Aha takže už teď a nemůžu říct že prodlužuji v práci

Můžeš to říct, stejně tak můžeš říct, kam se chystáte v létě na dovcu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
17.1.20 13:22

@PapeJ chci se zeptat takže když mám rodicak do března tak už bych měla teď podat výpověď i když jsem prodlužovala do října když mě zvýšily rodicak a ještě prosím jak podat výpověď co napsat nikdy jsem výpověď nedala dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1974
17.1.20 13:31

Vzorů na výpověď je plnej internet. Pokud dáš výpověď do konce tohoto měsíce, tak máš výpovědni lhůtu do konce března. Takže pokud si měla nastoupit někdy začátkem tak už si ji měla mít podanou minulý měsíc. Můžeš ještě se zamestnavatelem uzavřít dohodu a skončit třeba hned, ale musí s tím souhlasit.

Příspěvek upraven 17.01.20 v 13:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2408
17.1.20 13:31

Já se mrknu doma, teď jsem v práci a tu výpověď mám v PC doma. Ale určitě jsem si vzor stáhla z internetu. Taky bych nevěděla. A rodičovský příspěvek jsem měla taky nataženej až do ledna, kvůli zvýšení. Dokonce jsem končila 31.7. v práci, pak jsem byla v srpnu na pracáku a až od září nastoupila do nové práce. Takže pokud jsi v zaměstnání domluvená na rodičovské dovolené do března, tak už teď podat výpověď. Nebo se zeptat, jestli by to nešlo dohodou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
17.1.20 14:15

@PapeJ děkuji za radu a prosím až budete doma jestli mohu poprosit o ten vzor výpovědi děkuji a malá má 3roky v dubnu tak snad stihnu ještě a dohodou mělo jít a snad když dají 2mesicni co jim to pomůže stejně tam nejsem tak by mohli dohodou že? a ještě se chci zeptat dají výpověď a pak se musím hlásit na pracáku i když ještě budu doma do října na rodičovské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama