Výpověď ze strany zaměstnance - péče o dítě

Anonymní
10.4.16 14:12

Výpověď ze strany zaměstnance - péče o dítě

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, jak formulovat výpověď na nezkrácenou podporu, když chci dát v práci výpověď z důvodu časté nemocnosti dítka (resp. péče o dítě). Syn má 2,5 roku. V této práci jsem od 1.9.2015, prac. poměr by skončil k 30.6.2016 a zároveň v jiném zaměstnání jsem na RD. RP vyčerpám do 30.6.2016. Budu mít vůbec nárok na podporu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78752
10.4.16 16:09

Nezbytná osobní péče o dítě do 4 let… ale musíš ukončit oba a jestli chceš podporu z platu, tak to, kde jsi na RD nesmí skončit pozdéji než ten druhý a na UP musíš do 3 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
10.4.16 19:45

@j.a.n.i1 prosím tak o radu. Zítra se jdu domluvit se zaměstnavatelem a v případě, že nepůjde práce brigádně, tak budu končit - ovšem ještě ve zkušebce. Musím podat papírovou výpověď s tímto důvodem nebo výpově´d písemná být nemusí? Jde mi o to, abych případně měla nárok na nesníženou podporu. Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78752
10.4.16 19:50

@Teruna000 Musíš ten pracovní poměr písemně ukončit, zde to tedy nebude výpověď, ale zrušení PP ve zkušební době. A důvod bych tam uvedla, nezbytně nutné to není, ale je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
10.4.16 19:54

@j.a.n.i1 děkuju ti :-) já tedy doufám, že se nějak domluvíme. Když jsem na OČR mohla mít homeoffice, ale chci být připravena na všechny možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat