Vyrážka u kojence na nohou

165
26.4.20 19:03

Vyrážka u kojence na nohou

Zdravím, malej teď spinká, tak foto přiložím později.
Každopádně malému se udělala na nožičkách vyrážka na stehnech z venčí.. už to tam má cca více jak týden a furt to nemizí, mazala jsem to penatenem, myslela jsem, že to jsou opruzeniny ale nepomáhalo, tak to mažu bepanthenem a též to nepomahá, četla jsem o tom atopickém ekzemu ale ten se prý šíří od hlavičky dolů a my to máme jen na stehýnkách. A k tomu nepapal nic, na co by mohl být alergicky, kojim jen večer, jinak má UM, teď tedy začínáme s příkrmy ale tu vyrážku tam má už více jak týden a s přikrmy jsme začali teprve před 3dny a ani to není pod plenkou aby se mu to tam třeba potilo.
No je to na dotek takové hrubší a suché.
Nevíte cca co by to mohlo být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7668
26.4.20 20:17

Možná to bude ten ekzém. Nebo možná mykóza. Bez fotky těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
27.4.20 04:58

Nebi podmínkou aby se ekzem šířil od hlavičky. Nám začínaly paže, potom pod krkem a pod koleny. Myslím ze ekzem toto nebude vzhledem k místu. U většiny miminek se ekzem objevuje v “zahybech” bez fotky těžko soudit. Hlavně bepanthen by měl alespoň z části mít efekt, uklidnit to mírně.
Zkus radši dr, opravdu věž fotky s takhle po internetu je to těžké :/ pokud nemáte dr nějak daleko a funguje nyní bude to nejlepší způsob.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
27.4.20 19:02

Dodavam ty fotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7668
27.4.20 19:27

@Libuslibu Má to hodně. Zavolej pediatrovi, jestli by vás vzal, možná bude chtít jen poslat fotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
27.4.20 19:37

@Petule030
Dnes to měl už méně viditelné. Tohle je focené po koupání má rád teplou vodičku a takhle to z červenalo po tom koupání. Tak počkam ještě dva dny a poté budu volat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat