Výsledky spermiogramu a dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 27.02.18 12:39
Výsledky spermiogramu - dotaz

Ahoj holky, vím, že takové diskuze tu jsou, ale nikde jsem nenašla to, co bych potřebovala.
Už přes rok se s přítelem snažíme o miminko, víme že je problém u mě (sama od sebe nemám ovulaci, mám jí až po clostilbegytu a duphastonu a píchnutí injekce ovitrelle), ale i když takto dosáhneme ovulace, zatím se nám mimi nedaří.

Dnes byl přítel na spermiogramu a má z toho takovéhle výsledky:
koncentrace: 17 (x10 na šestou/ml, referenční hodnota je min. 15)
motilní: 14 (x10 na šestou/ml)
nemotilní: 3 (x10 na šestou/ml)
motilita v %: 82% A+B+C (hodnota je A+B+C nad 40%)
patologie: 85% (hodnota méně než 96%)
liquifikace: +
vzhled: čisté
pH: 7,5 (hodnota 7,2-8,9)
nález: normozoospermie
doporučení: IUI, IVF, ICSI

Takto nám ty hodnoty nepřijdou špatné, teda až na tu patologii - zda to znamená že 85% není schopno oplodnit vajíčko? Pokud by tu byl někdo kdo tomu rozumí, byla bych ráda za názor, přeci jen já se v tom moc nevyznám.
Chtěla bych se zeptat zda jste měl někdo podobné hodnoty a zda se Vám povedlo otěhotnět přirozeně nebo opravdu až po IUI/IVF/ICSI?

Děkuji za reakce :-)

Přečtěte si článek: Jak probíhá vyšetření neplodnosti u muže

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kajule21
Kelišová 5432 příspěvků 8 inzerátů 27.02.18 13:04

@Smile7 Ahoj, proč jste se na vyjádření nezeptali v CARu, tam by Vám určitě vše vysvětlili…Hledím na to, protože náš papír s výsledkama vypadal trochu jinak - líp jsme s e v něm orientovali. Ale dle konečného závěru (normozoospermie) to vypadá, že je vše OK… Těžko radit, my jsme oba „relativně“ v pořádku a snažíme se neúspěšně už skoro 2 roky a máme před sebou po 3 neúspěšných IUI, IVF, takže asi nejsem ta pravá, která může radit :(

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 13:04

Vždycky je určitá možnost otěhotnět přirozeně. Ale pokud máte doporučení asistované reprodukce, tak bych se toho držela. Jde asi o to, jestli máte čas to třeba deset let zkoušet, nebo chcete dítě relativně hned.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 27.02.18 13:12

Taky jsme to v papire meli prehledneji napsane, partneruv spermiogram naprosta katastrofa, spatna morfologie atd, taky jsme se snazili od mych 20let.Ted je me 27 a v lete se ma narodit nase mala princezna, ke ktere nam pomohlo IVF/KET vysel hned prvni pokus.

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 27.02.18 13:52

@Kajule21 výsledky nám poslali mailem bez jediného slova, jen takto, takže jsme s nimi nemluvili… tak držím palce, musí to být náročné, že se vám nedaří, i když nemáte nějaký závažný problém :-(

@Čičorečka nějaký čas máme, mě je 24 a příteli 33, ale asi chápeš - když už se člověk rozhodně mít dítě, nechce se mu čekat 10 let :D

@Kikulele tak gratuluji k úspěšnému výsledku :-)

Kikulele
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 27.02.18 14:01

@Smile7 dekuji,vam preji hodne stesti a brzke // na testiku. :kytka:

Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 14:03

@Smile7 No já to právě chápu, proto si myslim, že byste se měli řídit doporučením. :D Pokud se ti to nepříčí, tak bych do té asistence šla. Já už jsem taky v procesu :D

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 27.02.18 14:21

Já teda nevím, ale závěr je normozoospermie, což je to nejlepší co muže byt ne? :nevim:

Smile7
Povídálka 32 příspěvků 27.02.18 15:20

@Kikulele děkuji :-)

@Čičorečka ještě uvidím, co na to řekne můj gynekolog, ale asi to tak dopadne :-) jak dlouho se vy snažíte?

@Kristy90 ano, to sice asi je, znamená to že má všechny hodnoty normální, ale přesto patologie 85% (pokud to tedy znamená, že 85% spermií není schopno oplodnit vajíčko), tak to zase není tak moc..

Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 15:46

@Smile7 Rok. Ale můj muž je starší, má dvě dospělé děti. Takže nás tlačí čas. Vy ho ještě máte habakuk :) zkonzultuj to s gynekologem, je to prostě jen o rozhodnutí, jestli do toho jít hned, či tomu dát čas. Držím palce :palec:

Kajule21
Kelišová 5432 příspěvků 8 inzerátů 27.02.18 18:25

@Kikulele A jakou metodu IVF jste měli? My jdeme do PICSI :nevim:

Kajule21
Kelišová 5432 příspěvků 8 inzerátů 27.02.18 18:30

@Smile7 Tak to je jiná, když Vám to poslali mailem…Ano, je to na palici :( Stimulace s tělem tak mává, o psychice ani nemluvím. Pořád jsem to brala „s rezervou“,že máme ještě spooustu možností a ejhle, nějak se nám možnosti zúžily pouze na 2možnosti-buď zázrak tento měsíc v podobě přirozeného početí a nebo IVF :( Držím palce, ať Vám to vyjde… @Čičorečka Kdy Vás to čeká? anebo v jaké fázi IVF jste?

Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 18:39

@Kajule21 zatím jsme teprve při vstupních vyšetřeních. Máme za sebou genetiku, nemoci, spermiogram, průchodnost vejcovodů. A jedno “zkusmo” IUI. Ale to jsme věděli, že to asi nevyjde, poněvadž jsme prošvihli ovulaci.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 27.02.18 19:06

@Kajule21 myslim ze jsme meli jen ICSI.Meli jsme zaplaceno PICSI+MACS ale tahle medoda vyberu spermii se pry dela kdyz je vice spermii, pritel jich mel opravdu hodne malo ktere se dali pouzit. Takze to nam meli vratit ale pouzili jsme ty penize na mrazeni embryi aby byly po jednom.

Kajule21
Kelišová 5432 příspěvků 8 inzerátů 27.02.18 22:10

@Čičorečka A jaký je u Vás problém, že se nedaří a procházíte IVF? Tohle už máme všechno za sebou…Genetiku nám nedělali, protože tu mi dělali 10let zpátky, jinak komplet všechno máme a všechno OK. Průchodnost mi dělali před rokem, když jsem měla cystu a šla ven, tak už jsme to vzali jednim vrzem :nevim: @Kikulele Ahaaa,no my jdeme rovnou do PICSI, je to sice o 3000,– dražší, ale lepší, než ICSI :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >