Vysoká škola po hotelovce?

4
4.4.21 22:57

Vysoka skola po hotelovce

Ahoj, jsem v druhém rocniku hotelové skoly. Bohužel me skola vubec nebavi(objevila jsem se tam, tak nejak nahodou). Na konci prváku jsem chtela prestoupit, bohužel to ze spoustu duvodu nevyslo. Tak bych si chtela alespon vybrat dobrou vysokou skolu. Uz nejakou dobu premyslim nad skolou ekonomického typu, pry je tam ale dost tezka matematika a nevim jestli hotelovka me na takovou skolu pripravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16054
4.4.21 23:00

Vyber si co chceš dělat a přípedné učivo navíc si holt doplň samostatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
4.4.21 23:21
@Tereza004 píše:
Ahoj, jsem v druhém rocniku hotelové skoly. Bohužel me skola vubec nebavi(objevila jsem se tam, tak nejak nahodou). Na konci prváku jsem chtela prestoupit, bohužel to ze spoustu duvodu nevyslo. Tak bych si chtela alespon vybrat dobrou vysokou skolu. Uz nejakou dobu premyslim nad skolou ekonomického typu, pry je tam ale dost tezka matematika a nevim jestli hotelovka me na takovou skolu pripravi.

Jako asi je pravda, že pro tvoji vybranou vejšku by byla lepší Obchodní akademie nebo jiná ekonomicky zaměřená SŠ, ale taky záleží na konkrétním přístupu tvé hotelovky. Jaká je úspěšnost odmaturování (samozřejmě v tom velkou roli hraje osobní individuální přístup, ale taky velkou roli hraje škola) a přijetí na ekonomické VŠ. Jinak pokud chceš na ekonomku, tak už teď si kup učebnice ekonomiky a začni se biflovat a třeba nakonec zjistíš, že to není, to co chceš. (není to totiž jen o tom umět matematiku - moje sestra to studuje). Jsi ve druháku, máš ještě plno času si určit svoji cestu a nesmíš spoléhat jen na školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5887
4.4.21 23:28
@Tereza004 píše:

terezko, ja sla na vs s prijimackami z matematiky z humanitniho gymplu, kde matematika kdysi koncila ve druhaku. Jak pisi vyse, matematiku se lze doucit u kvalitniho doucujiciho. Myslim, ze znalosti na ekonomce budes mit stejne jako prave ti studenti z gymplu, kde ekonomika vubec neni :-) Na strojarne je matematika mnohem horsi, jestli te to „uchlacholi“ :-) Byt tebou, nebojim se a jdu do toho :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 23:57

@Tereza004 člověk z rodiny má VŠE po hotelovce, ale už je v důchodu, takže to není příliš aktiuální info. Nicméně tam tehdy šel právě proto, že zrovna s touhle vejškou byla ta hotelovka kompatibilní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 01:22

Jako mně se zdá být absolutní úlet radit, ať se něco sama doručí. Chtěla bych tyhle rádoby chytré lidi vidět v praxi. Co tak vůbec do školy nechodit a vše si dohledat. Jako co se má sama doučit? Vše co je dohledatelné je pouhá informace, kterou je třeba překlopit nějakým didaktickým postupem do znalostí. To si nejsem vůbec jistá, že toho je schopen každý. Vždyť je to mladá holka. Navíc v téhle době, která se dá stěží nazvat vzdělávací. Nemyslím, že přestup z hotelovky bude na VŠ takového typu snadný. Buď bych stále volila přestup, nebo se skutečně připravila na studium s velmi nejistými výsledky, kdy to bez doučování nemusí jít.

Ekonomika není jen matematika. Ekonomika jako makro a mikro je o mnoha grafech například. Tam už se počítá s tím, že klasické definice jsou zvládnuté, pochopené a zažité do souvislostí. A když nemáš zakladatelko na čem stavět, tak i ta matematika je ti málo platná. Před Vánoci jsem jednu takovou povrchovou zkoušku na humanitnim oboru VŠ skládala a vzhledem k tomu, že z ekonomiky jsem maturovala daaaaavno a věděla jsem, že je nutné se to bez podmínky pochopení naučit, poněvadž další ekonomika už není, tak jsem to jaksi zvládla. Ale pokud bych na tom měla stavět další a další znalosti, tak nemám šanci absolutně a vůbec. A to je třeba si uvědomit, že ty se čtyři roky vzdelavas v úplně jiných oblastech. Já si taky myslela, že akademie je o matematice, kdepak. Účetní jsem zvládla dělat i jako absolventka učňáku s maturitou a z matematiky jsem měla dokonce 4. Ono je to o dost jiných souvislostech. Umět se orientovat v účetních zákonech a legislativě jako takové atd.. Tam ti matematika opravdu moc nepomůže. A dokonce kamarádka co dělala VŠ ekonomickou Bc. měla matematiku dva semestry.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat