Vysoké otáčky motoru

Anonymní
11.1.20 03:56

Vysoké otáčky motoru

Holky omlouvám se za nemístné téma. Ale už nevím, kde se poradit. Můj chlap stojí za prd… Byli byste prosím tak hodně a zeptali se doma svých mužů?

Měli jsme auto několikrát v servise.

Teď pro poslední vrácení se stalo, že jsem musela rychle zabrzdit. A od té doby se děje toto:

Otáčky rychle vyskočí, především na 1,2,3 stupeň. Když dám např 3 rychle otáčky vyskočí přes 2000+

Při volnoběhu snem na +-2000 otáček, a za pár sekund spadnou dolů pod nebo na 1000

Můj chlap furt tvrdí, že je to normální. Ale Pardon není. Ta rychlost otáček taková nebyla, dřív to šlo postupně. A teď najednou vyskočí

Mám benzín, 1.6,125 kW. Značka Bmw, ale to je nedůležitý. Turbo samozřejmostí

Děkuji moc za případné rady. Prosím anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9816
11.1.20 05:19

V autoskole nas ucili, ze otacky nemaji klesnout pod 2000. Jinak preradit na nizsi stupen. Na vyssi prerazovat pri 3000 otackach. Takze bys zcela logicky, nemela na stupen 3 preradit driv, nez mas na dvojce 3000 otacek a udrzovat otacky nad 2000+.
Jak rika tvuj pritel, je to v poradku. Pro motor je zatezi jizda pod 2000 otacek, tim motor trpi.
U volnobehu je logicke, ze otacky klesaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 05:52

@cecetka Nerozumíš mi. Ručička šla postupně a ne, že během pár sekund prakticky ihned vyletěla nahoru jak střela. Navíc auto má už PC, kde ukazuje kdy se má přeřadit

• Nahlásit
  • Citovat
585
11.1.20 06:30

Tak to dej do autorizovaného servisu ne? Když se ti to nezdá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 06:34

@AlenaSu Tam už to bylo. Ne, vždycky je to kvalita odvedené práce

• Nahlásit
  • Citovat
2907
11.1.20 06:37

@cecetka plati tak pro stare benzinove motory bez turba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
11.1.20 06:58

Prosimtě popiš ještě jednou krok po kroku postup řazení. Třeba když radis z dvojky na trojku a pak z té trojky na neutrál. Ten tvůj popis je trochu nejasný. Jo a ten ukazatel, co říká jakou rychlost zařadit zásadně neposlouchat. Je nastavenej na to, aby auto poskakovalo v nízkých otáčkách.

Akorát furt nevím, co si od toho dotazu slibuješ. To, že se to tvému příteli zdá normální, nemusí znamenat, že stojí za prd. I kdyby s tebou na krásně souhlasil, tak se nemusí vyznat v motorech. A i kdyby se tady objevila dáma, která má za protějšek automechanika, který by závadu diagnostikoval, tak stejně to skončí u toho, že to odvezete do servisu. Tohle není embéčko, kde se daly otáčky nastavit sroubovakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
11.1.20 07:54

Měli jsme podobný problém a byla to spojka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
11.1.20 08:37

Kolik to má najeto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 08:55

@garret 172. Tisíc. Ale rozvod jsou nové dělané. Je to přes měsíc co mi auto vrátili z autorizaku, vše ok. Po asi 2 týdnech hluk z pod kapoty. Jakože hlučnější motor…

Pri zapnutí auta, najednou otáčky kolem 2000, během pár sekund spadnou. Auto jsem dala jinam, protože servis si stojí za tím, že je vše ok.

Diagnostika jinde ukázala žádný problém, auto mi vrátili ale… A nevím, zda to dělalo hned po vyjeti. Začal ručička lítat jak splasena, rychle vyskočí. Všimla jsem si toho potom co mi na přechod vlitly dvě dámy z ničeho nic a já musela prudce zabrzdit. Dotkla jsem se i spojky…

Jinak auto jede, má tah. Nic necuka

• Nahlásit
  • Citovat
1266
11.1.20 09:00

Každý auto je jiný co se otáček týče. Já běžně jezdím na 2500, to je v nejlepším tahu. Úplně z toho popisu žádnou závadu nevidím, ale těžko říct. Může to být špatně nastavené, spojkových válec.. buď bych si zvykla nebo dala do servisu. Po startu to může dělat sytič, je zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
11.1.20 10:40

@fera21 Presne tak. Ty naseptavace jsou pro motory zlo :cert: Ridic musi umet motor poslouchat a netrapit ho v nizkych otackach :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 12:12

@cecetka souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
1176
11.1.20 13:41
Otáčky rychle vyskočí, především na 1,2,3 stupeň. Když dám např 3 rychle otáčky vyskočí přes 2000+
Při volnoběhu snem na +-2000 otáček, a za pár sekund spadnou dolů pod nebo na 1000

Věřím, že je tam nějaká závada, ale popis je nejasný.
Co znamená „otáčky rychle vyskočí“? Je to potřeba důkladně popsat, v jaké situaci se to děje.
Je to manuál nebo automat?
Mění se skutečně otáčky motoru nebo jen údaj na otáčkoměru?
V jaké situaci je volnoběh 2 000 ot.?
Je potřeba závadu důkladně popsat a v servisu demonstrovat. Jinak ti mechanik bohužel jen připojí konektor a napíše fakturu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama