Vysoký tlak ve 14tt

Anonymní
12.2.20 13:36

Vysoký tlak ve 14tt.

Ahoj, je tady nějaká maminka, která měla vysoký tlak už tak brzy? Namerili mi 140/120, u minule kontroly jen 140/70. Doma si merim a mam úplně hezký tlak. Už mám obavy, že mám špatný tlakoměr, tak jsem raději objednala nový. Zatím beru 2× denně Dopegyt. Ale dnes me cely den tak příšerne boli hlava za pravým okem, mam pocit, že se mi rozkočí. Mívám to často poslední dobou, ale myslela jsem, že je to od krční páteře, mám ji ztuhlou. U prvního dítěte jsem taky měla vysoký ale až později.
Mám hrozný strach, o sebe i o dítě. Cítím se dnes celý den na omdlení… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8
12.2.20 14:23

To je na hospitalizaci, minimálně pohotovost, kontrola laboratorních hodnot, navýšení medikace. Vysoký tlak zhoršuje zásobení placenou. Jelikož to bylo i při minulém těhotenství, zřejmě těm nějaká predispozice bude, nenechala bych se odbýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1525
12.2.20 14:54

Zjistovali ti pri screeningu riziko preeklampsie? Zajdi do lekarny nebo k obvodakovi, tam ti tlak zmeri. Alespon budes vedet, jaky mas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 15:23
@luci.no píše:
Zjistovali ti pri screeningu riziko preeklampsie? Zajdi do lekarny nebo k obvodakovi, tam ti tlak zmeri. Alespon budes vedet, jaky mas.

Měřili mi včera po screeningu, vyslo vysoke riziko na preeklampsii kvůli toho tlaku.. :,( tak mi hned nasadili ten Dopegyt

• Nahlásit
  • Citovat
1525
12.2.20 19:06
@Anonymní píše:
Měřili mi včera po screeningu, vyslo vysoke riziko na preeklampsii kvůli toho tlaku.. :,( tak mi hned nasadili ten Dopegyt

Na oddaleni rozvinuti preeklampsie se dava Anopyrin od cca 14tt. To ti nedoporucili? Jen nevim, zda se Anopyrin bere soucasne s Dopegytem, to by mohl poradit nekdo jiny. Ja kdyz se merim doma, tak mam nizsi tlak nez u doktorky. U ni mam tlak v norme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1592
13.2.20 07:00

Ahoj jsem 18 tt u dr vždy tlak 140-150/80-90.. Měřím doma tlak ukázkový. Koupila jsem si i nový tlakoměr ten anologovy s balónem měla jsem pocit jestli mi ten digi měří správně. I dr mi potvrdila že je přesnější. Proste doma dobrý u dr hnus. Teď ležím v nemocnici kvůli tvrdnuti břicha a nasadili mi dopegyt a tlak 120/80 uvidím co to udělá doma. Moje dr zástává názor že mám syndrom bílého pláště. Je pravda že kdykoliv vím že mi ten tlak budou měřit tak už jsem v presu.. Hlavně ať to není vysoké… Na screeningu ve 12tt tlak ukázkový riziko preklamsie 0.a momentálně mi dali dopegyt i anopyrin takže se to může kombinovat. Bolest hlavy a za okem, tlak v uších je rozhodně známka vysokého tlaku. Je to fakt nebezpečné nenech se odbýt. Dr v nemocnici mi na interně domluvila že jakmile mě pustí domů dají mi na den holtera a bude mi to měřit 24hod doma a podle toho se uvidí. Zkus to navrhnout dr. Mohlo by to rozseknout jestli tlak je doma opravdu ok a u dr hrůza… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama