Vystěhování z bytu ze dne na den

Anonymní
11.10.20 17:33

Vystěhování z bytu ze dne na den

Dobrý večer chci se zeptat jestli mě může majitelka z bytu vyhodit ze dne na den s dětmi nemám s ní smlouvu ale platím jí nájemné děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5322
11.10.20 17:36

..

Příspěvek upraven 11.10.20 v 17:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
11.10.20 17:37

Není smlouva, není ochrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
11.10.20 17:38
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11507
11.10.20 17:38

Už začni balit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
11.10.20 17:43

Řešilo se to tu nedávno. Ačkoliv třeba mně to přijde divný, tak absence písemné formy je spíš problém pronajímatele než nájemce. Tím spíš, že ten pak může reagovat hrozbou finančákem.

Nájemní smlouva k bytu musí být nadále písemná. Pokud však není písemná forma dodržena, může se neplatnosti smlouvy dovolat pouze nájemce, nikoli pronajímatel.

Smlouva by pak měla platit na dobu neurčitou, ale vzpomínám si, že záleželo i na tom, kolik let takový nájem de facto trvá (nevím, jestli to zrušili).

zdroj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
11.10.20 17:43

Ale koukám, že odborná komise Emimina už se sešla, tak ani ten zákon nečti :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9060
11.10.20 17:44
@Anonymní píše:
Dobrý večer chci se zeptat jestli mě může majitelka z bytu vyhodit ze dne na den s dětmi nemám s ní smlouvu ale platím jí nájemné děkuji

To jako fakt, někdo někomu platí nájem, bez smlouvy? 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
11.10.20 17:52

@TopSecret já vím je to padlé na hlavu platit někomu nájemné a nemít žádné potvrzení ale tento barák je mého přítele matky a ona mi žádné potvrzení dát nechtěla ani smlouvu aby to nebylo přiznané na finančním úřaděnechali jsme to tak být protože to je matka mého přítele nechtěli jsme se s ní nějak rozhádat mám tři nezletilé děti a když mě pošle ze dne na den ven a nedá mi ani mé věci nábytek atd tak co mám dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
11.10.20 17:52

Opět tady prosím všechny, aby se nevyjadřovali o věcech o kterých nemají ani páru. Neexistence smlouvy neobírá zakladatelku o žádná práva, majitel bytu je povinen se k ní chovat stejně, jako by smlouvu měla a platí pro ni vše dne občanského zákoníku. Má právo na výpovědní lhůtu a výpověď smí dostat jen ze zákonem stanovených důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5322
11.10.20 17:54
@MrsNorris píše:
Ale koukám, že odborná komise Emimina už se sešla, tak ani ten zákon nečti :P

Tak ono kdyby člověk chtěl mít 100% jistotu, zeptá se právníka, že?. Nicméně pokud to je jak píšeš, jedině dobře, ale myslím si, že ji to stejně nepomůže. Bude se muset vystěhovat a pak se bude tahat po soudech, což bude stát minimálně spoustu času a nervů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
11.10.20 17:54
@Kytti píše:
@TopSecret já vím je to padlé na hlavu platit někomu nájemné a nemít žádné potvrzení ale tento barák je mého přítele matky a ona mi žádné potvrzení dát nechtěla ani smlouvu aby to nebylo přiznané na finančním úřaděnechali jsme to tak být protože to je matka mého přítele nechtěli jsme se s ní nějak rozhádat mám tři nezletilé děti a když mě pošle ze dne na den ven a nedá mi ani mé věci nábytek atd tak co mám dělat

Vyhodit tě nesmí ani ti zadržet věci, v tom případě volej policii, z její strany se jedná o trestný čin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5322
11.10.20 17:58

Pro zajímavost, co když bude říkat, že ji tam nechala bydlet, aby ji například pomohla (rodina) a peníze jí dává z jiného důvodu? Jak to policie vyřeší? V tu danou situaci? Co když peníze dává na ruku nikoliv na účet a není o tom důkaz? Nerypu, jen mě to zajímá.

Příspěvek upraven 11.10.20 v 18:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
11.10.20 18:00

@2468 @Cenarius @mackA159 @Lekninka91 pověnujte chvíli času přečtení občanského zákoníku, zvlášť doporučuji paragraf 2237 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
11.10.20 18:01
@2468 píše:
Pro zajímavost, co když bude říkat, že ji tam nechala bydlet, aby ji například pomohla (rodina) a peníze jí dává z jiného důvodu? Jak to policie vyřeší? V tu danou situaci? Co když peníze dává na ruku nikoliv na účet a není o tom důkaz? Nerypu, jen mě to zajímá.Příspěvek upraven 11.10.20 v 18:00

Opět platí OZ. Pokud se mělo jednat o jinou formu bydlení, měla si to ošetřit smluvně. Práva jsou na straně nájemníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama