Využily byste půjčovnu hraček a potřeb pro děti?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
394
5.1.14 18:44

Já bych nevyužívala, pripada mi to nehygienické.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
5.1.14 18:45

Nevyuzila. Za stejnych duvodu co rady padlo.

  • Citovat
  • Upravit
nikol.ondrášovka
5.1.14 18:45
@Leilinka1234 píše:
Dobrý den :) pokud by měl někdo zájem o nějaké dětské oblečení :) vyklízela jsem skřínky a objevila jsem nějaké pěkné oblečko pro děti :) moje už z toho vyrostli, ale je pěkné a jen párkrát nošené :) tak se kdyžtak ozvěte :)

Je tady bazarek. Do diskusi tohle nepatri

  • Citovat
  • Upravit
2899
5.1.14 18:46

Holky díky za reakce!

To Duplo máme doma hodně, protože kamarád má shop a jde těžko rozbít… náš prcek je mlátičk a zatím nerozbil fakt nic (což jsem se tady taky dočetla na diskusích o Duplu, že jde těžko rozbít)… Duplo auta ani kostek moc nemají, takže kontrola by nebyla tak strašná :mrgreen:

ano, postýlky by se musely čistit…
k odsávačkám by se musel pořídit sterilizátor jako mají v porodnicic, kde je půjčují…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5555
5.1.14 18:47

Jankaxx, nevim jak jinde v republice, ale v Praze uz minimalne jedna takova pujcovna existuje. Je to tedy zejmena obchod s potrebami pro deti a doplnkovym zbozim (hracky, textil), ale pujcuji snad veskere potreby pro deti (autosedacky, kocarky, nositka, postylk, zidlicky, chuvicky, k tomu i nejake hracky…).
Ja to beru jako ideal napriklad pro navstevu zdaleka (zamori? Druhy konec Evropy?). Da se domluvit predem, pujcit si a na navstevu to cestou vyzvednout. Nebo to myslim i za drobny peniz dopravi na misto.
Ale ze bych si pujcovala domu? K tomu kvantu veci, co uz tak pro deti mame? Nebo je to mysleno jako predstava ze by deti svoje veci nemely a mely by jen pujcene? Vsak kolik veci se prod eti dostane. Uz kdyz jsem cekala prvni, tak se babicky a teticky ptaly, co bych na mimi chtela. Chtely mermomoci neco pokoupit. Na narozeniny a svatky a Vanoce taky tak. Tak na co pujcovat?
Nejak postradam smysl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6750
5.1.14 18:48

Ne, nevyužila. Měla bych o půjčené věci stach. Takže kupuji své a pokud je to věc kterou vím, že využiji jen třeba chvilenku či dvakrát, třikrát-koupím bazarovou(ne extra kvalitu) a po použití pošlu dál kámošce za čoko či zdarma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15814
5.1.14 18:49

Tak zrovna hračky nevím. Lego a jiné stavebnice určitě ne - je to příliš mnoho drobných částí, které malé dítě lehce ztratí nebo lehce zamíchá mezi hračky své a abych mu stála neustále za zadkem a kontrolovala každou kostičku či šroubek, to mi fakt za to nestojí.

dřevěné hračky taky ne, tam mi přijde problematická údržba z hlediska hygieny.

auta či panenky rozhodně ne, to mají děti svoje. navíc pokud si nějakou hračku oblíbí, byl by velký problém mu ji sebrat a vrátit.

zamyslela bych se maximálně tak nad sportovními potřebami - trampolíny, kola, odrážedla, brusle… ale to se půjčuje už teď, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2899
5.1.14 18:50

Nehygieničnost třeba u těch hraček? víme jak se prodávají takové hračky co jdou omýt na MMB a jinde. To na odbyt jde. Tady by to bylo stejné - když maminky u těch hraček nevěří, že jsou čisté, tak si je mohou omýt (Lego a plastové hračky jdou nádherně ošetřovat)… o plyšácích jsem třeba vůbec nepsala, protože ANO to mi přijde nehygienické i když jdou prát (tak se tím ničí a je to už hold jiný materiál)…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
85496
5.1.14 18:53

Já se s tím teda v zahraničí nesetkala. Měla bych strach, že něco poztrácíme nebo rozbijeme, děti jsou děti, no. To spíš bych tu půjčila tu krosnu, ale za málo, aby se mi nevyplatilo ji spíše koupit :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka1
5.1.14 18:53
@Jankaxx píše:
Nehygieničnost třeba u těch hraček? víme jak se prodávají takové hračky co jdou omýt na MMB a jinde. To na odbyt jde. Tady by to bylo stejné - když maminky u těch hraček nevěří, že jsou čisté, tak si je mohou omýt (Lego a plastové hračky jdou nádherně ošetřovat)… o plyšácích jsem třeba vůbec nepsala, protože ANO to mi přijde nehygienické i když jdou prát (tak se tím ničí a je to už hold jiný materiál)…

je něco jiného si použitou hračku koupit, umýt a něco jiného si ji na dva dny půjčit, zaplatit a ještě si ji umýt. Na to bych se mohla…

  • Citovat
  • Upravit
2144
5.1.14 18:53

No tak třeba postýlku bych si takhle nikdy nepůjčila, přijde mi to strašně nehygienický :nevim: A hračky asi taky ne, nějak tomu asi moc nerozumím, ale nějak si nedovedu představit, že bych malé dala hračku a pak bych jí to zase vzala a vysvětlovala jí, že to bylo z půjčovny :think: Nehledě na to, že každé dítě občas nějakou hračku třeba ztratí, nebo rozbije, nebo nějakou třeba rozšlápne tatínek :lol: Ale třeba ty hrady a věci na oslavy mi přijdou jako dobrý nápad ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11910
5.1.14 18:56

My obcas vyuzivame, mame malou pujcovnu o par domu dal. Nejvic na detske oslavy - trampolina, nafukovaci hrad, kdyz byly deti mensi, tak takovy plastovy hrad se skluzavkou. Pro nase deti slapaci traktor, detska sekacka s bublifukem… Takove veci, co deti bavi chvili a pak uz by tu jen prekazely. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
5.1.14 18:59

Osobně bych nevyužila půjčovnu, když na to nemám, tak se bez toho obejdeme :mrgreen:.

Ale jako nápad to není špatné, někdo kdo by půjčovnu využil by se určitě našel :kytka:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15319
5.1.14 19:00
@Titty píše:
My obcas vyuzivame, mame malou pujcovnu o par domu dal. Nejvic na detske oslavy - trampolina, nafukovaci hrad, kdyz byly deti mensi, tak takovy plastovy hrad se skluzavkou. Pro nase deti slapaci traktor, detska sekacka s bublifukem… Takove veci, co deti bavi chvili a pak uz by tu jen prekazely. :)

Tohle jsou asi jediné věci, které si dokážu představit, že si půjčím.
Třeba takové lego, pochybuju, že by se našlo dítě, které lego nebaví. :nevim: To je dost malá pravděpodobnost a dá se koupit malá krabička na vyzkoušení.
Jen je otázka třeba u té trampolíny, jak by to vyšlo ještě s dopravným.

Příspěvek upraven 05.01.14 v 19:00

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2899
5.1.14 19:00

Abych to vysvětlila, tak tenhle koncept mě nadchl v Austrálii. Tam si maminky půjčovaly věci na zahradu i drobné hračky… Tam to prostě normálně fungovalo, ale tam je víc věcí jiných co tady nefungují :lol:

Já jsem právě vypisovala věci co jdou dobře umýt a jdou špatně rozbít.
Vidím třeba u syna, že dostal k narozeninám hromadu drahých hraček a za měsíc si se spoustou nehraje a má jen pár oblíbených.

Tak mě zajímalo jak by se tady na to tvářily maminky… vidím, že špatně :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

MULA skládací pohárky

  • (4.9) + 25 recenzí

Tatra 815

  • (5) + 20 recenzí

Usínáček Dino

  • (4.5) + 20 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin