vyvareni kojeneckych lahvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 16.04.09 20:09
vyvareni kojeneckych lahvy

Do kolika mesicu jste vyvareli kojenecke lahve nebo pouzivali śterilizator?A po kazdem pouziti?Nebo jste poradne vydrhli a treba jenom vecer jste to vyvarili.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
frogletfriend
Závislačka 2872 příspěvků 16.04.09 20:33

Ahoj,
od 2 a půl měsíců věku Ádi jsme dokrmovali UM. Vyvařovala jsem prvních pár dní 1× denně, velmi brzy tak 1× týdně a asi po měsíci používání UM jsem vyvařovala až když savička nevoněla (třeba i 1× za měsíc), jinak stačila horká voda z vodovodu a štětka na láhve.
Snad jsem někoho nepohoršila, ale Áďa je zdravá a ujmu z toho určitě nemá :wink:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 16.04.09 20:37

Dudlíky vyvařujeme jednou za pár dní, lahvičky, ve kterých máme čaj tak jednou za týden, jinak vymýváme horkou vodou a drbeme štětkou. Ze začátku jsme ale sterilizovali každý den večer.
Používáme sterilizátor do mikrovlnky, resp. jeho levnější variantu - pařák do mikrovlnky (je na totožném principu)

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 16.04.09 20:56

když jsem objednala avent odsávačku.. tak jsem tam měla 4 ks lahví - malé… když jsem objednala sterilizátor paní mi přidala 3 velké lahve a dvě malé! takže lahviček i saviček je zásoba.. takže večer vydrbu a vysterilizuju… mám to ve sterilizátoru uložené.. a odebírám! mám doma kočky.. a potvory mají někdy touhy kouknout na linku.. hlavně když nejsem doma! tak mám pocit, že je to čisté! :D a budou nám 4 měsíce - viz. metřík! :wink:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 16.04.09 21:04

no male jsou tri mesice.A ja to vzdycky poradne vydrhnu poradne oplacnu pod teplou vodou.Tak pro jistotu.Zvirata doma nemane.Ja abych neudelala nejakou blbost.delam to tak chvilu.jednou za dva dny to vyvarim.tak pokud to tak staci jsu klidnej.

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 16.04.09 21:08

já teda sterilizuju po každém použití a taky v pařáku do mikrovlnky :lol:

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 16.04.09 22:21

ahoj, já zatím sterilizuji taky po každém použití. Mám ale dost lahví, takže to dělám ráno a večer. Už mne ale taky zajímá, do kdy. Někde jsem četla, že od příkrmů se už nesterilizuje.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 16.04.09 23:22

Já jsem vyvařovala asi tak do dvou měsíců, pak postupně vy:,–(ila. Láhve, dudlíky a vše ostatní umývám jinou houbičkou, než ostatní nádobí, horkou vodou a nechávám oschnout taky na jiným místě. UM připravuji vždy čerstvé, myslím že za tak krátkou dobu se tam případné bakterie nemají šanci pomnožit. Zatím žádné průjmy a zažívací potíže nebyly.

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 17.04.09 09:09

sterilizuji porad po kazdem pouziti - mam 4 lahve, takze to delam najednou vecer…ale uz bych asi mela skoncit. Mam ale pocit, ze jsou lahve vic umyte, nejsou takove umastene jako jenom po umyti. Dudliky k tomu nahazu kazdy vecer, nekdy sterilizuji i lzicky a misky…hm, ted jak to ctu, tak vidim, ze to je prehnany.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.09 09:42

tak ja dudlika vyvarovala asi jen v sestinedeliiii a od te doby vubec nic a dite je v poho, sterilizator jsem nikdy nemela, hodila jsem dudlika do hrnce s vodou a po ptakach, ale abych sterilizovala jeste v pul roce??? uii to fakt nee, maly jsou 4 mesice a naposled mela neco sterilniho v tlamicce kdyz ji bylo par tejdnu :D

jamap
Kecalka 330 příspěvků 18.04.09 01:02

Ahoj, tak dle informace výrobce na láhvích je, že: lahvičky se mají po použití umít v horké vodě s běžným prostředkem na nádobí a řádně vypláchnout. Sterilizovat se má 1× denně buď 5 minutovým vyvařením nebo jinou sterilizační metodou (např. tablety, mikrovlnka atd.)

Když se lahvička jen propláchne horkou vodou, je problém, že po dvou použitích je jakoby vevnitř mastná a jen vodou to nejde odstranit.

Já osobně myju lahvičky normálně purem a hodně dobře vypláchnu, vyvářím je jednou za 2-3 dny (přikrmujeme jen částečně). Dělám to tak od prvního měsíce a zatím bez žádného problému.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 18.04.09 01:25

Ahoj, sterilizuji po každém použití, ale mám víc lahví, takže to vychází tak na 2× denně. Lahvičku i savičku nejdřív umyji horkou vodou a Purem, dobře vypláchnu a pak sterilizuji ve sterilizátoru do mikrovlnky. Na flašky mám zvlášť houbičku než na nádobí. Sterilizovat budu do 6ti měsíců. Julce jsem sterilizovala téměř do osmi měsíců, ale to byl už asi zvyk :D , ten půl rok je podle mě akorát.

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 18.04.09 16:02

Malej je na UM už 2 měsíce, sterilizuji každé ráno varem v kojenecké vodě asi 3 minuty každou láhev (dělám to na 3× v té samé vodě, vlezou se mi tam jen 2 flašky :roll: ) a 5 minut savičky, dudlíky tam jen ponořím asi 3× za týden, když si vzpomenu :oops:
Jinak připravuji celou UM až do konce, dám do ledničky a pak vždy ohřeju ve vodní lázni. Na co si přidělávat práci. Vše mi trvá dohromady asi 40 minut. Po vypití vždy propláchnu horkou vodou, vymyji jarem speciálním kartáčkem s výměnnou houbičkou a ponořím do plastové misky s vodou aby na lahvičkách i savičkách neuschnul případný zbytek čehokoliv. Vyvařovat budu asi pořád, vadí mi ten mastný filtr, který tam zůstává i po omytí v horké vodě.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 18.04.09 21:33

Tak umele mleko by me nenapadlo chystat dopredu.Uz s duvodu do hodin spotrebovat:

jamap
Kecalka 330 příspěvků 18.04.09 23:01

janinkacumacek: pozor…

!!! UMĚLÉ MLÉKO MÁ VÝDRŽ V LEDNICI JEN DVĚ HODINY!!!

a i to se moc nedoporučuje. Jen mateřské mléko (z prsu) se dá v lednici skladovat 24 hodin. Jde o to, že umělé mléko je „přirozeně“ kontaminované bakteriemi a proto k tomu bujení dojde ve velmi krátké době na rozdíl mateřské, které je kontaminované jen bakteriemi na bradavkách. A i mateřského mléka se v nemocnicích doporučuje (pokud jej chcete darovat nebo skladovat delší dobu) prvních pár mililitrů odstříkat někam mimo (jde o to, že počáteční mléko tu bradavku jakoby omyje a tím je v něm největší koncentrace, pak sice odstříkané mléko obsahuje bakterie také, ale v mnohem menší koncentraci)

Já osobně UM používám max. 30 minut po namíchání, dělám menší dávky a klidně i během krmení domíchám. A když už se stane, že mi zůstane opravdu hodně mléka (třeba 100ml) tak to uchovávám v lednici tak tu hodinu. Když už je to ty dvě, tak už to na tom mlíku poznám, nevoní úplně stejně a je takové jiné…takže to stejně nakonec vyliju a míchám nové. Tohle jsem pozorovala jak u nutrilonu tak i u sunaru. Navíc na to výrobci upozorňuji, kde můžou, že UM se má vždy míchat čerstvá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >