Vývoj nedonošených dětí

27
13.2.21 19:45

Vyvoj nedonosencu

Ahoj maminky, mám nedonosenou holčičku 34+4 ( dnes přesně ji je 10mesicu, korigovaně 8,5-9) holčička je veselá, od miminka jen málo přibira, rucickama umí paci paci, kovej kovaříčku, vařila myšička, papa a říká baba, máma.. Ale teď k jádru pudla - nechce se skoro hýbat 🙄 umí se jen pretacet z bříška na záda a z5, ale kdyz ji dam na kolínka, tak padne rucickama a rozplacne se, pláče, je jí to prostě nepříjemné, nehaca, neleze a ani se neplazi 🤷‍♀️ myslíte, že má ještě čas, nebo to mám nějak řešit s pediatrem? Máte prosím někdo taky nedonosence, nebo nějakou zkušenost? 🙏 ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19560
13.2.21 19:58

Určitě řešit s pediatrem. Zřejmě budete muset cvičit Vojtovku. Divím se, že to ještě pediatr neřešil.

Příspěvek upraven 13.02.21 v 20:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
13.2.21 20:00

Určitě řešit! Podle mě budete muset začít cvičit, posilovat svaly. ale pod vedením odborníka a ne ji dávat na kolínka. Nejdříve se musí rozplazit, potom lézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
13.2.21 20:04
@Veru1987 píše:
Určitě řešit! Podle mě budete muset začít cvičit, posilovat svaly. ale pod vedením odborníka a ne ji dávat na kolínka. Nejdříve se musí rozplazit, potom lézt.

To není tak úplně pravda. Souhlasím s rešením odborníkem (a docela se divím, že si zo nehlídá pediatr), ale dítě se nemusí plazit, respektive není to nutné pro zdravý vývoj a některř děti tenhle krok přeskočí a je to jediný pohyb, který fajt není důležitý. Důležité je lezení, pokud dítě neleze, lze předpokládat nějaký problém - aktuální nebo v budoucnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
13.2.21 20:05

@Veru1987 to je blbost, dítě se nemusí plazit. Musí lézt, ale plazeni není nutné. Mám to od neurolozky i fyzio. Sami jsme cvicili vojtovku se synem. Jinak myslím, ze mate čas, mne na neurologii říkali, ze by měl lézt do 9m, nás syn se narodil o měsíc dříve, takže neurolozka říkala, ze stačí aby začal lézt kolem 10m, cvičit jsme museli pouze do 5m, pak byl jen sledovaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
13.2.21 20:11

Můj syn sice není nedonošený, ale plazil se od 7 měsíců až do 13 měsíců - všichni mi říkali, že přeskočí lezení a cvičení bojkotoval. Ve 13 měsících začal lozit a poprvé si sednul, v 17 měsících začal chodit a hned krásně chodil bez jakýchkoliv pádů. Proč to píšu? Určitě řešit, ale nestresovat se tím, že není “tabulková”, děti potřebují svůj čas. Každopádně cvičení můžete zkusit, pediatr vám určitě poradí. Na neurologii jste nemuseli chodit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
13.2.21 20:20

@BarSu byly jsme jednou, tam nás poslali na votkovku, neboť neuměla ve 4 měsících ležet na zádech, opírala se o lopatky, byly jsme tam dvakrát, pak kvůli koronavirusu paní doktorka ordinaci zavřela, několikrát jsme pak byly u pediatra a ten byl s dcerou spokojený, že udělala velké pokroky, ale od té doby neresi 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
13.2.21 20:24

Já mam dceru narozenou 32+5 a teď jsme koukala do svých zápisků a začala se plazit a následně pérovat na kolínkách v 8 měsících (kor.6,5). Za zeptání u pediatričky určitě nic nedáš. Můžeš tam třeba zkusit jen zavolat a poptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
13.2.21 20:28

Ještě mě napadá, ale to možná asi děláš, zkoušet jí dát na břicho na deku a dát před ní nějakou pro ni zajímavou věc, na kterou by skoro dosahla, aby se trochu snažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
13.2.21 20:51

@Blue2 ano to dělám, zkouším i jen v bodycku, bez plínky, lakam ji dokonce i na dobroty, ale snaha žádná, jak ví, že nedosáhne soustředí se na něco jiného, nebo se vzteka 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
13.2.21 20:54

Nestresovat, moje dcera 36.tt začala v 10m se plazit, ve 13m lézt, v 16m chodit. Ze dne na den naprosto bez pádů, za týden běhala, bud v klidu, nějaké tabulky neřeš, je šikovná jinak, ne všichni musí v 6m stát jako náš kamarád.. byla jsem za pomalou dceru ráda :kytka: Ted je naprosto zdravá 6letá, od roka a půl pohybově nerozeznatelná od těch co lezli v 6m.. nevím proč by hned vojtovku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
13.2.21 20:56

Mám dcerku 26+1tt, tudíž extrémně nedonošenou, projížděla jsem teď videa a lézt začala ve 12m bio, předtím se neplazila, začala rovnou lézt, také se rozplacávala, sedět myslím svedla, ale většinou když ji někdo posadil. Asi měsíc po rozlezení si začala stoupat u nábytku a pomalu obcházet. Chodit začala někdy v 16m. Cvičit nemusela. Je sledovaná na neurologii, neurolog jí vždy zkouknul a vše vždy v poho. Jestli chceš mít jistotu tak se objednej na dětskou neurologii, nebo konzultuj s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19069
13.2.21 22:22

Mám dceru 33+4 a lézt začala až skoro v deseti měsících korigovaných. Chodila jsem s ní na neurologii, tam jen zkonstatovali, že je líná, ale jinak zcela v pořádku. Vojtovku jsme nikdy necvičili. Poraď se s pediatričkou, ale ber to tak, že ty děti mají často opožděný vývoj i oproti korigovanýmu věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
14.2.21 07:28

Mám dcerku 32+4 a vše dělala téměř totožně se stejně starými donošenými dětmi. Byla sledována na neurologii a pár měsíců jsme cvičili, hodně jsem si její vývoj hlídala.
Určitě si nechte napsat žádanku k fyzioterapeutovi.
Chodit začala ve 13m bio (11m korigo) sama bez opory, lézt po čtyřech asi v 9m bio (7m korigo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat